Προς το περιεχόμενο

Είσοδος στα Internet καφέ με έγγραφη άδεια γονέα


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το μονο τραγικό ειναι γιατι να εχει σκασει καποιος 18-20 1294219424281209841 ευρο στα νετ καφε γιατι λιωνει οταν ενα pc και η συνδεση πανε 2000

 

Δε τους παίρνουν οι γονείς Pc ή pc με ίντερνετ, αλλά τους χαρτζιλικώνουν για να πάνε στα τσακίδια... δηλαδή στο ίντερνετ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς αποκομίζεις παίζοντας Lineage II και WoW;

 

Ανεβαίνει το επίπεδο των αγγλικών σου, έχεις μια παρέα 2 φίλους ονλινε είτε ξένους είτε έλληνες κ μιλάς κ σπας πλάκα και εκτονώνεσαι/ή χαλαρώνεις. Αν κάνεις κανα ρειντ ξερω γω το μυαλό σου σκέφτεται λίγο και αντιδράει στο να καταλάβεις τακτιξ. εγώ έτσι το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι,γιατί τα παιδιά της ηλικίας μου ξημεροβραδιάζονται στα ίντερνετ καφέ και δε σκέφτονται τα μαθήματά τους,οι επιδόσεις τους στο σχολείο είναι ιδιαίτερα χαμηλές,απομακρύνονται από το οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον.Πάντως καλά έκαναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαίνει το επίπεδο των αγγλικών σου, έχεις μια παρέα 2 φίλους ονλινε είτε ξένους είτε έλληνες κ μιλάς κ σπας πλάκα και εκτονώνεσαι/ή χαλαρώνεις. Αν κάνεις κανα ρειντ ξερω γω το μυαλό σου σκέφτεται λίγο και αντιδράει στο να καταλάβεις τακτιξ. εγώ έτσι το βλέπω.

 

Πόσο να ανέβει το επίπεδο των αγγλικών με ένα περιορισμένο λεξιλόγιο που προσφέρει το κάθε παιχνίδι. Ας μην μιλήσουμε δε για το επίπεδο των ελληνικών που πάει από το κακό στο χειρότερο από ότι έχω αντιληφθεί.

Μια παρέα καλύτερα να την έχεις από κοντά με προσωπική επαφή, αλλά ακόμα κι έτσι την ονλάιν παρέα μπορείς να την έχεις από ένα από τα αρκετά social networks που υπάρχουν και όχι να παίζεις όλη μέρα σαν καμένος κάποιο game σε ένα net cafe. Γιατί δεν μιλάμε για "παρέα" τότε, αλλά για συνεργάτες στο κάψιμο.

Τώρα για το επιχείρημα της... τακτικής σε ένα raid, ΟΚ. Νομίζω ούτε εσύ το πολυπιστεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο τραγικό ειναι γιατι να εχει σκασει καποιος 18-20 1294219424281209841 ευρο στα νετ καφε γιατι λιωνει οταν ενα pc και η συνδεση πανε 2000

 

Οι περισσότεροι πελάτες έχουν πολύ καλύτερο Pc σπίτι τους για να παίξουν, αλλά δε το προτιμούν, βαριούνται.

Δεν είναι και πολύ εύκολο να μαζευτούν 15 μαντραχαλάδες σε ένα σπίτι με τα Pc τους και να ουρλιάζουν. ;p

 

 

Αυτό είναι,γιατί τα παιδιά της ηλικίας μου ξημεροβραδιάζονται στα ίντερνετ καφέ και δε σκέφτονται τα μαθήματά τους,οι επιδόσεις τους στο σχολείο είναι ιδιαίτερα χαμηλές,απομακρύνονται από το οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον.Πάντως καλά έκαναν!

 

Κλισέ μάνας ρέιβερ.

Αν τα παιδιά δεν ασχολούνται με τα μαθήματά τους, συμβαίνει επειδή τα ίδια τους μαθήματα δε τους κερδίζουν.

Αν δεν ήταν τα ίντερνετ καφέ, θα ήταν η μπάλα, το μπαλέτο ή η φούντα.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και πολύ εύκολο να μαζευτούν 15 μαντραχαλάδες σε ένα σπίτι με τα Pc τους και να ουρλιάζουν. ;p

Ο λόγος που δεν μπορώ να μπω μέσα σε net cafe ούτε για 5 λεπτά + την μπίχλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντελής αδιαφορία γωνέων...Δεν κατηγορώ τόσο τα παιδιά! Αν οι γονείς τους τα αφήνουν να αλλονίζουν ελεύθερα μέχρι τις 3-4 τα χαράματα χωρίς να ξέρουν που είναι

(γιατί αν ξέρουν και τα αφήνουν ακόμα, είναι πολύ χειρότερο για εμένα) χωρίς να έχουν κλείσει τα 18 τους χρόνια, τότε είναι άξιοι της μοίρας τους!

Και να πω την αλήθεια χαίρομαι που θα μείνουν στουρναρια... Περισσότερος χώρος για εμας στην αγορά εργασίας!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαίνει το επίπεδο των αγγλικών σου, έχεις μια παρέα 2 φίλους ονλινε είτε ξένους είτε έλληνες κ μιλάς κ σπας πλάκα και εκτονώνεσαι/ή χαλαρώνεις. Αν κάνεις κανα ρειντ ξερω γω το μυαλό σου σκέφτεται λίγο και αντιδράει στο να καταλάβεις τακτιξ. εγώ έτσι το βλέπω.

 

ok και εγω ειμαι η βασιλλισα της Ισπανιας :fear:

με αυτην την λογικη στα σχολεια θα επρεπε να υπηρχε το εξης προγραμμα:

 

WoW

L2

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

τι αλλο θα ακουσω ρε θεε μου???

 

 

 

Κλισέ μάνας ρέιβερ.

Αν τα παιδιά δεν ασχολούνται με τα μαθήματά τους, συμβαίνει επειδή τα ίδια τους μαθήματα δε τους κερδίζουν.

Αν δεν ήταν τα ίντερνετ καφέ, θα ήταν η μπάλα, το μπαλέτο ή η φούντα.

 

:-)

 

καλυτερα σε αυτα που ειπες παρα σε internet cafe. τουλαχιστον με το ποδοσφαιρο και τα σχετικα κατι καταλαβαινουν (γυμναζονται, κανουν παρεες, ερχονται σε αντιπαραθεσεις, αναλαμβανουν ευθυνες,...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαίνει το επίπεδο των αγγλικών σου, έχεις μια παρέα 2 φίλους ονλινε είτε ξένους είτε έλληνες κ μιλάς κ σπας πλάκα και εκτονώνεσαι/ή χαλαρώνεις. Αν κάνεις κανα ρειντ ξερω γω το μυαλό σου σκέφτεται λίγο και αντιδράει στο να καταλάβεις τακτιξ. εγώ έτσι το βλέπω.

 

ok και εγω ειμαι η βασιλλισα της Ισπανιας :fear:

με αυτην την λογικη στα σχολεια θα επρεπε να υπηρχε το εξης προγραμμα:

 

WoW

L2

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

τι αλλο θα ακουσω ρε θεε μου???

 

 

 

Κλισέ μάνας ρέιβερ.

Αν τα παιδιά δεν ασχολούνται με τα μαθήματά τους, συμβαίνει επειδή τα ίδια τους μαθήματα δε τους κερδίζουν.

Αν δεν ήταν τα ίντερνετ καφέ, θα ήταν η μπάλα, το μπαλέτο ή η φούντα.

 

:-)

 

καλυτερα σε αυτα που ειπες παρα σε internet cafe. τουλαχιστον με το ποδοσφαιρο και τα σχετικα κατι καταλαβαινουν (γυμναζονται, κανουν παρεες, ερχονται σε αντιπαραθεσεις, αναλαμβανουν ευθυνες,...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λενε ρε? Με τετια "μέτρα" δεν λύνουν κανένα προβλημα, απλα ζαλίζουν τους ιδιοκτήτες των Netcafe.

 

"Τέλος, θα καθιερωθεί πιστοποίηση καταστημάτων «φιλικών στα παιδιά»." xexexe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...