Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα τετοιο θεμα και εγω περυσι, αλλα τωρα που το ξαναξεκινησα πριν απο 3 εβδομαδες φαινεται πως λυθηκε, δε το επαθα ξανα. Ειναι και μια ρυθμιση στα options. Τωρα δε τρωω ουτε με σφαιρες disconnect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθω ακομα να καταλαβω τι πρεπει να κανω στο πινακα του syndicate. Δηλαδη προωθω αυτους που ριχνουν αντιστοιχα items που θελω ; 

 

Αν καταλαβε καποιος ας εξηγησει με 2 λογακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2018 στις 6:05 ΜΜ, Sartiv είπε

Ειχα τετοιο θεμα και εγω περυσι, αλλα τωρα που το ξαναξεκινησα πριν απο 3 εβδομαδες φαινεται πως λυθηκε, δε το επαθα ξανα. Ειναι και μια ρυθμιση στα options. Τωρα δε τρωω ουτε με σφαιρες disconnect. 

Απ'όσο θυμάμαι (αν και πάει καιρός) είχα δοκιμάσει να το απεγκαταστήσω και να το ξαναεγκαταστήσω, διαφορετικά gateways, dx9 και dx11 και να χαμηλώσω τις ρυθμίσεις γραφικών. Η επιλογή που λες είναι το "lockstep" ή κάτι τέτοιο; Γιατί το είχα δοκιμάσει κι αυτό και δεν βοήθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Grey_Warden είπε

Απ'όσο θυμάμαι (αν και πάει καιρός) είχα δοκιμάσει να το απεγκαταστήσω και να το ξαναεγκαταστήσω, διαφορετικά gateways, dx9 και dx11 και να χαμηλώσω τις ρυθμίσεις γραφικών. Η επιλογή που λες είναι το "lockstep" ή κάτι τέτοιο; Γιατί το είχα δοκιμάσει κι αυτό και δεν βοήθησε.

Εκει που λεει "Networking Mode" το εβαλα Predictive, επισης οτι το εβαλα σε ssd παιζει ρολο. Παντως σου λεω, ειχα αυτο το προβλημα αλλα τωρα δεν υπαρχει πια. ΠΙθανον να περασε και σχετικο patch.

 

Επισης καταλαβα τι παιζει με το syndicate. Αν δε καταλαβε καποιος ας ρωτησει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Sartiv είπε

Εκει που λεει "Networking Mode" το εβαλα Predictive, επισης οτι το εβαλα σε ssd παιζει ρολο. Παντως σου λεω, ειχα αυτο το προβλημα αλλα τωρα δεν υπαρχει πια. ΠΙθανον να περασε και σχετικο patch. 

Επισης καταλαβα τι παιζει με το syndicate. Αν δε καταλαβε καποιος ας ρωτησει. 

Πρέπει να το είχα δοκιμάσει κι αυτό. Τι να πω, θα δοκιμάσω να το ξαναεγκαταστήσω και βλέπω. Απ'ότι είχα δει στο forum & στο subreddit τότε, το θέμα το είχαν και άτομα με SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ειναι απλα το καλυτερo aRPG αυτη τη στιγμη. Σημειωτον πως εχω περισσοτερες ωρες στο D3 απο ο,τι στο path of exile (~500 ωρες ηδη) . Ειναι καλυτερο απο το diablo 3. Θελω ελαχιστο ακομα για να συμπληρωσω τα 36 challenges και μετα να περιμενω τη νεα league..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση εχω τον templar και έχω συμπληρώσει όλα τα πράσινα πετράδια στο act3 και άνοιξα την πύλη..για να τον κάνω inquisitor θα πρέπει να κάνω όλοι την αποστολή χωρίς να χάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εκανα το 36/40 και θα σταματησω, και θα περιμενω το νεο patch. Φαινεται πολυ ενδιαφερον, και πολλα νεα κολπα στο crafting!! Για να δουμε τι θα δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω έχω φτάσει 20 lvl με έναν marauder? Act 2 μόλις μπήκα δηλαδή act2 και δεν έχω καταλάβει τίποτα ακόμα. Ο χάρτης έτσι όπως τον δείχνει τουλάχιστον μέχρι τώρα είναι από παιχνίδι 20ετιας.  Το animation είναι από εποχής ultima και έτσι(αστειεύομαι οκ) αλλά εντάξει είναι δωρεάν παιχνίδι βέβαια.

Θα του δώσω και άλλο χρόνο και ελπίζω να αλλάξω γνώμη γιατί όντως στα 20 lvl act2 δεν έχω δει τίποτα ακόμα λογικά αφού έχει 10 acts αν διάβασα σωστά;

Και ότι σκιλς έχουμε σαν class είναι από τα gems που φοράμε σωστά;

Κάποιος σύντομος οδηγός στα ελληνικά υπάρχει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Τι να πω έχω φτάσει 20 lvl με έναν marauder? Act 2 μόλις μπήκα δηλαδή act2 και δεν έχω καταλάβει τίποτα ακόμα. Ο χάρτης έτσι όπως τον δείχνει τουλάχιστον μέχρι τώρα είναι από παιχνίδι 20ετιας.  Το animation είναι από εποχής ultima και έτσι(αστειεύομαι οκ) αλλά εντάξει είναι δωρεάν παιχνίδι βέβαια.

Θα του δώσω και άλλο χρόνο και ελπίζω να αλλάξω γνώμη γιατί όντως στα 20 lvl act2 δεν έχω δει τίποτα ακόμα λογικά αφού έχει 10 acts αν διάβασα σωστά;

Και ότι σκιλς έχουμε σαν class είναι από τα gems που φοράμε σωστά;

Κάποιος σύντομος οδηγός στα ελληνικά υπάρχει;

Καταρχας εχεις δει μολις το 1% του παιχνιδιου. Τα 10 acts δεν ειναι τιποτα, ολα τα λεφτα ειναι στο end-game. Οταν καταλαβεις αρκετα πραματα, στο εγγυωμαι οτι θα εθιστεις ακομα περισσοτερο.

 

Ναι τα gems ειναι skills, εχεις 1 skill gem (ή 2 αναλογως αν και δεν προτεινεται) σε καθε αντικειμενο και τα υπολοιπα ειναι support που συνδεονται μαζι του. Πχ στο chest επιδιωκεις να ειναι 6-link (1 skill και 5 supports) για max perfomance.

Στα ελληνικα δε νομιζω, μπορω ομως να σου δωσω μερικα tips:

1) Στακαρε οσο μπορεις life. 

2) Οπου βρεις elemental resistance (lighting, cold, fire) στακαρε και αυτο, μεχρι να καπαρουν. Νομιζω ειδικα μεχρι το act 5 θες fire resistance οσο περισσοτερο γινεται.

3) Ανεβαζε 1-2 spells για να σκοτωνεις , το arc (edit ειδα οτι εχεις marauder, πολυ φοβαμαι οτι δε ξερω ενα καλο γι'αυτο το class) ειναι μια καλη αρχη για αρχαριους.

4) τα υπολοιπα skills καλο θα ηταν να ειναι αυρα ή αμυντικα (πχ wrath, molten shell, phase κτλ)

5) Φυλαξε τα orbs για crafting στο end-game, μη τα σπαταλας στην αρχη.

6) βαλε second weapon (πατωντας X στο inventory, θα καταλαβεις) και gems να κανουν passive lvl up μαζι του (χωρις να το χρησιμοποιεις δηλαδη) 

7) Θα πεθανεις αμετρητες φορες. ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΦΟΡΕΣ. Ωσπου μαθεις τους μηχανισμους γενικα... Δεν ειναι τοσο ευκολο οσο νομιζεις. Στα πρωτα acts ειναι ευκολα για να μην αποθαρρυνουν τους νεους παιχτες :P

Εισαι σε Betrayal league ή  standard; Αν εισαι αρχαριος καλο θα ηταν να αρχισεις στη standard league.

 

Για οποιαδηποτε απορια ρωτα οτιδηποτε θες! Ειναι 1000 πραματα , θα τα ανακαλυψεις σιγα σιγα ενα ενα..

Επεξ/σία από Sartiv
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...