Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Sartiv είπε

Ειδικα το chain απο 50 σε 25 units ειναι πολυ νερφ.. Aυτο απο μονο του χανει κατα 50% δυναμικη.  Αν βαλεις και τις μειωσεις στο damage, ειναι πανω απο 50% το nerf. Μια χαρα μεν αλλα χανει πολυ δυναμικη και δε ξερω για το end-game. Υπαρχουν καλυτερα skills απο το arc.

To chain πιο πολυ το εκαναν για τα traps/mines...σκεψου τις αλλαγες στο tree + τα καινουρια support gems.

In game name?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 6/3/2019 στις 12:37 ΜΜ, Balantakos είπε

To chain πιο πολυ το εκαναν για τα traps/mines...σκεψου τις αλλαγες στο tree + τα καινουρια support gems.

In game name?

Sartiv.

Ριχνοντας μια ματια στα tiers 

https://rankedboost.com/path-of-exile/best-builds/

Αποφασισα να αρχισω με winter orb build

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2323832

Και μετα βλεπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εννοείτε όταν λέτε θα ξεκινήσω με αυτό το build ; μετα  θα κάνετε όλο το tree reroll ; η κάτι έχω χάσει γιατί είμαι και νέος σχετικά στο game

 

Και έπη της ευκαιρίας, ψάχνουμε κάνα ελληνικό guild με έναν φίλο για να υπάρχει και παρέα

Επεξ/σία από syban
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδαρα  !!!!!

Εγω ξεκινησα με Arc αλλα το αλαξα σε winter orb

Τελείωσα με τα 10 act που στην ουσια σε βαζουν στο κλιμα του game να μαθεις τα βασικα 

και μολις ξεκινησα με τα maps που ειναι η αρχη του and game 

Εχει ελληνικό stream καθημερινα οπου εμαθα και πηρα βοηθεια σε πολλα πραγματα γιατι η αληθεια ειναι το game ειναι δυσκολο να το μαθεις    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2019 στις 10:50 ΠΜ, syban είπε

Τι εννοείτε όταν λέτε θα ξεκινήσω με αυτό το build ; μετα  θα κάνετε όλο το tree reroll ; η κάτι έχω χάσει γιατί είμαι και νέος σχετικά στο game

Και έπη της ευκαιρίας, ψάχνουμε κάνα ελληνικό guild με έναν φίλο για να υπάρχει και παρέα

Οχι δεν ειναι το reroll ολο το tree, απλως κανουμε 2ο ή και 3ο χαρακτηρα για

α) να καλυψουμε ολες τις αναγκες της league σε ο,τι αφορα στα challenges 

β) δοκιμαζουμε νεους συνδυασμους στα skills, πχ θελουμε να δουμε τι λενε τα skills

γ) εξαρταται και τι gear μαζευουμε στην πορεια, μπορει να κατσουν καποια κομματια που μας οδηγουν σε πιο δυνατο build (αρα και πιο γρηγορο clear στα maps πχ)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δηλώσω πως σας ζηλεύω όλους εσάς που έχετε το χρόνο και τα μέσα να ασχολείστε με την παιχνιδάρα, ελπίζω να σκέφτεστε τους φουκαράδες σαν κι εμένα που δεν έχουμε το χρόνο για καθημερινό παίξιμο, έστω και για ένα τρίωρο να καλύψουμε τα βασικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα,

όπως είπε και ο φίλος μου ο Syban πιο πάνω ψάχνουμε για Ελληνικό guild. το Zorba the Greek είναι γεμάτο αποτι μας είπαν. Υπάρχει κάποιο άλλο guild ? Αν όχι να μαζευτούμε όσοι είμαστε ξέμπαρκοι να φτιάξουμε ένα ακόμα Ελληνικό guild ή να τσοντάρουμε με κάποιο τρόπο να αγοραστούν πιο πολλά member slots στο Zorba.

Οσον αφορά το PoE τι να πω, παιχνιδάρα απο τις λίγες. Τέτοια πόρωση είχα να νιώσω απο το Diablo 1. Όσο πιο πολύ παίζω, όσο πιο πολλά μαθαίνω για το game, τόσο πιο εθιστικό γίνεται. Το μόνο που λείπει είναι ενα καλό guild για να λέμε και καμια κουβέντα :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σε όλους,

για όσους ψάχνουν ακόμα guild, μόλις είδαμε το παρακάτω thread στα official forums και κάναμε join μαζί με τον φίλο Syban.

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2472784

Έχει αρκετό κόσμο και τα παιδιά είναι φιλικά και γνώστες του αντικειμένου :)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Daruk είπε

Καλημέρα σε όλους,

για όσους ψάχνουν ακόμα guild, μόλις είδαμε το παρακάτω thread στα official forums και κάναμε join μαζί με τον φίλο Syban.

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2472784

Έχει αρκετό κόσμο και τα παιδιά είναι φιλικά και γνώστες του αντικειμένου :)

Στο ιδιο ειμαι και εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

να ρωτησω. ποσο φιλικο ειναι το παιχνιδι για καποιον που το ξεκιναει τωρα; θα ειναι ομαλο το leveling? πρεπει να πληρωσει για να εχει προσβαση στο περιεχομενο; και ποσο θα του παρει μεχρι να φτασει στο πιο προσφατο content update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, KilliK είπε

να ρωτησω. ποσο φιλικο ειναι το παιχνιδι για καποιον που το ξεκιναει τωρα; θα ειναι ομαλο το leveling? πρεπει να πληρωσει για να εχει προσβαση στο περιεχομενο; και ποσο θα του παρει μεχρι να φτασει στο πιο προσφατο content update?

1) Tο παιχνιδι θα ελεγα ειναι λιγο δυσκολο για εναν αρχαριο (σε τετοια παιχνιδια) γιατι εχει παρα πολλα στοιχεια που πρεπει να μαθεις σιγα σιγα.

2) Μπορεις να το ξεκινησεις οποτε θες, δεν ειναι οπως στο wow. Το leveling δεν ειναι αυτοσκοπος, ανεβαινεις μονο του, ασχολεισαι με αλλα πραματα. Για να καταλαβεις, πρακτικα δε θα φτασεις ΠΟΤΕ στο 100 που ειναι cap.

3) Τσαμπα ειναι, μπορεις να παιξεις ολο το content χωρις να πληρωσεις ευρω. Απλα το stash σου πχ θα εχει περιορισμενο χωρο και θα φτασεις σε ενα σημειο που θα θελεις επιπλεον χωρο (αλλα αυτο θελει πολυ χρονο για να φτασεις εκει)

4) Αν παιξεις στη temp league, θα εχει τους προσφατους μηχανισμους (καθε patch δινει ενα νεο μηχανισμο ας πουμε στο παιχνιδι). Αν παιξεις στη standard league, θα παιξεις ΟΛΟ το περιεχομενο εκτος απο το καινουριο που θα ειναι μονο στη temp league. Οι temp league διαρκουν συνηθως 3 μηνες ενω η standard league δε τελειωνει ποτε. Θα μπορουσες να αρχισεις σιγα σιγα στη standard league γιατι το τωρινο patch δεν εχει και το καλυτερο μηχανισμο. 

Πρακτικα καθε μηχανισμο σου προσφερει το τροπο του για να craftαρεις items για το gear σου. 

Επεξ/σία από Sartiv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η temp league ειναι κατι σαν το PTR? δοκιμαζουν το νεο mechanic Πριν το κυκλοφορησουν στο κανονικο παιχνιδι;

βασικα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να παιζω καινουργιες αποστολες και να εξερευνω νεους χαρτες, να μην κανω grinding συνεχεια μονο στις ιδιες πιστες, οπως γινοταν με το Diablo3 τα τελευταια χρονια επειδη δεν ξαναβγαλαν νεο exp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...