Προς το περιεχόμενο

Έτοιμη για download η τελική έκδοση του Chrome 6


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν μπαίνουμε σε ξένο site, γίνεται να μην πετάγεται η μετάφρασή και να την κάλω οπότε θέλω εγώ?

 

ναι. νομιζω ειχε καπου επιλογη που τη απενεργοποιει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 272
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
ναι. νομιζω ειχε καπου επιλογη που τη απενεργοποιει...

 

Αν δεις εκει που πεταγεται η αυτοματη μεταφραση, δεξια εχει ενα κουμπακι που λεει επιλογες. Ε κανε κλικ σε αυτο, και μετα κλικ να μη ξαναπεταχτει.

2 κλικ υποθεση ρε παιδια, ελεος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μπαίνουμε σε ξένο site, γίνεται να μην πετάγεται η μετάφρασή και να την κάλω οπότε θέλω εγώ?

 

Επιλογές->Καρτέλα "Σύνθετες επιλογές"->Μετάφραση και αποπιλέγεις το κουτάκι. Αλλά καλύτερα να μην το απενεργοποιήσεις πλήρως, αλλά όπως είπε GeorgeMan, γιατί σε κάποια site θα σου χρειαστεί, και με ένα κλικ το μεταφράζει στη γλώσσα σου, ή στα Αγγλικά που έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις εκει που πεταγεται η αυτοματη μεταφραση, δεξια εχει ενα κουμπακι που λεει επιλογες. Ε κανε κλικ σε αυτο, και μετα κλικ να μη ξαναπεταχτει.

2 κλικ υποθεση ρε παιδια, ελεος :P

 

Εσύ έλεος φίλε μου, για οποιον θελει να το απενεργοποιησει: Επιλογες-συνθετες επιλογες-Μεταφραση.

 

Sorry flik τωρα το ειδα.

Προτειμω το πρόσθετο google translate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι που μόλις εγκατάστησα τον Chromium 7 (προσπαθούσα να βάλω τον 6 αλλά δεν τα κατάφερα) σε Ubuntu μια χαρά μου τρέχει και πιο γρήγορος από τον Firefox μοιάζει και δεν έχω και τα προβλήματα που είχα με τον Firefox στο Flash. (Καμιά φορά απλώς σταμάταγε να δουλέυει το Flash και δεν μπρορούσα να βάλω fullscreen και καμιά φορά απλώς δεν μπορούσα να πατήσω τα κουμπία π.χ. στο Youtube στον παλιό player δεν πατιόταν τίποτα. Όλα αυτα στο FF.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο chromium 7 είναι γρηγορότερος από τον chrome 6 και από τον firefox 4 beta 4. είναι ο γρηγορότερος γενικα... Μένει να δούμε αν θα αυξηθεί κι άλλο τη ταχύτητα του νέου firefox σε κάποια από τις επόμενες beta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αν δεις εκει που πεταγεται η αυτοματη μεταφραση, δεξια εχει ενα κουμπακι που λεει επιλογες. Ε κανε κλικ σε αυτο, και μετα κλικ να μη ξαναπεταχτει.

2 κλικ υποθεση ρε παιδια, ελεος :P

 

ε ενταξει μπορει να μην το ειχε προσεξει...

+ το οτι στη αρχη ειχε προβλημα και ενω του ελεγες να μην ξαναεμφανιστει το εβλεπες παλι... ( τωρα δεν εμφανιζεται )

 

(δεν βλεπω το λογο για ελεος τεσπα)

Επεξ/σία από sam sam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Στους αλλους σελιδοδεικτες οργανωνει με σειρα επισκεψιμοτητας.Επισης αν εχεις μπορεις να κανει import του αγαπημενους σου σελιδοδεικτες απο ff σε chrome.Aν δεν εχεις θα σου προτεινα να φτιαξεις και να τα συχρονισεις με gmail.Να εχεις τα αγαπημενα σου στην γραμμη σελιδοδεικτων και τελος.Αυτο το κανεις πατωντας το αστερι στα δεξια της adress bar.

Διαδικασια import :http://www.thewwwblog.com/import-bookmarks-into-google-chrome-browser.html

-Μια φορα βαζεις username/pass...σου βγαζει αποθηκευση κ τελος.Ακομα και αν σβησεις τα cookies με cccleaner με το που βαλεις το πρωτο γραμμα του username σου σου πεταει αυτοματα pass και username.

-Mπορεις απλα να επιλεξεις να μην κανει μεταφραση....εχω βαλει να μην κανει μεταφραση των σελιδων απο αγγλικα σε ελληνικα και εχω αφησει να κανει στις αλλες γλωσσες.

-Για το e-banking εχω τον ff :X

 

Διευκρινιζω:

- Εκανε import αυτοματα-το μονο που επελεξα ηταν να κανει import bookmarks + saved passwords και φυσικα μου τα εκανε μπαχαλο. Αυτο δεν σημαινει πως επρεπε να βαλει χερι στο πως τα εχω οργανωμενα.Ευχαριστω για τις οδηγιες αλλα αυτο το πραμα δεν ξαναμπαινει στον υπολογιστη μου ;) .

-Οταν κρατας το ιδιο profile στον firefox επι σειρα ετων μου ειναι φυση αδυνατο μετα να θυμαμαι user name + password για να ξαναπερναω. Ουτε εχω την ορεξη να τα κανω copy paste ενα ενα απο τον ff.

-Καλα η μεταφραση δεν ηταν προβλημα αλλα με τα νευρα που ειχα εκεινη την ωρα ολα μου εφταιγαν :lol: .

-Για το e-banking λογικα πρεπει να ειναι θεμα των τραπεζων;Δλδ δεν υποστηριζουν τον browser.

Γενικα οπως εχουν πει μερικοι, browser δεν ειναι μονο ταχυτητα-ειναι πολλα επιμερους τμηματα που πρεπει να σε καλυπτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τη μεταφραση αυτο που σου προτεινω και το εχω κανει και εγω . κατεβασε αυτη τη επεκταση και απενεγροποιησε τη αυτοματη μεταφραση...

και οποτε θες για καποιο site απλα πατα το κουμπακι της μεταφρασης που θα εχεις στα δεξια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...