Προς το περιεχόμενο

Έτοιμη για download η τελική έκδοση του Chrome 6


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 272
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Chrome 6;

 

Παιρνάνε χρόνια στους άλλους να ανέβουν έναν αριθμό και μέσα σε 2 χρόνια πήγε στο 6; Πόσο σπουδαία updates είχε για να αξίζει να λέγεται 6; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εκανε ανω κατω τους σελιδοδεικτες(μαλλον τους οργανωσε αναλογα με την επισκεψιμοτητα;Πεταξε σελιδοδεικτες εξω απο τους φακελους κ.α. Ακομα δεν εχω καταλαβει τι εκανε!)Για να κανει auto fill για login σε σελιδες επρεπε να βαζω καθε φορα το username(πως στο -beep- να θυμαμαι το καθε username για καθε σελιδα; ).Καθε φορα το ιδιο σπαστικο "η σελιδα ειναι στα ελληνικα,να την μεταφρασουμε;".Το adblock δουλεψε υπερβολικα καλα-πολυ απλα μπλοκαρε τα παντα ολα μεχρι να το ξηλωσω.Στο e-banking δεν καταφερα ποτε να συνδεθω και το κερασακι ειναι οτι μου εκανε corrupt το προφιλ του firefox (Ευτυχως ειχα κρατησει backup). Κατα τα αλλα οι σελιδες ανοιγαν γρηγορα μη -beep-...

 

 

Συμπερασμα: Δεν ξανακανω δοκιμες στις 4 το πρωι μετα απο την δουλεια... :mad:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και εξ'αρχής θεωρούσα σημαντική την έλλειψη master password, δεν κατάφερα να αντισταθώ στην ταχύτητα του.

Φτάσαμε στην 6η έκδοση και ακόμα τίποτα επί του θέματος. Βαρέθηκα να πληκτρολογώ κωδικούς.:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εκανε ανω κατω τους σελιδοδεικτες(μαλλον τους οργανωσε αναλογα με την επισκεψιμοτητα;Πεταξε σελιδοδεικτες εξω απο τους φακελους κ.α. Ακομα δεν εχω καταλαβει τι εκανε!)Για να κανει auto fill για login σε σελιδες επρεπε να βαζω καθε φορα το username(πως στο -beep- να θυμαμαι το καθε username για καθε σελιδα; ).Καθε φορα το ιδιο σπαστικο "η σελιδα ειναι στα ελληνικα,να την μεταφρασουμε;".Το adblock δουλεψε υπερβολικα καλα-πολυ απλα μπλοκαρε τα παντα ολα μεχρι να το ξηλωσω.Στο e-banking δεν καταφερα ποτε να συνδεθω και το κερασακι ειναι οτι μου εκανε corrupt το προφιλ του firefox (Ευτυχως ειχα κρατησει backup). Κατα τα αλλα οι σελιδες ανοιγαν γρηγορα μη -beep-...

 

 

Συμπερασμα: Δεν ξανακανω δοκιμες στις 4 το πρωι μετα απο την δουλεια... :mad:

 

-Στους αλλους σελιδοδεικτες οργανωνει με σειρα επισκεψιμοτητας.Επισης αν εχεις μπορεις να κανει import του αγαπημενους σου σελιδοδεικτες απο ff σε chrome.Aν δεν εχεις θα σου προτεινα να φτιαξεις και να τα συχρονισεις με gmail.Να εχεις τα αγαπημενα σου στην γραμμη σελιδοδεικτων και τελος.Αυτο το κανεις πατωντας το αστερι στα δεξια της adress bar.

Διαδικασια import :http://www.thewwwblog.com/import-bookmarks-into-google-chrome-browser.html

-Μια φορα βαζεις username/pass...σου βγαζει αποθηκευση κ τελος.Ακομα και αν σβησεις τα cookies με cccleaner με το που βαλεις το πρωτο γραμμα του username σου σου πεταει αυτοματα pass και username.

-Mπορεις απλα να επιλεξεις να μην κανει μεταφραση....εχω βαλει να μην κανει μεταφραση των σελιδων απο αγγλικα σε ελληνικα και εχω αφησει να κανει στις αλλες γλωσσες.

-Για το e-banking εχω τον ff :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ψάχνω κάτι σαν και αυτό που είχε ο firefox πάνω αριστερά... βέβαια είναι καθαρά θέμα συνήθειας συν ότι λύνεται εύκολα απλά βάζοντας αυτά που επισκέπτεσαι πιο συχνά σαν σελιδοδείκτες....

 

Νομιζω πως αν πας εδω και ψαξεις σιγουρα θα βρεις κατι γι αυτο που ζητας ....

Καπου το ειχα δει δλδ γι αυτο στο λεω ....

Ελπιζω να μη κανω λαθος ..:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Με την καμια...δοκιμασε να ανοιξεις 10 tabs μαζι.

-Που να δουμε και τον chrome 7

 

Με την καμία ? Για firefox 4 beta 4 μιλάμε όχι για τον 3.6.8. Το δοκίμασα...Αστραπή!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

239MB εννοεις installed?

Ε ειτε 5ΜΒ ειτε 1205ΜΒ, πιστευω οτι σε ενα συγχρονο PC με 250+GB δισκο, δεν εχει και τοσο νοημα αυτο, οσο το να λειτουργει γρηγορα και αξιοπιστα, και ο chrome μεχρι στιγμης σε εμενα το κανει και με το παραπανω.

 

Και με λιγοτερο ram usage και με καλυτερο διαμοιρασμο στα cpu cores.

 

Ξεχνας οτι για οσους εχουν SSD ειναι ενα θεματακι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως αν πας εδω και ψαξεις σιγουρα θα βρεις κατι γι αυτο που ζητας ....

Καπου το ειχα δει δλδ γι αυτο στο λεω ....

Ελπιζω να μη κανω λαθος ..:-D

 

thanks, αν και δεν βρήκα αυτό που ήθελα.

 

Σε σχέση με την αρχική έκδοση που είχα βάλει όταν πρωτοβγήκε βλέπω πολλές διαφορές προς το καλύτερο. Έβαλα και ένα adblock που βρήκα. ολα καλά μέχρι στιγμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως μέγαλη μαλ..ια να μην έχει master pass , επίσης και γω δεν μπορώ να συνδεθώ με e-banking :redirecting prob , συμφωνώ επίσης και με το σπασμώδες scrolling , κατά τ'άλλα τον προτιμώ μακράν απο τους άλλους browsers.

Και πιο γρήγορος μου φαίνεται αλλά και πιο όμορφος(ουσιαστικά καλύτερη οπτική αίσθηση πιο light)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...