Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.kefalonia.eu/frontoffice/portal.asp?cpage=RESOURCE&cresrc=56&cnode=45

 

>Ακολουθούν τα δρομολόγια των λεωφορείων του [b]ΚΤΕΛ [/b]που αφορούν τον νομό Κεφαλονιάς και Ιθάκης.


ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΙΘΑΚΗ

[b]Πάτρα- Κυλλήνη- Πόρος- Αργοστόλι	18:00[/b]

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινητό: htc diamond. παίρνω με αυτό έναν vodafone αριθμό με 11 ψηφία. δλδ είναι

694χχχχχχχ1 έτσι. και ο άλλος απαντάει κανονικά.

πως στο γερολύκο γίνεται. το κινητό του αλλουνού είναι κανονικά χωρίς το 1 στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινητό: htc diamond. παίρνω με αυτό έναν vodafone αριθμό με 11 ψηφία. δλδ είναι

694χχχχχχχ1 έτσι. και ο άλλος απαντάει κανονικά.

πως στο γερολύκο γίνεται. το κινητό του αλλουνού είναι κανονικά χωρίς το 1 στο τέλος.

Δεν το χω ψάξει αλλά λογικό μου φαίνεται. Δηλ. αν πάρεις τηλέφωνο από σταθερό τον φίλο σου (ή οποιονδήποτε) και μετά απ το κανονικό αριθμό πατήσεις 1-2-3 νούμερα ακόμα, τι διαφορετικό θα γίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

B)για σας θελω να παω στο αργοστολι κεφαλονιας ξερη κανεις πως μπορω να παω απο την πατρα με [πλοιο και με κτελ]...

 

Από Αγίου Νικολάου, συνήθως, έχει καράβι 12:30 και 20:30 για Σάμη (εκτός από Σάββατο απόγευμα νομίζω) κι από εκεί υπάρχει λεωφορείο για Αργοστόλι.

Γεροκωστοπούλου υπάρχει κτελ για Αργοστόλι μέσω κυλήνης που φεύγει στις 15.45.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να ψαχνω αυτο το τραγουδι κ μια 10ετια!!Θυμαμαι στην Ελλαδα οταν ημουν υπηρχε μια εκπομπη στην κρατικη τηλεοραση που ειχε σαν ιντρο το τραγουδι.Το εχει κανεις?Ξερει κανεις πως μπορω να το βρω?Μπορει να μου το στειλει καποιος μεσω πμ η εστω λινκ?

 

Νομιζω το τραγουδαει η Αφροδιτη Μανου ΕΑΝ ειχα καταλαβει σωστα την φωνη..

 

Παει ετσι

 

Αδελφέ μου του χειμώνα, ράτσα μου βουνίσια/ποια σειρήνα σε τραβάει ρίζα προγονίσια ... Ηπειρώτικο τραγούδι, μοιρολόι μου/σε ποιο χρόνο να γυρίσω το ρολόι μου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να ψαχνω αυτο το τραγουδι κ μια 10ετια!!Θυμαμαι στην Ελλαδα οταν ημουν υπηρχε μια εκπομπη στην κρατικη τηλεοραση που ειχε σαν ιντρο το τραγουδι.Το εχει κανεις?Ξερει κανεις πως μπορω να το βρω?Μπορει να μου το στειλει καποιος μεσω πμ η εστω λινκ?

 

Νομιζω το τραγουδαει η Αφροδιτη Μανου ΕΑΝ ειχα καταλαβει σωστα την φωνη..

 

Παει ετσι

 

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PfyMh8869PQ]http://www.youtube.com/watch?v=PfyMh8869PQ[/ame]

 

το ορίτζιναλ. Παίζει και σε πολλές άλλες εκτελέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σε κάποια σειρά (ελληνική ή και ξένη) βάζουν να ακούγεται ένα κομμάτι για background, τότε τι γίνεται? Πρέπει να πάρουν δικαιώματα απο τον καλλιτέχνη ή την εταιρεία, ή παίζουν ότι θέλουν όσο θέλουν και είναι νόμιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως τα κομματια που παιζουν στο backround ειναι απο το soundtrack της σειρας η της ταινιας, και εκει λογικα υπαρχει συγκεκριμενος καλλιτεχνης (πχ Hans Zimmer) οπου δημιουργει και ενορχηστρωνει και παιζει (μονος η με ορχηστρα), ολο το soundtrack. Περα απο αυτο, υπαρχει και το κομματι των εξτρα τραγουδιων που θα παιξουν σε καποια σημεια, τα οποια τα αναφερουν στο τελος της ταινιας. Για αυτα γινεται συγκεκριμενη συμφωνια. Τωρα, το ποιος παιρνει τα λεφτα... ειναι θεμα του ποσο γνωστος εισαι, αν μια ταινια θελει το νο1 αυτη τη στιγμη της madonna πχ. προφανως και θα πληρωσει δικαιωματα, αν ομως ζητησει το δικο μου τραγουδι, μπορει και να τους πληρωσω για τη διαφημιση που θα μου κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...