Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωχ, δύσκολο. Μακάρι να ήταν κάτι τόσο εύκολο όσο το παραπάνω (αλλά λανθασμένο) που γράφεις. Κάπως έτσι θα το έγραφα εγώ:

 

[ATTACH]36994[/ATTACH]

 

:confused::fear:

 

ΥΓ: Εχεις κανα προχειρο λινκ που να λεει πανω κατω τη λςιτουργια αυτων των μαθηματικων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι Evgenie, δεν έχω κάτι υπ' όψιν μου. Ο,τι θυμάμαι από τα Μαθηματικά που έκανα σε Λύκειο και Παν/μιο. Το καλύτερο θα ήταν να σου απαντήσει και κάποιος μαθηματικός, γιατί και για τη δική μου λύση δεν είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να κανω καταγγελια για διαταραξη κοινης ησυχιας σε εκκλησια επειδη βαρανε μια ωρα την καμπανα και ψαλλουν πολυ δυνατα ή δε μετραει γι' αυτους ο,τι για τους αλλους;:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να κανω καταγγελια για διαταραξη κοινης ησυχιας σε εκκλησια επειδη βαρανε μια ωρα την καμπανα και ψαλλουν πολυ δυνατα ή δε μετραει γι' αυτους ο,τι για τους αλλους;:-)

 

τα παραπονα σου στον θεουλη (τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο κανει ενα τριαντάφυλλο?

 

Αναλόγως το χρώμα, συνήθως 1.5-2 ευρώ.

 

 

και ποσα παιρνουμε συνηθως; και τι χρωμα; για ριχτε καμια ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την περιμενα να σου πω μια τετοια απαντηση,

σκεφτηκα να περιγραψω, αλλα λεω, οκ, τα "κλασσικα",

φυσιολογικα πραγματα δλδ, με μια που βγαινεις, για γραψε κανα δυο περιστασεις, 1) στο ασχετο και 2) σε γιορτη/γενεθλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που ξέρω, είναι πως παίρνεις μονό αριθμό. Γιατί ιδέα δεν έχω. Πάντως είτε μονός είτε ζυγός, ποτέ δεν κατάλαβα διαφορά (ή δεν έκατσα να το μελετήσω :P).

 

Όσο για την ποσότητα, ε, όπως σου ρθει. Δε νομίζω να υπάρχει standard. Ας πούμε σε γιορτή, αναλόγως σχέσης και γενικότερης κατάστασης, μπορείς να πας κι ένα σκέτο (παρέα με κάτι άλλο λογικά). Για χρώμα τα κλασσικά. Υπάρχουν τα κόκκινα και τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε εσύ ξέρεις την κοπέλα, τι της αρέσει.

αν ήταν τα γενέθλια της γυναίκας μου πχ (ή ασπούμε μιας σοβαρής σχέσης), θα της έπαιρνα μπόλικα κόκκινα ή ίσως ροζ τριαντάφυλλα σε "σοβαρή" ανθοδέσμη. Καμιά 20αριά ασπούμε. Σε άσχετη φάση (σε στυλ "πέρασα έξω από ένα ανθοπωλείο τυχαία και...) ίσως μια μικρή ανθοδέσμη με λίγα τριαντάφυλλα και διάφορα άλλα (από αυτές τις πολύχρωμες), ή ένα σκέτο απόσκετο τριαντάφυλλο από αυτά τα μεγάλα τα έγχρωμα (χωρίς ούτε κορδέλα), ή ίσως και κάτι άλλο, όχι τριαντάφυλλα (πχ ανεμώνες).

 

---------- Προσθήκη στις 13:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:05 ----------

 

Το μόνο που ξέρω, είναι πως παίρνεις μονό αριθμό. Γιατί ιδέα δεν έχω.

 

για να βγει "μ'αγαπά" αν κάτσει και τα μετρήσει, με απώτερο σκοπό την πίπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που ξέρω, είναι πως παίρνεις μονό αριθμό. Γιατί ιδέα δεν έχω. Πάντως είτε μονός είτε ζυγός, ποτέ δεν κατάλαβα διαφορά (ή δεν έκατσα να το μελετήσω :P).

 

Γιατι λένε είναι γρουσουζιά ο ζυγός. Ζυγό πάνε στις κηδείες.

 

Πάντως μάστορα είναι όπως τα λέει ο λέφτερ.Είστε κάποιο καιρό μαζί; Ανθοδέσμη. Είστε νέοι και κάνεις κομμάτι ? Λίγα, το πολύ 5. Θές να το ρίξεις; Πάς διαλέγεις ένα μπουμπούκι (για να της κρατήσει καιρό) Χωρίς στολισμό κλπ στο χέρι,βγάλε τα πολλά φύλλα και κράτα μόνο κανα δυο επάνω και σε χρώμα διάφορο του κόκκινου, διάλεξε κανα γαλάζιο η καμια διχρωμία. Λευκό-ροζ είναι γαμάτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...