Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ στολή avatar?Ευχαριστώ

Επεξ/σία από parsifal
Έκανε παράθεση όλου του post #1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ στολή avatar?Ευχαριστώ

 

Στο ebay βλέπω ότι πουλάνε.

 

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση με τη σειρά μου. Εδώ πότε θα postάρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω πάλι...

 

Καταρχάς είμαι Βλάχος, οπότε δικαιολογήστε την ηλιθιότητα της ερώτησής μου.

 

Θέλω να πάω απο Πειραιά Κηφισό με τον ηλεκτρικό.

 

Παίρνω ηλεκτρικό μέχρι ομόνοια και μετά πάω πιο κάτω που είναι η στάση των λεωφορείων και πιο λεωφορείο παίρνω??? Επίσης εισιτήριο απο που βγάζω? Α και ας ξαναρωτήσω αν παίζει καμια απεργία για Παρασκευή γιατί την άλλη φορά την έπαθα και πήγα με ταξί απο ομόνοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορείς πλέον να πάς με τον ηλεκτρικό Ομόνοια, γιατί έχει κλέισει ο σταθμός. Τι μπορείς να κάνεις:

- Να κατέβεις Μοναστηράκι, να πάρεις τη μπλέ γραμμή του ΜΕΤΡΟ προς Σύνταγμα, να κατέβεις Σύνταγμα, να πάρεις την κόκκινη γραμμή προς Ομόνοια, να κατέβεις Ομόνοια, να βγείς έξω, να βρείς την οδό Μενάνδρου (κατεβαίνεις την Αγ. Κωνσταντίνου, και είναι ο 3ος κάθετος αριστερά) και από εκεί να πάρεις το 051 προς Κηφισό.

- Να κατέβεις Μοναστηράκι και να πάρεις το λεωφορείο του ΗΣΑΠ για Ομόνοια.

- Να κατέβεις Μοναστηράκι και να πάς με τα πόδια Ομόνοια (10')

- Υπάρχει και ένα λεωφορείο (420) που πηγαίνει Πειραιάς-Κηφισός αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορείς πλέον να πάς με τον ηλεκτρικό Ομόνοια, γιατί έχει κλέισει ο σταθμός. Τι μπορείς να κάνεις:

- Να κατέβεις Μοναστηράκι, να πάρεις τη μπλέ γραμμή του ΜΕΤΡΟ προς Σύνταγμα, να κατέβεις Σύνταγμα, να πάρεις την κόκκινη γραμμή προς Ομόνοια, να κατέβεις Ομόνοια, να βγείς έξω, να βρείς την οδό Μενάνδρου (κατεβαίνεις την Αγ. Κωνσταντίνου, και είναι ο 3ος κάθετος αριστερά) και από εκεί να πάρεις το 051 προς Κηφισό.

- Να κατέβεις Μοναστηράκι και να πάρεις το λεοφωρείο του ΗΣΑΠ για Ομόνοια.

- Να κατέβεις Μοναστηράκι και να πάς με τα πόδια Ομόνοια (10')

- Υπάρχει και ένα λεωφορείο (420) που πηγαίνει Πειραιάς-Κηφισός αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτε.

 

Όλα μου φαίνονται κινέζικα, μόνο το τελευταίο με ενδιαφέρει. Πώς μπορώ να μάθω περισσότερες πληροφορίες, και που πρέπει να περιμένω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσέκαρε και το youdrive.gr, φτιάχνει δρομολόγια με αναλυτικές οδηγίες μεταξύ αφετηρίας και προορισμού που ορίζεις εσύ, κάνοντας χρήση όμως Μέσων Μαζικής Μεταφοράς. Αυτό που θέλεις δηλαδή.

Επεξ/σία από parsifal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Πειραιά κατεβαίνω, την κάνω πολύ συχνά την διαδρομή αλλα έπερνα ταξί. Αλλα δεν θέλω να μου κόψουν τον κ*λο πάλι. Είδα οτι λεωφορείο έχει κάθε 15 λεπτάκια. Το θέμα είναι που έχει στάση για τα λεωφορεία? Αν θυμάμαι είχα δει να περιμένουν κάποια άτομα απέναντι απο τον ηλεκτρικό...

 

απο το youdrive.gr είδα είναι κοντά στην πύλη Ε4. Άρα εγώ παίρνω το λεωφορειάκι μόλις κατέβω απο το καράβι και πάω στην Ε4 απέξω....

 

Κάτι άλλο με αφήνει μέσα στα ΚΤΕΛ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πού ακριβώς σε αφήνει, πάντως σε αφήνει στα ΚΤΕΛ. Λογικά απέξω. Εισιτήριο πάρε ή απο περίπτερο, ή από κάτι μπλέ κιόσκια που γράφουν ΕΚΔΟΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ, ή μπές στο σταθμό του ηλεκτρικού και πάρε. Θα το χτυπήσεις μέσα στο λεοφωρείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα λειτουργούν κανονικά τα ΜΜΕ της Αθήνας (κυρίως μετρο- προαστιακός με ενδιαφέρει) ?

 

Στο site του ΟΑΣΑ δε βλέπω κάτι, άρα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Τι διαφορά έχει αν μου δώσει ένα κατάστημα τιμολόγιο και όχι απόδειξη;
  • Τα βιβλία που προτείνει η σχολή μου μπορώ να τα πάρω με έκπτωση σαν φοιτητής ή τα πληρώνω κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...