Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ε ωραια προτεινετε και καποιο επαγγελματικο και γαματο τοτε =P

Eδω ειχα κανει tattoo και ειναι επαγγελματιες. Δεν θυμαμαι ποσο παιρνουν για τρυπα στο αυτι (εκανε μια φιλη μου), νομιζω γυρω στα 10-15 ευρω. Αν βαριεσαι να παρεις τηλεφωνο θα τη ρωτησω το απογευμα.

http://www.saketattoo.com/?page_id=95

 

@angmar thanks εστω καθυστερημενα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και για να αποφύγεις μολύνσεις κτλ θέλει απλά φροντίδα τον πρώτο καιρό εννοείται.

Fucidin στο σημείο, καθάρισμα με οινόπνευμα τα σκουλαρίκια.

 

το αυτί επουλώνεται και σχετικά γρήγορα. σε άλλα σημεία καλό ειναι να βάζεις κρέμα ακόμα κι αν έχει περάσει καιρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει, με black n decker εστω για πιο χαρντκορίλα.

 

Χριστιάνα, αυτα ειναι περιπτώσεις νομίζω. Τα αυτιά μου ήταν σουρωτήρια, και όλα τρυπημένα με πιστολακι, και δεν έπαθα ποτέ τίποτα.

Η βελόνα την τελευταία δεκαετία έγινε πιο mainstream. Θα την επέλεγα εαν ήθελα να χτυπήσω σε χόνδρο στο αυτί, ναι. (ή και οποιοδήποτε αλλο σημείο του σώματος)

Αλλά αν πρόκειται για λοβό μια χαρά ειναι και το πιστολάκι.

 

τουλάχιστον να πάει σε άνθρωπο που ξέρει πού να τρυπήσει, και είναι καθαρός , αυτά φοβάμαι :unsure: δεν τα λέω για τη "μέθοδο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε σε αυτον https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc3/20539_1263099990854_1630366408_638445_1736613_n.jpg έχει κανει πολύ προπόνηση, κυρίως πάνω του.. Δεν ξερω που θα τον βρεις πλεον, δουλευει αθηνα παντως. Αν θελεις ρώτα τον https://www.facebook.com/profile.php?id=1630366408&sk=wall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιάνουν τα χέρια κι υπάρχει κολλητήρι δεν είναι και ΤΟΣΟ δύσκολο πια, αλλά δεν αξίζει το παίδεμα. Θα άξιζε αν δεν υπήρχαν ανταλλακτικά βύσματα ή μαϊμουδασιόν φορτιστές σε ξεφτιλασιόν τιμές.

 

Οχι ρε συ ποιους φορτιστες, εδω μιλαμε για συγκεκριμενο ντατικο καλωδιο το οποιο δεν βρισκεται καθολου ευκολο.

 

Τσεκαρε εικονα, να δεις ποιες ειναι οι ακρες.

 

Nokia%206210%206310i%20USB%20Data%20Cable-p.jpg

 

Την πρωτη ακρη ας πουμε πως την αναπαραγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ ποιους φορτιστες, εδω μιλαμε για συγκεκριμενο ντατικο καλωδιο το οποιο δεν βρισκεται καθολου ευκολο.

 

 

...παραλίγο να με στείλεις εντατική με 'κείνο το "ντατικό" (έκαψα μισό κιλό νευρώνες μέχρι να το αποκρυπτογραφήσω...:ρ)

 

 

Ε μα, τα λένε απ' την αρχή αυτά ρε. Ότι ΔΕΝ ήταν για φορτιστή.

 

 

 

 

Και δε νομίζω να παίζει ανταλλακτικό βύσμα για κάτι τέτοιο. Μόνο αν πας σε κα'να Νόκια Στορ ίσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...παραλίγο να με στείλεις εντατική με 'κείνο το "ντατικό" (έκαψα μισό κιλό νευρώνες μέχρι να το αποκρυπτογραφήσω...:ρ)

 

 

Ε μα, τα λένε απ' την αρχή αυτά ρε. Ότι ΔΕΝ ήταν για φορτιστή.

 

 

 

 

Και δε νομίζω να παίζει ανταλλακτικό βύσμα για κάτι τέτοιο. Μόνο αν πας σε κα'να Νόκια Στορ ίσως

 

Ελα τωρα που ψαρωσε ο παλιος, εγω λεω κατευθειαν θα το πιανες. Αφου τον κατεχεις τον ελευθερο λογο.

 

Παντως το χα αναφερει ρε συ οτι ειναι συγκεκριμενο καλωδιο!

 

Το περιεργο καλωδιο που λες ειναι το σειριακο, αλλα ενταξει εχω ακρη για αυτο, ολο και απο καπου μπορω να το ξεριζωσω. Η ακρη που κουμπωνει στο κινητο ειναι το θεμα. Και δεν ειναι απλο data (fbus) ειναι (mbus) που φλασαρει στο κινητο για να του περασω και firmware.

 

Βασικα αυτο που ρωταω, ειναι αν μπορεις εσυ (οχι εσυ, αλλα "εσυ") να φτιαχνεις τις ακρες απο μονος σου χωρις να τις προμηθευεσαι. Κατι τετοιο γινεται, ή μονο απο το εργοστασιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αν πας σε ηλεκτρονικό και το συζητήσετε

 

(...το ποστ που μόλις παρέθεσες, δεν το είχα δει btw...Aλλά και πιο πριν, όταν είπες μόνο "καλώδιο", ε, καλώδιο είναι κι ένα καλώδιο κομμένο από φορτιστή...:ρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: έχω forthnet και συγχρονίζω γύρω στα 6Mbps, με attenuation 46. Απ' ό,τι καταλαβαίνω, αυτά εξαρτώνται πολύ από την απόσταση μου από το κέντρο DSLAM της περιοχής. Αν αλλάξω πάροχο, αυτά είναι πιθανό να βελτιωθούν ή τα κέντρο είναι κοινό για όλους τους παρόχους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...