Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α πολύ ωραία.. Ευχαριστώ!

 

Είχα πάει και σήμερα στο τμήμα μητρώου κατά τις 12 το μεσημέρι, μιας και δεν είχα τι να κάνω ενώ περίμενα να τελειώσει μία άλλη δουλειά, αλλά είχε πάρα πολύ κόσμο και το παράτησα. Αύριο θα πάω κατά τις 8:30 και ελπίζω να είναι καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Μπορει καποιος να μου πει τις κυρωσεις σε περιπτωση που σου δωσουν κληση για οδηγηση εντος δακτυλιου σε μερα που δε θα επρεπε; Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζα κ εγω αυτο:

http://news247.gr/eidiseis/apo_3_septemvrioy_o_prasinos_daktulios.1907505.html?utm_source=news247home&utm_medium=impnews&utm_content=tab5&utm_campaign=HW

 

Οι παραβάτες των περιοριστικών μέτρων του δακτυλίου τιμωρούνται σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 52 παρ. 6 του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας (Διοικητικό πρόστιμο 200,00 ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κι εγώ για τα 200 ευρώ ξέρω, θυμάμαι ότι είχε και βαθμούς ποινής (5) αλλά δε βρίσκω σύνδεσμο να το επιβεβαιώσω.

 

edit: εδώ λέει πως οι 5 βαθμοί είναι για κίνηση/στάθεμυση σε λεωφορειόδρομο, άρα άλλη περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ισχύει ο δακτύλιος μέσα στον Αύγουστο? θα εφαρμοστεί τελικά από το Σάββατο (1η Σεπτεμβρίου) ο πράσινος δακτύλιος ή πήρε πάλι αναβολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι λογικό έτσι κι αλλιώς ΣΚ δεν ισχύει ο δακτύλιος...

 

σε κάποια sites πάντως αναφέρουν ότι ο πράσινος θα ισχύσει τελικά από την 1η Οκτωβρίου επειδή δεν είχαν προβλέψει για έκδοση του πράσινου σήματος, ό,τι να 'ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε που μπορω να βρω ενα ωραιο soap dispenser για το μπανιο? (Δοχειακι δηλαδη που γεμιζεις κρεμοσαπουνο). Οσα εχω δει σε σουπερμαρκετ ειναι πολυ generic και δεν μαρεσουν. Επισης ψαχνω και αυτο που εχουν σε καφετεριες-φαγαδικα που γεμιζεις με χαρτοπετσετες και τις τραβας απο το πλαι.

 

tissue-dispenser-rimini-1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σκοπό να φύγω για εργασία στο εξωτερικό, Ιρλανδία.

Θεωρείτε καλό/απαραίτητο να βγάλω διαβατήριο η δε θα έχω πρόβλημα μόνο με ταυτότητα για χαρτια η διάφορα άλλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά βγάλε γιατί όσο είσαι εκεί μπορεί να σου δοθεί η ευκαιρία και να θελήσεις να πας κάπου αλλού εκτός σένγκεν και τότε θα πείς "μαλακία που δεν έβγαλα".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

tissue-dispenser-rimini-1.jpg

 

Πιο αχρηστες χαρτοπετσετες ρε φιλε πεθαινεις. Να θες να σκουπισεις τη μουρη σου απο τιποτα λαδια ναουμ και να γινεσαι χειροτερα. Και δε σηκωνω λιγο το γιακα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...