Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έστω νετμπουκ (asus, αν παίζει κάνα ρόλο) με καμένο σκληρό δίσκο. Γίνεται να δουλέψει με το λειτουργικό (windows ή linux) σε usb φλασάκι; Να δουλεύει μονίμως εννοώ, όχι μόνο για λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστω νετμπουκ (asus, αν παίζει κάνα ρόλο) με καμένο σκληρό δίσκο. Γίνεται να δουλέψει με το λειτουργικό (windows ή linux) σε usb φλασάκι; Να δουλεύει μονίμως εννοώ, όχι μόνο για λίγο.

 

γνωρίζω ότι τα linux έχουν live από usb χωρίς εγκατάσταση, αλλά δεν νομίζω να μπορείς να αποθηκεύσεις αλλαγές για να μπορείς να το λειτουργείς απροβλημάτιστα. Επίσης έχω έναν ενδοιασμό στο κατά πόσο γρήγορο θα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστω νετμπουκ (asus, αν παίζει κάνα ρόλο) με καμένο σκληρό δίσκο. Γίνεται να δουλέψει με το λειτουργικό (windows ή linux) σε usb φλασάκι; Να δουλεύει μονίμως εννοώ, όχι μόνο για λίγο.

 

Εγώ ψηφίζω ναι...! Θα το λιώσει λίγο το φλασάκι και δεν ξέρω πόσο θα αντέξει αλλά πιστεύω ότι δεν έχει λόγο να μην δουλέψει με ένα linux.. βασικά πολλά απ αυτά τα νετμπούκια δεν έχουν σκληρό έχουν ssd (μόνο το chip απ αυτόν (που και αυτό μπορείς να το αντικαταστήσεις))..

Αν έχει σκληρό νομίζω μπορείς να βρεις σε μια αξιοπρεπή τιμή (βαριέμαι να κοιτάξω τώρα πόσο έχουν) ή κανά μεταχειρισμένο..

πάντα μπορείς να τα αποφύγεις όλα αυτά αν χαρίσεις αυτό το ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ απόβρασμα της τεχνολογίας σε κάποιον σαν εμένα..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε καραμπουζουκλή, αυτό θα κάνω!

 

Δεν είναι δικό μου. Για την ακρίβεια βρήκε ένα ο αδερφός μου σε πολύ χαμηλή τιμή (100 ευρώ) με καμένο δίσκο (ssd είναι, κάνα 60άρι λέει θέλει για να τον αλλάξεις), και είπα μήπως με μερικά ευρώ βολευτεί με φλασάκι... Αλλά προφανώς δεν.

 

Θενξ παίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε καραμπουζουκλή, αυτό θα κάνω!

 

Δεν είναι δικό μου. Για την ακρίβεια βρήκε ένα ο αδερφός μου σε πολύ χαμηλή τιμή (100 ευρώ) με καμένο δίσκο (ssd είναι, κάνα 60άρι λέει θέλει για να τον αλλάξεις), και είπα μήπως με μερικά ευρώ βολευτεί με φλασάκι... Αλλά προφανώς δεν.

 

Θενξ παίδες.

 

Τίποτα..! πλάκα έκανα εννοείται..:P

κοίτα εγώ λέω ότι θα δουλέψει.. κάνε μια προσπάθεια δίνοντας το σε έναν που ξέρει να στο κάνει αν δεν ξέρεις εσύ.. δεν πρέπει να είναι πολύ δύσκολο.. αλλιώς ξαναπούλα τον..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάω να ανοίξω μσν, και μου λέει ότι έχει γίνει λήψη μιας νεότερης έκδοσης (ποτέ δεν του είπα να την λάβει) και δεν συνεχίζει αν δεν την εγκαταστήσω. Μπορώ να κάνω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν αρκετό καιρό είχα κατεβάσει ένα 30λεπτο αρχείο .avi, το οποίο έπαιζε μόνο τα πρώτα 2 λεπτά και μετά κολλούσε. Ε λοιπόν, από τότε προσπαθώ να το διαγράψω, αλλά τίποτα. Έχω δοκιμάσει τα κλασικά, δηλ. reboot και μετά delete, rename και μετά delete, τίποτα! Μετέφερα και κάποια άλλα avi στον φάκελο μήπως και διαγραφεί όλος μαζί, αλλά τζίφος!

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ή linux σε live cd. Μου εχει διωξει πολλες φορες αρχεια φαντασματα.

Παρεμπιπτοντως Luci σε σχεση με την προχθεσινη σου ερωτηση, ο Μπαχαρ οντως εχει και τα πουλαει 60 cents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν απεργια αυριο Σαββατο τα λεωφορεια?

 

• Ενιαίο εισιτήριο για όλα τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς χρονικής διάρκειας 90΄λεπτών από την επικύρωση της 1ης επιβίβασης : 1,40 ευρώ , μειωμένο 0,70 ευρώ.

 

Ισχυει η αυξηση των εισιτηριων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...