Προς το περιεχόμενο

amazon.co.uk δωρεαν μεταφορικά με παραγγελία άνω των £25


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ψήθηκα κι εγώ διαβάζοντας στο forum και αποφάσισα να παραγγείλω κάτι http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001PTGRRA/ref=oss_product , οπότε βρήκα καταπληκτικές τιμές , σε σχέση με την Ελλάδα , όπου ακόμα και η μούφα κιθάρα- controller κόστιζε 62 ευρώ. Έλεος... Τελος πάντων να μη σας τα πολυλογώ έβαλα και τη κάρτα μου και από ότι βλέπω δεν έχει γίνει χρέωση ακόμα στην κάρτα μου ( έχω χρεωστική στη Κύπρου ) . Παίρνουν κάποιο τηλέφωνο τη πρώτη φορά να ρωτήσουν αν ισχύει η αγορά; Anyway , έχω ενθουσιαστεί με την ιδέα ότι δε θα με πιάσουν κορόϊδο ξανά τα μεγάλα καταστήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ψήθηκα κι εγώ διαβάζοντας στο forum και αποφάσισα να παραγγείλω κάτι http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001PTGRRA/ref=oss_product , οπότε βρήκα καταπληκτικές τιμές , σε σχέση με την Ελλάδα , όπου ακόμα και η μούφα κιθάρα- controller κόστιζε 62 ευρώ. Έλεος... Τελος πάντων να μη σας τα πολυλογώ έβαλα και τη κάρτα μου και από ότι βλέπω δεν έχει γίνει χρέωση ακόμα στην κάρτα μου ( έχω χρεωστική στη Κύπρου ) . Παίρνουν κάποιο τηλέφωνο τη πρώτη φορά να ρωτήσουν αν ισχύει η αγορά; Anyway , έχω ενθουσιαστεί με την ιδέα ότι δε θα με πιάσουν κορόϊδο ξανά τα μεγάλα καταστήματα!

Savveli καλως ήρθες στο insomnia. Δεν παίρνουν τηλέφωνο, αλλά όταν γίνει η αποστολή, θα λάβεις ένα email οτι το item εγινε dispatched με αναμενόμενη ημερομηνία άφιξης την τάδε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειναι οπως τα ειπε ο φιλος σχετικα με το ποσο γρηγορος ειναι ο ταχυδρομος και ποσο μεγαλη βεβαια περιοχη εξυπηρετει.έμενα Λουτσα και τα παιχνιδια απο το αμαζον κανανε 15 μερες και βαλε να ερθουν και απο e-bay τα ιδια.μετακομισα σε περιοχη κοντα στο κεντρο της Αθηνας και του αμαζον τα δεματα ερχοντε τα περισσοτερα σε 3 εργασιμες με απλο ταχυδρομειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα αλλάξω γειτονιά. Εμένα έγινε dispatched 11/12 με royal mail, delivery estimated 20/12 και ακόμα περιμένω. Το κακό είναι πως στο ταχυδρομείο τι να πω; Δεν έχω tracking number. Να πάω χύμα και να τους πω πως περιμένω δέμα. Είναι δίπλα στο σπίτι το ταχυδρομείο. 1 λεπτό με τα πόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση ήταν περισσότερο αν θα με εξυπηρετήσουν και λιγότερο το ντύσιμο, αν και είναι και αυτό ένας παράγοντας.

 

πάρε απλά τηλέφωνο και πες μήπως έχει έρθει κάποιο δέμα στο όνομα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα αλλάξω γειτονιά. Εμένα έγινε dispatched 11/12 με royal mail, delivery estimated 20/12 και ακόμα περιμένω. Το κακό είναι πως στο ταχυδρομείο τι να πω; Δεν έχω tracking number. Να πάω χύμα και να τους πω πως περιμένω δέμα. Είναι δίπλα στο σπίτι το ταχυδρομείο. 1 λεπτό με τα πόδια.

δεν μπορουν να σου πουν χωρις number πηρα τηλ σημερα και εγω δεν εχω μια παρραγγελια που ειχε παραδωση 20/12 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Savveli καλως ήρθες στο insomnia.

 

Καλώς σας βρήκα! Ευχαριστώ για τη πληροφορία και μιας και παρείγγειλα κι εγώ δυο αντικείμενα , θα σας λέω τη πορεία της παραγγελίας , για να συγκρίνουμε τους χρόνους . Το βασικό , το guitar hero δηλαδή , που είναι και το πιο ακριβό θα έρθει ( λέει ) 13-14 Ιανουαρίου , ενώ ακόμα ένα παιχνιδάκι που ψώνισα θα είναι εδώ 1 Ιανουαρίου ( λέει ) . Βέβαια , το να πείσει κανείς τους ταχυδρόμους στην Ελλάδα να κάνουν σωστά τη δουλειά τους είναι έτσι κι αλλιώς δύσκολο , πόσο μάλλον μετά από περίοδο γιορτών . Έχω μαλώσει ήδη 2-3 φορές με κάτι τον ταχυδρόμο της περιοχής μας , όχι για κάποιο δέμα αλλά για γράμμα και μάλιστα από εσωτερικό , το οποίο ερχόταν ένα μήνα μετά από ότι έπρεπε ή , και εδώ είναι το γελοίο της υπόθεσης , επέστρεψε πίσω , γιατί ήταν άγνωστος ο παραλήπτης ( εγώ ) . Προσωπικά ήθελα να τον πυροβολήσω από τα 3 μέτρα , αλλά η κοπέλα που έστελνε το γράμμα με συγκράτησε ( μου το είχε φέρει πλέον η ίδια , αυτοπροσώπως , αποδεικνύοντας πως , αν θέλεις να κάνεις κάτι , καλύτερα να το κάνεις μόνος σου σε αυτή τη χώρα ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως έκανα σήμερα άλλη μια παραγγελία με free super saver delivery, όλα είναι στο stock , αλλά dispatch μου είπαν στις 19 Ιανουαρίου!!!!!!!

 

Μάλλον τα στέλνουνόλα μαζί για να γλυτώσουν από μεταφορικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάλλον διαβάζει το νήμα ο ταχυδρόμος. Ήρθε σήμερα το χαρτάκι για τα 2 από τα 4 πράγματα.

:D

 

Δυστυχώς ήρθαν τα δύο που παρήγγειλα τελευταία που είχαν estiamted 23/12 και 28/12 αυτά που έχουν 20/12 ακόμα τα περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάλλον διαβάζει το νήμα ο ταχυδρόμος. Ήρθε σήμερα το χαρτάκι για τα 2 από τα 4 πράγματα.

:D

 

Δυστυχώς ήρθαν τα δύο που παρήγγειλα τελευταία που είχαν estiamted 23/12 και 28/12 αυτά που έχουν 20/12 ακόμα τα περιμένω.

 

αφού ήρθε χαρτάκι πως ξέρεις ποια ήρθαν?

λογικά θα σου έχουν μαζί (με λαστιχάκι ταχυδρομίου από 20 και 23 αντίστοιχα !! )

κι μένα σήμερα μου ήγθε χαρτάκι για τα 23/12 και πρέπει να περάσω αύριο να παραλάβω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πηρες την ιδια μερα που ηρθε χαρτακι? Εμενα μου ηρθε χτες χαρτακι και οταν πηγα μου ειπαν πως ειναι για υριο (δλδ σημερα). Αυτο σημαινει οτι το χε ο ταχυδρομος μαζι του εκεινη την ωρα και δεν με βρηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χαρτακι που αφηνει ο ταχυδρομος λεει ποτε πρεπει να πας να παραλαβεις αλλα απο την χαρα σου μαλλον δεν το προσεξες....

αμα δεν σε βρει και τα παρει μαζι του πρεπει να πας την επομενη,ειναι μερικα δεματα που μενουν στο ταχυδρομειο λογο ογκου πχ η οτι μπορει να μην χωραγαν στην τσαντα του οπωτε το χαρτακι λεει να πας αυθημερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...