Προς το περιεχόμενο

amazon.co.uk δωρεαν μεταφορικά με παραγγελία άνω των £25


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Τον προηγούμενο μήνα έκανα παραγγελία και έγραφε οτι θα μου σταλεί με DHL (κούριερ) με tracking number. Φυσικά το περίμενα στην πόρτα μου από την DHL. Αντιθέτως μου ήρθε το κλασικό χαρτάκι ταχυδρομείου έλα πάρτο από τα ΕΛΤΑ. Στο πακέτο (αρκετά ογκώδες) επάνω έγραφε Deutche Post.

 

Οχι ρε γμτ...

 

Και εκανε δηλαδη σχεδον δυο εβδομαδες οπως κανουν τα "Deutsche Post" που ειναι χωρις τρακιν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα πραγματα απο αμαζον ερχονται παντα οποτε γραφει delivery estimate η μπορει να ερθουν νωριτερα γιατι εμενα γραφει 10 december γιατι τοσο αργα?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πραγματα απο αμαζον ερχονται παντα οποτε γραφει delivery estimate η μπορει να ερθουν νωριτερα γιατι εμενα γραφει 10 december γιατι τοσο αργα?????????

Διαβασε το quote πανω πανω στη σελιδα. Εκει ειναι η απαντηση.(κουριερ ειναι το UPS και εχεις και tracking number)

Ακομα δεν μου ηρθε αντικειμενο που ελεγε estimated deliv 26-11-2010 (εφυγε 15-11-2010 με Deu post DHL χωρις tracking), παιζει λοιπον και νωριτερα και αργοτερα ομως.

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε το quote πανω πανω στη σελιδα. Εκει ειναι η απαντηση.(κουριερ ειναι το UPS και εχεις και tracking number)

Ακομα δεν μου ηρθε αντικειμενο που ελεγε estimated deliv 26-11-2010 (εφυγε 15-11-2010 με Deu post DHL χωρις tracking), παιζει λοιπον και νωριτερα και αργοτερα ομως.

και μενα dhl φιλε την πατησα χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!Δεν εχω ξαναχρησιμοποιήσει το amazon γι ατό θα ήθελα τα φώτα σας!Καταρχήν είναι ενα μαγαζί e-shop που πουλάει πράγματα ή είναι στυλ ebay που φιλοξενεί εμπόρους?Η και τα δύο? :D Τεσπα για να μην μακρυγορώ εχω βάλει στο μάτι αυτό το προιόν http://www.amazon.co.uk/My-Book-Essential-WDBAAF0020HBK-external/dp/B002KPW5KQ/ref=cm_cr_pr_product_top λέει οτι έχει δωρεάν μεταφορικά ισχύει?Σε περίπτωση βλάβης στέλνουν λεφτά πίσω?Είμαστε σίγουροι οτι αφου το πληρώσεις το προιόον θα έρθει ή αν σε αποζημιόνουν κάτι σαν το ebay protection?Και τέλος δέχονται Paypal ή ποιός είναι ο προτινόμενος τρόπος να πληρώνεις για amazon?

Sorry αν σας κούρασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!Δεν εχω ξαναχρησιμοποιήσει το amazon γι ατό θα ήθελα τα φώτα σας!Καταρχήν είναι ενα μαγαζί e-shop που πουλάει πράγματα ή είναι στυλ ebay που φιλοξενεί εμπόρους?Η και τα δύο? :D Τεσπα για να μην μακρυγορώ εχω βάλει στο μάτι αυτό το προιόν http://www.amazon.co.uk/My-Book-Essential-WDBAAF0020HBK-external/dp/B002KPW5KQ/ref=cm_cr_pr_product_top λέει οτι έχει δωρεάν μεταφορικά ισχύει?Σε περίπτωση βλάβης στέλνουν λεφτά πίσω?Είμαστε σίγουροι οτι αφου το πληρώσεις το προιόον θα έρθει ή αν σε αποζημιόνουν κάτι σαν το ebay protection?Και τέλος δέχονται Paypal ή ποιός είναι ο προτινόμενος τρόπος να πληρώνεις για amazon?

Sorry αν σας κούρασα...

Αυτο που θες ερχεται με τσαμπε μεταφορικα . Με δωρεαν μεταφορικα ερχονται αυτο που παουλαει το amazon οχι αυτα που πουλανε τριτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ,μηπως γνωριζει καποιος γιατι στο τελευταιο βημα πριν την ολοκληρωση της παραγγελιας, που κανει την μετατροπη απο ΛΙΡΕΣ σε ΕΥΡΩ, μου εμφανιζεται το ποσο ΜΟΝΟ σε ΛΙΡΕΣ;

Eυχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ,μηπως γνωριζει καποιος γιατι στο τελευταιο βημα πριν την ολοκληρωση της παραγγελιας, που κανει την μετατροπη απο ΛΙΡΕΣ σε ΕΥΡΩ, μου εμφανιζεται το ποσο ΜΟΝΟ σε ΛΙΡΕΣ;

Eυχαριστω

Mα γιατι να γινει μετατροπη δεν κανει μετατροπη εσυ κανε την μετατροπη μονος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα γιατι να γινει μετατροπη δεν κανει μετατροπη εσυ κανε την μετατροπη μονος σου

Οσες φορες στο παρελθον εχω παραγγειλει ή εχω φτασει στο τελευταιο σταδιο, για να δω ποσο χρεωνονται τα μεταφορικα, νομιζω πως μου εκανε αυτοματα και την μετατροπη σε ΕΥΡΩ και ετσι ηξερα ακριβως ποσο θα χρεωθει η πιστωτικη μου καρτα.Και αν θυμαμαι καλα η μετατροπη δεν γινεται ακριβως οπως ειναι η ισοτιμια(1EYRO=0,84 ΛΙΡΑ) πρεπει να κρατανε κατι σαν μια Πολυ Μικρη προμηθεια.(Οπως στο ανταλλακτηριο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απο την εμπειρία μου με το amazon.co.uk έχω να πω τα εξεις:

Για αγορές σε DVD /cd άνω των 25 λιρών δεν χρεωνεστε μεταφορικά.

Μπορείτε μέσα άπο τις ρυθμίσεις του λογαριασμού σας να να επιλέξετε το νόμισμα της συναλλαγης δηλαδή λίρα η ευρώ. Αν επιλέξετε λίρα τότε η μετατροπή θα γίνει απο την Τραπεζα σας όταν χρεωθεί η κάρτα σας. Δεν θα ξέρετε όμως την ισοτιμία! Εγώ επιλέγω να γίνεται η μετατροπή σε ευρώ. Πριν το checkout δεξιά σου λέει πόσο κοστίζει η παραγγελία σε ευρώ και απο κάτω με ψιλά γράμματα μπορείς να δεις την ισοτιμία των νομισμάτων. Πριν μια εβδομάδα στο xe.com η ισοτιμία ήταν στο 1.177 και στο amazon 1.22 περίπου. Λογικό είναι να υπάρχει κάποια προμήθεια. Πάντως έχει απίστευτες τιμές σε DVD boxset όπως star trek Babylon hulk airwolf millennium etc. Σε σχέση με το play.com πολύ πιο φτηνά!!! Το play όταν κανείς κλικ στο ευρω η μετατροπή απο λίρες δεν είναι καθόλου αξιόπιστη πουλάνε αρκετά πιο ακριβά σε σχέση με την ισοτιμια που υπάρχει εκείνη την στιγμη ανάμεσα στο ευρω κα τη λίρα!! Ελπίζω να βοήθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...