Προς το περιεχόμενο

amazon.co.uk δωρεαν μεταφορικά με παραγγελία άνω των £25


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Είναι δυνατόν να μειωθούν οι παραγγελίες, επειδή είμαστε στις γιορτές;

Πλάκα κάνεις;

 

Οι καταληκτικες ημερομηνιες για να προλαβει καποιος για δωρα Χριστουγεννων συμφωνα με ανακοινωσεις του amazon εδω και ενα μηνα, ηταν απο 12-12-2010 για Ελλαδα πχ μεχρι 19-12-2010 για Αγγλια. Γιατι σου φαινεται περιεργο λοιπον αυτο που λεω; Ειμαστε 23-12-2010. Ηδη οτι παραγγειλεις σου δινει αυτο: delivery estimate: 4 Jan 2011 - 12 Jan 2011 (με ups το πρωτο, απλο το δευτερο - φαντασου δινει 6 μερες για να ετοιμαστει το πακετο μεχρι να φυγει!!)

Ουτε πρωτοχρονιας δωρα δεν προλαβαινεις δλδ... Γιατι να υπαρχουν λοιπον τοσες πολλες ακομα; Η περιοδος αιχμης σε αγορες international για περιοδο Χριστουγεννων-πρωτοχρονιας ειναι απο αρχες Νοεμβρη μεχρι 15-12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστούγεννα=(εκτός των άλλων)αποστολή επιστολών/δώρων, επιταγών, λογαριασμών, τελών κλπ.

Πόσο γρήγορα να ανταποκριθούν τα ταχυδρομεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως μου ήρθε ειδοποίηση..το πρωί θα πάω ταχυδρομείο να παραλάω το δέμα μου!!

 

 

Υγρα απαγορευεται να αποσταλουν με ταχυδρομειο. Ειναι προφανως θεμα αεροπλανου - μεταφορας τους. Ουτε καν σε αρκετες πολεις της Αγγλιας δεν στελνουν αρωματα αν χρειαζεται αεροπλανο λογω αποστασης.

Μου ετυχε και εμενα, αλλα το εψαξα και βρηκα τον λογο.

 

Αλλο.

 

αυτό εδώ..

 

http://www.amazon.co.uk/Logitech-Digital-Multimedia-Theatre-Speaker/dp/B0006HBCL8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1293154259&sr=8-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εμένα πάντως μου ήρθε ειδοποίηση..το πρωί θα πάω ταχυδρομείο να παραλάω το δέμα μου!!

 

αυτό εδώ..

 

http://www.amazon.co...93154259&sr=8-1

 

Αυτο εννοεις σου ηρθε; Μην αναβεις φωτιες. tongue.gif

Μαλλον οτι δεν το στελνει. Εχει συζητηθει πολυ το συγκεκριμενο, δεν εχει βρεθει ο λογος αφου καποιοι ελεγαν οτι ειναι το βαρος του, αλλα αλλος φιλος εχει παραλαβει αντικειμενο 70 κιλων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως εγώ που πήρα κάτι με το free delivery και έφυγε στις 11/12 με estimated 20/12 ακόμα δεν ήρθε. Τους έστειλα mail και έλαβα την αυτόματη απάντηση για τον καιρό. Δυστυχώς ήταν και για δώρο και μάλλον δεν θα τα προλάβω τα Χριστούγεννα.

 

Μπορει να ειναι και στο ταχυδρομειο σου... Εισαι ακριβως στο οριο που λογικα 90% εφτασε το αργοτερο σημερα ή χθες.

Εχεις τσεκαρει τα αντανακλαστικα του ταχυδρομου σου; Ο δικος μου πχ μπορει και να κρατησει κατι 4-5 μερες μεχρι να ερθει η Παρασκευη που συνηθως τα φερνει ολα μαζι (του ebay - του αμαζον αφηνει χαρτακι λογω "ογκου")...laugh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εννοεις σου ηρθε; Μην αναβεις φωτιες. tongue.gif

Μαλλον οτι δεν το στελνει. Εχει συζητηθει πολυ το συγκεκριμενο, δεν εχει βρεθει ο λογος αφου καποιοι ελεγαν οτι ειναι το βαρος του, αλλα αλλος φιλος εχει παραλαβει αντικειμενο 70 κιλων...

 

είπαμε.. αν μου είχε έρθει αυτό τώρα θα έβαζα φώτο μου με το συγκεκριμένο προιόν :P

 

 

 

Petros εσένα πότε έγινε dispatched και ποια ήταν η ημερομηνία παράδοσης;

 

Dispatched (15/12/2010 ) via Royal Mail (estimated arrival date: December 22, 2010).

Τελικά το μαγικό χαρτάκι μου ήρθε στις 23 και πέρασα από ταχυδρομείο στις 24.

 

Ένα άλλο πακέτο με 2 φλασάκια που παρήγγειλα και έγινε Dispatched στις 16/12, μεταφορά πάλι με Royal Mail και estimated arrival date: December 23, 2010 δενέχει έρθι ακόμα, αλλά πιστεύω Δευτέρα - Τρίτη θα καταφτάσει!!

 

 

 

 

=== Πάντως ... συμβουλή μου... πάρτε κάνα τηλ. το ταχυδρομείο και πείτε ότι περιμένετε από amazon πακέτο μήπως έχει έρθει ήδη.. μπορεί λόγω φόρτου εργασίας να μην ήρθε ή να χάθηκε το χαρτάκι.. έχει τύχει να παραλάβω δέμα 3 μέρες αφότου ήρθε!!! (είχε αργήσει το ειδοποιητήριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στις 18 παραγγελιες που μου εχουν ερθει με απλο ταχυδρομειο, οι περισσοτερες ηρθαν ακριβως την ιδια μερα με το estimate, λιγες αργησαν 1-2 μερες, και 3-4 ηρθαν ακριβως μια βδομαδα απο την αποστολη αρκετες μερες δλδ νωριτερα απο το προβλεπομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18 παραγγελιες που μου εχουν ερθει με απλο ταχυδρομειο, οι περισσοτερες ηρθαν ακριβως την ιδια μερα με το estimate, λιγες αργησαν 1-2 μερες, και 3-4 ηρθαν ακριβως μια βδομαδα απο την αποστολη αρκετες μερες δλδ νωριτερα απο το προβλεπομενο.

μαλλον ετσι ειναι το συστημα στο δικο μου ταχυδρομιο εχω κανει πανω απο 40 παραγγελιεσ και τουλαχιστον για τισ 30 ηρθε χαρτι μια μερα μετα to estimate του αμαζον τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μαλλον ετσι ειναι το συστημα στο δικο μου ταχυδρομιο εχω κανει πανω απο 40 παραγγελιεσ και τουλαχιστον για τισ 30 ηρθε χαρτι μια μερα μετα to estimate του αμαζον τι να πω

 

Δεν ειναι θεμα ταχυδρομειου αλλα ταχυδρομου. Ο καθε ταχυδρομος εχει την περιοχη του (δεν αλλαζει δλδ ο ταχυδρομος σου, ειναι ο ιδιος) και πολλοι ειναι αργοι (οπως ο δικος μου συνηθως), μπορει δλδ να φερνουν το χαρτακι μετα απο 2-3 μερες και οχι αμεσα, οπως κανει και ο δικος μου γιατι απλα μαλλον περναει απο τη γειτονια 2 φορες τη βδομαδα. (αυτο ειναι σιγουρο γιατι ΠΟΤΕ δεν μου εχει αφησει αλληλογραφια δυο συνεχόμενες μερες, αλλα το πολυ δυο φορες τη βδομαδα μαζεμεναwink.gif )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...