Προς το περιεχόμενο

amazon.co.uk δωρεαν μεταφορικά με παραγγελία άνω των £25


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Παιδες παρηγγειλα κατιτις απο αμαζον (πωλητης το ιδιο το αμαζον,οχι τριτος) και οταν πηγα κλεισω τη παραγγελια, ενα απο τα 3 προιοντα μου εβγαλε σφαλμα.

Το σφαλμα ηταν πως δε μπορει να αποσταλει το συγκεκριμμένο στην Ελλάδα.

 

Γνωριζει κανείς τι παιζει? μια παπαριτσα ηταν των 15λιρων.Μου φανηκε παράξενο.

 

Επισης παρηγγειλα ενα docking station για σκληρο δισκο.Υπαρχιε περιπτωση το βυσμα του φορτιστη του να μην ειναι για ελληνική πριζα? (γιατι καπου το ακουσα κι αυτο οτι εχει γινει)

 

Μερικα για "αγνωστους" λογους δεν τα στελνει Ελλαδα.

Οτιδηποτε εχει καλωδιο για πριζα εχει ΠΑΝΤΑ φις Αγγλικου τυπου, λογικοτατο, το αμαζον δεν ειναι κινεζος του ebay που σου βαζει το καταλληλο φις. Μικρο το κακο ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δυστυχώς πολλά καλά και πάμφθηνα πράματα δεν έρχονται ελλάντα :angry:

 

Οπως; Μηπως ειναι 3ου πωλητη;

 

 

Οσα εχω δοκιμασει προσωπικα να παρω (ακομα και σαν δοκιμη μερικα) τα στελνει παντως. Και ειναι πανω απο 20 πραγματα. Δεν ειχα την ατυχια για την ωρα να μην στελνει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti να πω...

 

Ολα τα προιοντα ειναι 3ου πωλητη αλλα "fulfilled απο amazon" , δηλαδη "σαν" ναναι το αμαζον μπροστα. (εξου και η δωρεαν παραδοση).

 

Ενα ομως απο τα 3(sic) που παρηγγειλα δεν ερχεται.

Και ηταν παμφθηνο, holder αυτοκινητου για το Desire μαζι με φορτιστη με 12-13 λιρες...

 

Αντε βγαλε ακρη.

 

Οσο για τη πριζα,ενα μικρό κοψε ράψε θαναι αρκετο δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως; Μηπως ειναι 3ου πωλητη;

 

 

Οσα εχω δοκιμασει προσωπικα να παρω (ακομα και σαν δοκιμη μερικα) τα στελνει παντως. Και ειναι πανω απο 20 πραγματα. Δεν ειχα την ατυχια για την ωρα να μην στελνει κατι.

 

ηλεκτρονικά το 90 % τα στέλνει, δοκίμασε όμως κάποιο άρωμα για παράδειγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ηλεκτρονικά το 90 % τα στέλνει, δοκίμασε όμως κάποιο άρωμα για παράδειγμα...

 

Υγρα απαγορευεται να αποσταλουν με ταχυδρομειο. Ειναι προφανως θεμα αεροπλανου - μεταφορας τους. Ουτε καν σε αρκετες πολεις της Αγγλιας δεν στελνουν αρωματα αν χρειαζεται αεροπλανο λογω αποστασης.

Μου ετυχε και εμενα, αλλα το εψαξα και βρηκα τον λογο.

 

Αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι κ εγώ. Έχω κάνει μια παραγγελία 3 πράγματα.

Την Δευτέρα μου ήρθαν τα 2 από τα 3. Αυτό που με προβληματίζει λίγο είναι ότι αυτό που δεν ήρθε,

ήταν αυτό για το οποίο μου είχαν στείλει mail πως έγινε dispatched πρώτο.

Να ανησυχώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι κ εγώ. Έχω κάνει μια παραγγελία 3 πράγματα.

Την Δευτέρα μου ήρθαν τα 2 από τα 3. Αυτό που με προβληματίζει λίγο είναι ότι αυτό που δεν ήρθε,

ήταν αυτό για το οποίο μου είχαν στείλει mail πως έγινε dispatched πρώτο.

Να ανησυχώ;

 

Οχι, μου εχει συμβει και μενα το ιδιο. Ηρθε μετα απο +2 εργασιμες και το πρωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα την pro 9000 logitech webcam:34.03 + 7.83vat=41.86 λίρες ήτοι 51.21E. Στο site γράφουν 39.99 λίρες, προφανώς το 1.87 διαφορά(41.86-39.99) είναι η προμήθεια.

Η φθηνότερη τιμή στον skroutz:59.90 εκτός μεταφορικών

 

Επίσης αγόρασα και το mx518 logitech mouse:14,50 + 3,33vat=17.88 λίρες ήτοι 21,77Ε.

skroutz:28.90

 

Σήμερα τα παρήγγειλα και ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα, καθότι πρώτη φορά αγοράζω από amazon-εκτός Ελλάδας.

estimate date 27/12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με υγειά.

 

... Στο site γράφουν 39.99 λίρες, προφανώς το 1.87 διαφορά(41.86-39.99) είναι η προμήθεια.

Είναι η διαφορά στο ΦΠΑ. Ότι αποστέλλεται Ελλαδα χρεώνεται ελληνικό ΦΠΑ (23%) και οχι βρετανικό

 

 

Σήμερα τα παρήγγειλα και ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα, καθότι πρώτη φορά αγοράζω από amazon-εκτός Ελλάδας.

estimate date 27/12

Δεν θα έχεις προβλήματα αλλα και να εχεις το CS ειναι άψογο.

Λόγω Χριστουγέννων και κακοκαιρίας πρόσθεσε 2-3 εργάσιμες ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λόγω Χριστουγέννων και κακοκαιρίας πρόσθεσε 2-3 εργάσιμες ακόμα.

 

 

Απο το estimate φαινεται οτι του τα εστειλαν με UPS.

Πιο νωρις θα σου ερθουν. wink.gif

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που πήρα κάτι με το free delivery και έφυγε στις 11/12 με estimated 20/12 ακόμα δεν ήρθε. Τους έστειλα mail και έλαβα την αυτόματη απάντηση για τον καιρό. Δυστυχώς ήταν και για δώρο και μάλλον δεν θα τα προλάβω τα Χριστούγεννα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...

 

Σήμερα τα παρήγγειλα και ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα, καθότι πρώτη φορά αγοράζω από amazon-εκτός Ελλάδας.

estimate date 27/12

 

Επειδη σημερα εκανα και εγω μια παραγγελια, δυστυχως το estimate που αναφερεις ειναι "Dispatch estimate" δηλαδη η αναμενόμενη ημερομηνια ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ απο εκει. (ειναι maximum αυτη η τιμη, ισως φυγουν και νωριτερα, οποτε θα περιμενεις πολυ δυστυχως). Εχουν ανεβει απελπιστικα οι χρονοι. Πιστευα οτι επειδη φτασαμε πολυ κοντα στις γιορτες θα ειχαν μειωθει οι παραγγελιες... dry.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σημερα εκανα και εγω μια παραγγελια, δυστυχως το estimate που αναφερεις ειναι "Dispatch estimate" δηλαδη η αναμενόμενη ημερομηνια ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ απο εκει. (ειναι maximum αυτη η τιμη, ισως φυγουν και νωριτερα, οποτε θα περιμενεις πολυ δυστυχως). Εχουν ανεβει απελπιστικα οι χρονοι. Πιστευα οτι επειδη φτασαμε πολυ κοντα στις γιορτες θα ειχαν μειωθει οι παραγγελιες... dry.gif

 

Ναι, το βλέπω για του χρόνου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...