Προς το περιεχόμενο

amazon.co.uk δωρεαν μεταφορικά με παραγγελία άνω των £25


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα δωρεαν μεταφορικα με αγορα ανω των 25 λιρων ισχυουν για την μοναδα δηλαδη για ενα αντικειμενο αξιας 25 λιρων και ανω.

Αν ομως αγορασεις αντικειμενα μικρων αξιων τα οποια σε συνολα θα φτανουν και 30 λιρες(δηλ. πανω απο το οριο) δεν δικαιουσαι δωρεαν μεταφορικα.Αλλα και να παρεις ενα αντικειμενο ανω των 25 και μαζι στο ιδιο καλαθι κατα που να κανει πχ 5 λιρες το ενα θα εχει μονο δωρεαν μεταφορικα.

 

Κατι αλλο τωρα,τι ειναι τα promotional codes.

Kαι οταν πας checkout βαζεις μονο το 16 ψηφιο κωδικο και το ονομα στον οποιο ειναι η καρτα.

Ο κωδικος που εχει στη πισω μερια η καρτα (7 ψηφια) στις διακεκομενες γραμμες δεν χρειαζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα δωρεαν μεταφορικα με αγορα ανω των 25 λιρων ισχυουν για την μοναδα δηλαδη για ενα αντικειμενο αξιας 25 λιρων και ανω.

Αν ομως αγορασεις αντικειμενα μικρων αξιων τα οποια σε συνολα θα φτανουν και 30 λιρες(δηλ. πανω απο το οριο) δεν δικαιουσαι δωρεαν μεταφορικα.Αλλα και να παρεις ενα αντικειμενο ανω των 25 και μαζι στο ιδιο καλαθι κατα που να κανει πχ 5 λιρες το ενα θα εχει μονο δωρεαν μεταφορικα.

 

Κατι αλλο τωρα,τι ειναι τα promotional codes.

Kαι οταν πας checkout βαζεις μονο το 16 ψηφιο κωδικο και το ονομα στον οποιο ειναι η καρτα.

Ο κωδικος που εχει στη πισω μερια η καρτα (7 ψηφια) στις διακεκομενες γραμμες δεν χρειαζεται?

 

Και στην αγορά περισσότερων μεμονωμένων αντικειμένων μικρότερης αξίας από 25 λίρες μπορεί να ισχύσει η δωρεάν αποστολή κυρίως όταν δεν προέρχονται όλα από τρίτους πωλητές.

 

Έχω συνδυάσει πολλές φορές αντικείμενα του Amazon με αντικείμενα τρίτων με αξία κάτω των 25 λιρών και τα έχουν στείλει. Γι' αυτές τις περιπτώσεις, νομίζω ότι η καλλίτερη μέθοδος είναι να βάζεις στο καλάθι σου τα αντικείμενα που θέλεις και να τα συνδυάζεις κάθε φορά που θέλεις να αγοράσεις ένα με αξία πάνω από 25 λίρες. Καταλαβαίνω ότι μερικοί θέλεουν εδώ και τώρα κάποια αντικείμενα αλλά αυτή είναι μια λύση που δουλευει μεν αλλά θέλει και τους κατάλληλους χρόνους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δωρεαν μεταφορικα με αγορα ανω των 25 λιρων ισχυουν για την μοναδα δηλαδη για ενα αντικειμενο αξιας 25 λιρων και ανω.

Αν ομως αγορασεις αντικειμενα μικρων αξιων τα οποια σε συνολα θα φτανουν και 30 λιρες(δηλ. πανω απο το οριο) δεν δικαιουσαι δωρεαν μεταφορικα.Αλλα και να παρεις ενα αντικειμενο ανω των 25 και μαζι στο ιδιο καλαθι κατα που να κανει πχ 5 λιρες το ενα θα εχει μονο δωρεαν μεταφορικα.

Όχι, δεν ισχύει αυτό. Πολλές φορές έχω πάρει πράγματα (βιβλία, dvd, bluray) που το καθένα είχε αξία κάτω των 25 λιρών. Σαν σύνολο όμως αγοράς το ποσό υπερέβαινε, ορισμένες φορές κατά πολύ, το συγκεκριμένο όριο. Πάντα μου τα έστελναν χωρίς να μου χρεώνουν τα μεταφορικά. 

Πληρώνεις έξοδα μεταφοράς, αν τα προϊόντα τα πουλά 3ος που απλώς συνεργάζεται με το amazon.

Προσοχή, η δυνατότητα super saver delivery πρέπει να επιλεγεί απ' τον ίδιον τον αγοραστή. Διαφορετικά το amazon έχει default την επιλογή της απλής μεταφοράς την οποία και χρεώνει κανονικά. Μια φορά απ' την βιασύνη μου πήγα να την πατήσω και τα μεταφορικά θα μου έβγαιναν 10+ ευρώ. Τελευταία στιγμή το κατάλαβα και δεν χρεώθηκα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^ Έτσι ακριβώς, χρεώνονται τα μεταφορικά που είναι από τρίτους μόνο.

 

Στην περίπτωση αυτή, όσον αφορά τους  "τρίτους" πωλητές, αν έχεις στο καλάθι σου πάνω από 25 λίρες αξίας ψώνια και συμμετέχουνε στο πρόγραμμα super saver, επίσης δεν πληρώνεις τίποτα στα μεταφορικά.

 

Και στις δύο περιπτώσεις, ξεχωριστά όμως, πρέπει τα ψώνια να είναι πάνω από 25 λίρες Αγγλίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από amazon uk που ψωνίζω εγώ έρχονται γρήγορα σχετικά, 1-2 εβδομάδες το πολύ, ανάλογα την παραγγελία. Από ebay όμως, εκεί είναι μία άλλη ιστορία, ο πωλητής μπορεί να κάνει μέχρι και ένα μήνα για να σου στείλει την παραγγελία, όποτε του καπνίσει δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει 4 μέρες που μου χουν στείλει τΑ πράγματα αλλά τα λεφτά είναι ακόμη στον λογαριασμό μου..γτ έτσι?

θα τα παρουν συντομα, δε προκειτε να στα χαρισουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω επειδη δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο amazon.co.uk.

Γνωριζει κανεις αν θα πληρωσω και αν ναι περιπου τι ποσο θα πρεπει να πληρωσω για τα 

μεταφορικα για αυτο το αντικειμενο? :Link.png Site: http://www.amazon.co.uk/Roccat-Kone-Customization-Gaming-Mouse/dp/B002IVTSES/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1359406992&sr=1-1">Roccat Kone

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πουλάει τρίτος πωλητής και χρεώνει +25 λίρες την αποστολή..
Καλό είναι όταν κάνεις αναζήτηση για κάτι από 20 λίρες και πάνω να πατάς στη λίστα αριστερά που λέει Delivery Options: Free super saver delivery και να βλέπεις επιλογές με δωρεάν αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πουλάει τρίτος πωλητής και χρεώνει +25 λίρες την αποστολή..

Καλό είναι όταν κάνεις αναζήτηση για κάτι από 20 λίρες και πάνω να πατάς στη λίστα αριστερά που λέει Delivery Options: Free super saver delivery και να βλέπεις επιλογές με δωρεάν αποστολή.

+1000. η χαρα μου ειναι να κανω αναζητηση με επιλεγμενο το super saver delivery.

 

καπως offtopic αλλα βρε παιδια θελω να κλεισω μια παραγγελια απο αμαζον και θελω να παρω και ακουστικα (μεγαλα οχι ψειρες) μετρια προς το καλα. μονο για ηχο δε με νοιαζει μικροφωνα και βλακειες και εως 40 ευρω. αν ξερετε και εχετε ή μπορειτε να προτεινετε το καλυτερο στην ποιοτητα ηχου σε αυτα τα χρηματα ευπροσδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα.

Μία γρήγορη ερώτηση:

 

Η εγγύηση από το amazon.co.uk για mb ή gpu είναι 12 μήνες το οποίο επιβεβαίωσα μέσω online chat που είχα πριν μερικές ημέρες μαζί τους.

Η απορία μου είναι πως μετά το πέρας τον 12 μηνών, π.χ. σε προϊόντα ASUS που δίνει στις μητρικές της 3 χρόνια εγγύηση από την ημερομηνία αγοράς που αναγράφεται στην απόδειξη που πρέπει πάντα να έχεις, καλύπτεσαι από εγγύηση μέσω της εταιρίας ή όχι;

Έχω στείλει email στην asus αλλά δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση.

 

Αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία παρακαλώ ας τη μοιραστεί μαζί μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...