Προς το περιεχόμενο

amazon.co.uk δωρεαν μεταφορικά με παραγγελία άνω των £25


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με βάση την περιγραφή σου, η κάμερα πουλιώταν από τρίτο και όχι από το ίδιο το Amazon, γιαυτό σου είπαν να επικοινωνήσεις με τον ίδιο για τα ερωτήματα που εβαλες. Άλλωστε, και στο link του camel που ανάρτησες δεν φαίνεται να την είχε το Amazon.

 

Όπως είναι γνωστό, οι προσφορές του κρατάνε άλλες για λίγες ώρες και άλλες για μέρες και όταν βλέπουμε μια ευκαιρία την τσιμπάμε, πολύ περισσότερο όταν έχουμε και την πρόσθετη βοήθεια του camel οπότε βλέπουμε εάν η συγκεκριμένη τιμή είναι η χαμηλότερη που πουλήθηκε ποτέ.

 

Να μην ξεχνάμε, βέβαια, ότι οι τρίτοι πωλητές του Amazon είτε δεν στέλνουν συνήθως στην Ελλάδα είτε στέλνουν αλλά ΜΕ μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

makfil την περιγραφή την έγραψα έτσι για να φαίνεται αυτό που πρέπει ( αλλά δεν την διάβασες καλά ).

δηλαδή ξανά λέω είμαι σίγουρος μιας και την είχα δει ( ξέρω τι είδα) από προχθές ότι την κάμερα την είχε το ίδιο το άμαζον ( τελια + παύλα ).

έχω κάνει αγορές από εκεί δεν είναι η πρώτη μου ξέρω να βάζω κριτήρια ( οπότε αποκλείω το γεγονός να έβαλα να πάρω από 3 τους μιας και ξέρω ότι με τα μεταφορικά δεν με συμφέρει.

στο link που έδωσα βέβαια φαίνεται αυτό που λέω μιας και η τιμή του amazon αν δεις δίπλα λέει ότι δεν έχει δεν έχει αλλάξει από 2 feb που έκανα 129.99£ άλλωστε έχει άλλες καρτέλες για τρίτους.

 

Οπότε σε παρακαλώ αν δεν μπορείς να μου δώσεις λύση σε αυτό που ρώτησα στο τέλος να μην στέλνεις τέτοια μηνύματα λες και δεν ξέρω τι είδα δεν το λέω με κακία ( αλλά μου την κάνανε ) το να βγάλεις εμένα ότι δεν είδα δεν είναι λύση,

 

Τέλος να πώ ότι τους έστειλα είδη παράπονα αν κάποιος άλλος  θέλει να μου πει πώς να χειριστώ την κατάσταση ας πει( γιατί δεν μου έχει ξανά τύχει και εμένα αλλά με ξενέρωσαν άλλη φορά θα βάζω κάρτα που έχει 5 ευρώ μέσα ) . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κάτσε να προσπαθήσω να είμαι εγώ ο άλλος που θες.Αν δεν κατάλαβα καλά κάτι απο τα γραφόμενά σου,διόρθωσέ με.

 

Αφού λες ότι είδες πωλητή το amazon και με διαθεσιμότητα σε πιστεύω.Αλλά για να καταλάβω,ήθελες να σου κρατήσουν την κάμερα 4-5 μέρες μέχρι να ψαχτείς εσύ αν σου κάνει?Μια
κάμερα που ήταν προσφορά στην χαμηλότερη ιστορικά τιμή στο μεγαλύτερο
e-shop παγκοσμίως?Και τους αποκαλείς και καραγκιόζηδες που δεν το έκαναν
και παράλληλα τους τελείωσε και το απόθεμα?Ε ρε eshop/πλαισιο/public κτλ που σας χρειάζεται..

 

Άλλωστε δεν φτάνει που υπάρχει το "παραθυράκι" για να πάρεις τη διορία σου,παραδέχεσαι ότι εσύ φταις που δεν το εκμεταλλεύτηκες.

Η μλκία μου είναι ότι δεν την έκλεισα και να πάω να βγάλω τα λεφτά για να μου δώσουν την διορία θέλοντας και μη.

 

Και μετά

 με ξενέρωσαν άλλη φορά θα βάζω κάρτα που έχει 5 ευρώ μέσα ) . 

Τί να πω,γερά,κάνε τους τα μούτρα κρέας!

 

Όσο για τα παράπονα που έστειλες(δηλαδή ότι εξαντλήθηκε ένα προιόν σε προσφορά πριν προλάβεις να παραγγείλεις?),κάτι τέτοια μας βγάζουν από το χάρτη σιγά σιγά.

Και αν αποφασίσεις να το προχωρήσεις κιόλας,προτείνω να ζητήσεις να υπάρχουν και συσκευές test drive που θα τις δοκιμάζουμε πρώτα χωρίς να πληρώνουμε.


 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok μεγάλε ότι πεις !  B)  Απλά ούτε εσύ κατάλαβες ( και είσαι και έξυπνο παιδί! )  και φταίω κιόλας που είχα λεφτά στην κάρτα έτσι ? :-D δεν τους έστειλα παράπονα γιατί εξαντλήθηκε χωρίς να μου κρατήσουν αλλά για ποιο λόγο δεν μου απαντάνε αν γίνεται ή όχι αυτό που ζητάω.

απ΄ότι κατάλαβα το να θέλει κάποιος διορία είναι απαράδεκτο για σένα μιας και υπάρχουν χίλιες κομπίνες -άλλοι τρόποι ;) ( 1 τρόπο είπα και εγώ μπράβο μου κιόλας αλλά το να φεύγω βραδιάτικα να πάω στο atm συγνώμη δεν το βλέπω λύση ).

 

οκ όμως το θέμα δεν είναι αν μου κράτησαν το προϊόν όπως νομίζεις μιας και τελικά δεν θα το έπαιρνα ακόμα και σε αυτά τα λεφτά γιατί θα περιμένω την v110 που βγαίνει αυτές τις μέρες .αλλά η ερώτηση μου  : είναι αν μου έδιναν αυτήν την δυνατότητα ( θα ήταν χρήσιμο για αρκετούς) και βέβαια απάντηση ακόμα δεν πήρα εκεί πάει το καραγκιόζηδες ( Βέβαια οφείλω να πω ότι τελικά μου ζήτησαν και συγνώμη για το λάθος τους μιας και την είχαν την v100 αλλά τους πήρε χρόνο να το καταλάβουν βέβαια μου ξανά είπαν ότι εξαντλήθηκε και ότι μπορώ να το ψάχνω μήπως την βάλουν κάποια άλλη στιγμή ) μου απάντησαν σε όλα ! εκτός από αυτό που ρώτησα. 

 

λοιπόν ευχαριστώ και τις απαντήσεις και συμβουλές , το θέμα έκλεισε από εμένα και δεν θα το ψάξω άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα,αφού δεν κατάλαβα ούτε εγώ μήπως φταίει ότι δεν χρησιμοποιείς σημεία στίξης και οι προτάσεις σου είναι τεράστιες και μπερδεύουν?

 

Κατα τ'άλλα,δεν είπα ότι φταις εσύ που είχες λεφτά στην κάρτα,πάντως σίγουρα δεν φταίει το amazon σε κάτι.Φυσικά και δεν καταλαβαίνω το όλο θέμα κράτησης του προιόντος,το είδες πουθενά αλλού αυτό ή το κάνει κανένα eshop στην Ελλάδα?Θα το έκανες εσύ αυτό στην επιχείρησή σου,ενώ υπάρχουν πελάτες που περιμένουν να ακουμπήσουν τα ζεστά λεφτάκια τους?

 

Θες και 4-5 μέρες να ψαχτείς με το πάσο σου,δηλαδή εντάξει.Μια ωρίτσα σε 5 site να έμπαινες θα έβλεπες αν αξίζει.Αν θες 4-5 μέρες τότε θα ψωνίζεις σε "νορμαλ" τιμές,οι προσφορές θέλουν ταχύτητα και πολλές φορές και λίγο ρίσκο.

 

Επίσης εγώ θεωρώ ότι σου απάντησαν όταν σου είπαν να συννενοηθείς με τον εκάστοτε πωλητή για αυτό που ζητάς.Μιας και όπως λες είχε εξαντληθεί από το amazon όταν προφανώς κοίταξαν αυτοί για να σου απαντήσουν.Άλλη φορά να ξέρεις έχει και chat αν βιάζεσαι για μια απάντηση.

 

Πάντως όλα καλά,θα πάς για την v110 που λές,αν και δεν νομίζω να είναι σε αυτά τα χρήματα που έψαχνες ως νέο μοντέλο.Αν θες παρακολούθησε παντως την v100 όπως σου είπαν,είναι πολύ πιθανό να ξαναφέρουν κομμάτια στην ίδια τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα,αφού δεν κατάλαβα ούτε εγώ μήπως φταίει ότι δεν χρησιμοποιείς σημεία στίξης και οι προτάσεις σου είναι τεράστιες και μπερδεύουν?

μπορεί να έχεις δίκιο :) το σωστό το παραδέχομαι .

 

Κατα τ'άλλα,δεν είπα ότι φταις εσύ που είχες λεφτά στην κάρτα,πάντως σίγουρα δεν φταίει το amazon σε κάτι.Φυσικά και δεν καταλαβαίνω το όλο θέμα κράτησης του προιόντος,το είδες πουθενά αλλού αυτό ή το κάνει κανένα eshop στην Ελλάδα?Θα το έκανες εσύ αυτό στην επιχείρησή σου,ενώ υπάρχουν πελάτες που περιμένουν να ακουμπήσουν τα ζεστά λεφτάκια τους?  εδώ κάνεις λάθος γιατί όλα τα Ελληνικά μαγαζιά έχουν αντικαταβολή και τηλ. επικοινωνίας οπότε τους παίρνεις και τους λες θα φύγω για 2-3 μέρες αν γίνεται να κάνουν την αποστολή από () και αν την κλήσης για μαγαζί σου δίνει 5 μέρες το λιγότερο πρόσφατα ένα μαγαζί που έκλεισα κάτι το κράτησε στο όνομα μου 9 μέρες.

 

Θες και 4-5 μέρες να ψαχτείς με το πάσο σου,δηλαδή εντάξει.Μια ωρίτσα σε 5 site να έμπαινες θα έβλεπες αν αξίζει.Αν θες 4-5 μέρες τότε θα ψωνίζεις σε "νορμαλ" τιμές,οι προσφορές θέλουν ταχύτητα και πολλές φορές και λίγο ρίσκο. αν έχεις χρόνο απλά μειώνεις το ρίσκο ;) άλλωστε δεν είναι τόσο εύκολο να βγάλεις καλά συμπεράσματα από τα site για camconders γιατί είναι πολύ πίσω σε σχέση με π.χ. mobo ή cpu, δες για παράδειγμα εδώ για σκληρό δίσκο όλοι έχουν γνώμη για dslr φωτογραφικές και  camconders είναι λίγα άτομα που μιλάνε μιας και δεν θέλει ο καθένας να πει κάτι που δεν ξέρει. 

 

Επίσης εγώ θεωρώ ότι σου απάντησαν όταν σου είπαν να συννενοηθείς με τον εκάστοτε πωλητή για αυτό που ζητάς.Μιας και όπως λες είχε εξαντληθεί από το amazon όταν προφανώς κοίταξαν αυτοί για να σου απαντήσουν.Άλλη φορά να ξέρεις έχει και chat αν βιάζεσαι για μια απάντηση. ε, τώρα κάποια άλλη φορά μιας και θα περιμένω άλλωστε το αγορά για το καλοκαίρι είναι, άσε που είπα να έχω κάτι σε έγγραφο για παν ενδεχόμενο.

 

Πάντως όλα καλά,θα πάς για την v110 που λές,αν και δεν νομίζω να είναι σε αυτά τα χρήματα που έψαχνες ως νέο μοντέλο.Αν θες παρακολούθησε παντως την v100 όπως σου είπαν,είναι πολύ πιθανό να ξαναφέρουν κομμάτια στην ίδια τιμή. γενικά η νέα σειρά έρχεται σε λίγες μέρες ξεκινάει το ίδιο το amazon με μια σειρά στην μεσαία κατηγορία την v520 και μάλιστα μαζεύει προ παραγγελίες.Η v110  είναι καλύτερη μιας και στο ενδιάμεσο είχα χρόνο να την δω σε θέμα χαρακτηριστικών από το επίσημο site!

Γενικά αυτό που δεν ήθελα είναι να πάρω κάτι και να πρέπει μετά να το στείλω πίσω με μεταφορικά που θα χρεωνόμουν εγώ δεν νομίζω να είναι το ποσό μικρό ( δεν ξέρω αλλά σε καμία περίπτωση δεν νομίζω να είναι 7€ ) οπότε το πιθανόν λάθος μου να μου στοιχίσει ακριβά ,το 4 μέρες είναι σχετικό ας έδιναν και 2 ή έστω μια αλλά όχι 2 ώρες μιας έπρεπε να ψάχνω όλο το βράδυ τέλος να πώ ότι  έχω δει και κάμερες που κάνουν 300€ και η εικόνα τους είναι χειρότερη από κινητού γιαυτό ήθελα χρόνο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά θέλω να αγοράσω κατι πραγματα απο amazon αλλα όλα είναι απο διαφορετικούς πωλητές...αμα τα παραγγειλω θα μου ερθουν ολα μαζι με μεταφορικα για ολα η το καθενα ξεχωριστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν είναι fullfilled by amazon τότε συγκεντρωτικά και με 1 χρέωση , αν είναι πάνω από 20 τζάμπα , αλλιώς ο καθένας ξεχωριστά και με χρέωση μεταφορικά ο καθένας. Μπορείς βεβαίως να δεις τί θα σε χρεώσει στο τελευταίο βήμα πριν την επιβεβαίωση της παραγγελίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Το πρώτο από τα δύο δεν εμφανίζει ως κατασκευαστή τη Samsung. Οπότε δεν μπορεί να'ναι "μαϊμού" κάτι που δεν αναφέρει ως κατασκευαστή κάποια συγκεκριμένη εταιρεία. Μαϊμού ως προς τι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το case μπορεί να έρθει με super save delivery, λόγο όγκου και βάρους;

ευχαριστώ.

 

Εγώ το Corsair obsidian 800d που ειχα παραγείλει πριν 1.5 χρόνο απο amazon το ειχα πάρει και ήρθε με super save delivery μεσω μεταφορικής acs και πίστεψε με ειναι πολύ μεγάλο και βαρύ :P οποτε δεν νομίζω να εχεις θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το case μπορεί να έρθει με super save delivery, λόγο όγκου και βάρους;

ευχαριστώ.

 

Ναι, έρχεται χωρίς μεταφορικά, με βάση την περιγραφή του.

Το έβαλα, όμως, και στο λοιγαριασμό μου και έχει την επιλογή της δωρεάν μεταφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...