Προς το περιεχόμενο

Best Android Widgets


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ 2 μέρες τώρα να φτιάξω την homescreen μου και είμαι σε αναζήτηση διαφόρων widgets..Θέμα δεν είδα(υπάρχει το android apps) αλλά widgetάκια ψάχνουμε και οι περισσότερες apps δεν έχουν.

 

Λοιπόν ξεκινάω εγώ με μερικά που έχω κατασταλάξει ότι μετράνε.

 

widgetss.png

 

Στην πρώτη screen έχουμε:

1.beautifull Widgets(home,wifi,silent,vibrate,bluetooth) έχει ακόμη widget για brightness,GPS,plane mode.

2.tapatalk pro Widget για να μιλάς στα φόρουμ που θέλεις ανοίγει το tapatalk πατώντας το.

3.reboot Widget αυτό δεν ξέρω πως λέγετε,υπήρχε στην τελευταία rom που έβαλα.

4.RAMdroid Widget σου δείχνει τη διαθέσιμη ram με επιλογές για να ανανεώνεται όσο συχνά θέλεις ή να σου δείχνει όταν το πατάς.

5.search Widget το κλασικό search,μπορείς να ψάξεις οτιδήποτε υπάρχει στο κινητό σου ή στο google.

 

Στην δεύτερη screen έχουμε:

1.Postit Widget ένα pinned πόστ σε 3 μεγέθη της εφαρμογής Post it desk.

2.Analog clock Widget είναι της εφαρμογής Alarm Clock Plus V2,πατώντας το ανοίγει το ξυπνητήρι.

3.vizBattery Widget.Το πιο όμορφο πιστεύω widget μπαταρίας.

4.SleepBot Widget της εφαρμογής Sleep Bot Τracker Log για να ρυθμίζεις τον ύπνο σου.Πατώντας το μια φορά πριν κοιμηθείς και μόλις ξυπνήσεις υπολογίζει πόσες ώρες κοιμήθηκες.:-D

4.Winamp Widget.Για να ελέγχεις το winamp από εκεί.

 

Στην 3η Screen έχω βάλει μερικά widgetάκια από ημερολόγια που έχω κατασταλάξει ότι είναι τα καλύτερα.

1.Pure Grid Calendar Widget το οποίο είναι πολύ παραμετροποιήσιμο με πάρα πολλά scins και ρυθμίσεις.

2.Pure Calendar Widget(Δείχνει μόνο τη μία μέρα).Πολύ παραμετροποιήσιμο και αυτό,πάρα πολλά scins και ρυθμίσεις και πάρα πολλά μεγέθη.Για την ακρίβεια σε ότι διάταση θέλεις υπάρχει.

3.Smooth Calendar Widget.Όμορφο,free,λίγο άχρηστο από τη στιγμή που υπάρχει το προηγούμενο αλλά το έβαλα και αυτό καθώς ήταν από τα πιο ωραία που βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και απο μένα μία :-)

 

Χρησιμοποιώ Beautiful Widgets και για τα wifi-bluetooth-silent-airplane mode χρησιμοποιώ widgets απο το market (με αναζήτηση "droidmania" βγάζει τα σχετικά widgets).

Για διαθέσιμη ram χρησιμοποιώ το Internal Storage Droid.

Ψάχνω ενα καλό widget για email καθώς και το ramroid widget που δεν μπορώ να το βρώ πουθενά!

:-)

post-40477-129063133249_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οόου! Ζηλεύω το στήσιμο που έχεις κάνει στο κινητό σου Νίκο!(nikos21aek)

 

Ειδικά, εφόσον έχεις και Guns στον Player, παίρνεις Bonus +10 :o

 

20' από μένα! Πρέπει κάποια στιγμή να τα φτιάξω και εγώ... Αλλά πότε θα έρθει αυτή η καταραμένη Froyo; Βαριέμαι τώρα να ξεστήνω. Τα θέλω σε καθαρή εγκατάσταση. :-)

 

Επίσης, τι πρόγραμμα χρησιμοποιούμε για να κάνουμε Save εικόνα από το κινητό μας; Καταλάβατε τι εννοώ λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Οόου! Ζηλεύω το στήσιμο που έχεις κάνει στο κινητό σου Νίκο!(nikos21aek)

 

Ειδικά, εφόσον έχεις και Guns στον Player, παίρνεις Bonus +10 :o

 

20' από μένα! Πρέπει κάποια στιγμή να τα φτιάξω και εγώ... Αλλά πότε θα έρθει αυτή η καταραμένη Froyo; Βαριέμαι τώρα να ξεστήνω. Τα θέλω σε καθαρή εγκατάσταση. :-)

 

Επίσης, τι πρόγραμμα χρησιμοποιούμε για να κάνουμε Save εικόνα από το κινητό μας; Καταλάβατε τι εννοώ λογικά.

 

Αν το εχεις rooted μπορεις να τραβας screenshots με το shootme.

Το froyo θα σου κρατησει τις ρυθμισεις αν το κανεις με το kies οποτε μπορεις να το κανεις απο τωρα αν θελεις :-)

 

 

 

Nα και τα δικα μου widgets στον LauncerPro Plus

snap20101031213314.png

Πανω πανω το Beautiful Widgets φυσικα με ενα απο τα πολλα skins του. Απο κατω το Greek Eορτολογιο το οποιο αν πατησεις πανω του σου βγαζει και λιστα των γιορτων με διαφορες επιλογες. Αν πατησεις παρατεταμενα σε καποιο απο τα ονοματα της λιστας ελεγχει αν εχεις καποιον στον καταλογο που γιορταζει.

Απο κατω αριστερα ο Task Killer, μετα το 3G Watchdog και το Favourites ειναι απο το Apps Organizer (εχει λιστα προγραμματων που του εχω θεσει). To memo ειναι συντομευση.

 

 

snap20101031213158.png

 

Εδω ειναι το widget του ημερολογιου του launcher, απο κατω το SleepBot Widget και διπλα συντομευση του ShootMe. Διπλα απο το ημερολογιο ειναι widget του Bedtime το οποιο ειναι Night Clock, απο κατω του ενας ρυθμιστης της φωτεινοτητας απο το Beautiful Widgets και κατω ενα widget για αμεσο reboot χωρις να κλεινει η συσκευη (Fast Reboot Pro).

 

snap20101031213345.png

 

Εδω απλως ενα scrollable widget του launcher στο οποιο βλεπεις updates για Facebook και Twiter. Εχει αναλογο μονο για facebook, αλλα προτιμω αυτο διοτι αν πατησεις εκει που λεει Friends του εχω βαλει να ανοιγει την εφαρμογη facebook (πραγμα που στο default facebook widget δεν γινεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το εχεις rooted μπορεις να τραβας screenshots με το shootme.

Το froyo θα σου κρατησει τις ρυθμισεις αν το κανεις με το kies οποτε μπορεις να το κανεις απο τωρα αν θελεις :-)

 

 

Ναι, Rooted είμαι. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Δυστυχώς έχω το Vibrant και δεν είναι σίγουρο αν θα το κάνω μέσω Kies όταν βγει, διότι προφανώς θα χρειαστεί κάποια Hacks (το Kies) για να κατεβάσει την Αμερικάνικη έκδοση, και αν υπάρχει εναλλακτική, θα επιλέξω την εναλλακτική έναντι του Kies. Και πάλι σε ευχαριστώ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, κάθισα χθες και το ψιλοέφτιαξα. Το WallPaper είναι ό,τι να'ναι γιατί δεν έχω βρει κάτι που να ταιριάζει. :o

 

snap20101103124316.pngsnap20101103124351.pngsnap20101103124506.pngsnap20101103124517.png

 

 

*Sorry που βγήκαν έτσι, αλλά δεν είχα χρόνο να τις φτιάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

giorgos147, refresh,calendar, config.. τι είναι αυτό;

Οι ειδοποιήσεις μου είναι, απλά επειδή δεν είχα προλάβει να περάσω κάτι μέχρι τότε, δεν εμφανίζονταν κάτι. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πολύ καλό thread. έβγαλα μερικές φωτογραφίες με το shootme αλλά βγήκαν μπλε και δεν ξέρω γιατί....

βασικά εγώ χρησιμοποιώ το fancy widget και το smooth calendar και μετά τα απλά widget της κάθε application.

κρίμα που δεν μπορώ να βάλω φώτο όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, κάθισα χθες και το ψιλοέφτιαξα. Το WallPaper είναι ό,τι να'ναι γιατί δεν έχω βρει κάτι που να ταιριάζει. :o

 

 

snap20101103124316.pngsnap20101103124351.pngsnap20101103124506.pngsnap20101103124517.png

 

 

 

*Sorry που βγήκαν έτσι, αλλά δεν είχα χρόνο να τις φτιάξω.

φιλε αυτο με τις μπουρμπουληθρες και την μπαταρια το widget ποιο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...