Προς το περιεχόμενο

Best Android Widgets


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι;

Υπάρχει κανένα widget που να το πατάς και να κλειδώνει το κινητό,και να κλείνει και την οθόνη? ότι ακριβώς κάνει το κουμπί που απενεργοποιεί το κινητό, αν το πατήσεις για πολύ λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι;

Υπάρχει κανένα widget που να το πατάς και να κλειδώνει το κινητό,και να κλείνει και την οθόνη? ότι ακριβώς κάνει το κουμπί που απενεργοποιεί το κινητό, αν το πατήσεις για πολύ λίγο

 

Κάνε search droidmania βγάζει διάφορα widgets.Το Lock Screen widget είναι αυτό που θέλεις.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Παιδιά αν δεν λέμε και τα widgets,το να ποστάρουμε μόνο screens από τα κινητά μας δεν έχει και πολύ νόημα.Ας λέμε και τα widgetάκια εν συντομία τουλάχιστον για να γλιτώνουμε χρόνο και κόπο.+1 και από εμένα για το ποιό είναι το widget με τις μπουρμπουλήθρες στην μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειδικα για το Χ8 το Beautiful Widgets με τον καιρο κτλ ακομα και με manual refresh

που το ειχα κυριολεκτικα εριχνε την μπαταρια απιστευτα γρηγορα γι αυτο και το εβγαλα.

Πανεμορφο,δε λεω,αλλα τρομερα ενεργοβορο,τουλαχιστον για το δικο μου κινητο!

 

Επι της παρουσης χρησιμοποιω το Extented Controls (widgets),Clock Widget (ετσι απλα)

και το System Info Widget!Μπορειτε να τα βρειτε στο Android Market ή στο Applanet Market.

 

N.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή το θέμα σα να ψιλό έως χοντροψόφησε ας ζεσταθούμε λίγο.

Άντε άντε όλο και κάτι καινούριο έχετε βρει ποστάρετε. B)

 

snap20110120104350.png

 

 

Λοιπόν πρώτη φώτο έχουμε πάνω το Sense Analog Glass Clock. Έχει απίστευτα skins, χρωματισμούς και γενικά το φτιάχνουμε στα μέτρα μας.

Από κάτω όπως έχει προαναφερθεί από το "θείο" (δεν εννοώ το γούγλι) το greek eortologio.

Κάτω μεριά απο αριστερά, task killer και τέρμα δεξιά το shoot me, για όσους είναι root να κουνάνε το κουνητό και να έχουν ένα ωραιότατο screenshot έτσι απλά.

 

 

snap20110120104353.png

 

 

Κλασικά Tapatalk για forum περιήγηση. Αν και για το Insomnia προτιμάω το insomnia mobile.

Trillian αντί Msn talk, fast reboot για τσακ μπαμ κατάστασεις και root explorer.

Το save me αν ρωτήσει κάποιος είναι η εφαρμογή fake call καμουφλαρισμένη. Μην καρφωθούμε κιόλας. :P

 

 

snap20110120104402.png

 

 

Εδώ δεν έχουμε widgetakia νέα απλά κάποιες εφαρμογές/συντομεύσεις μαζεμένες

 

 

snap20110120104405.png

 

 

Τέλος αν και τα έχουμε ξαναδεί στο παρόν θέμα

Widget ημερολόγιο από τον Launcher Pro

Sleepbot Widget πάνω δεξιά

Ακριβώς απο κάτω 3G watchdog widget

APN on/off για άνοιξε κλείσε το 3G στα γρήγορα.

Και τέλος μερικά απο τα Beautiful widgets.

 

 

*/Το widgetaki μπαταρίας με τις μπουρμπουλήθρες είναι το BatteryLife αν δεν απατώμαι

 

 

Θέλω να ευχαριστήσω το θείο stormrain για την υπομονή που έδειξε και τις ώρες που αφιέρωσε στο να με μάθει αρκετά πράγματα γύρω απο το κουνητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά πολύ ωραία customization έχετε κάνει!

Λοιπόν εγώ ψάχνω ένα app με widget όπου να μπορώ να κάνω τα εξής.

 

Για το app: Να φτιάχνω σημειώσεις + Checklist, να σώνει στο cloud (προαιρετικό)

Για το widget: Να μου δείχνει την ToDo/ Checklists, να μπορώ να scrollaro ώστε να βλέπω τα πάντα, και (εδώ βάση) να μπορώ με click να δείξω ότι έχει ολοκληρωθεί το task, και κατά προτίμηση να μένει εκεί διαγραμμένο. Τέλος να μπορώ να συνθέτω ένα νέο task από το widget!

 

Έχω ψάξει το Market και έχω κατεβάσει καμιά 10αριά αλλά @@ρια...εάν μπορείτε να μου πείτε θα ήταν τέλειο! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι εδώ και 2 εβδομάδες κάτοχος του lg optimus one, αρκετά ευχαριστημένος αν και η πρώτη μου επαφή με android (αλλά όχι η πρώτη με touchscreen αφού είχα το motorola A1000 κ το sony Ericsson p990). Αφού διάβασασχετικά άρθρα αποφάσισα να του κάνω customization όχι τόσο στα γραφικά όσο στο firmware, έτσι αποφάσισα να ξεκινήσω με την rom Megatron που είναιη ταχύτερη.

 

Ανεβάζω ορισμένες screenshoot από τοκινητό.post-72776-0-78030100-1295942493_thumb.jpg

post-72776-0-66635500-1295942498_thumb.jpg

post-72776-0-41785000-1295942503_thumb.jpg

post-72776-0-52288300-1295942507_thumb.jpg

post-72776-0-62492100-1295942511_thumb.jpg

post-72776-0-39706300-1295942515_thumb.jpg

post-72776-0-70551800-1295942519_thumb.jpg

post-72776-0-68924200-1295942523_thumb.jpg

post-72776-0-54147100-1295942527_thumb.jpg

post-72776-0-13179200-1295942531_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι vasili. Είναι απλά εικονίδια που έχουν αντικαταστήσει τα default εικονίδια κάποιον εφαρμογών + ένα dock που κατέβασα από τα πολλά. Αν ενδιαφέρεσαι πες το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι vasili. Είναι απλά εικονίδια που έχουν αντικαταστήσει τα default εικονίδια κάποιον εφαρμογών + ένα dock που κατέβασα από τα πολλά. Αν ενδιαφέρεσαι πες το.

βλεπω οτι εχεις και τον ιδιο μεντορα που ειχα και εγω στα ξεκινηματα μου... :lol: :lol: (ας ειναι καλα ο Πετρος)

αυτα γινονται μονο με launcher pro ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω οτι εχεις και τον ιδιο μεντορα που ειχα και εγω στα ξεκινηματα μου... :lol: :lol: (ας ειναι καλα ο Πετρος)

αυτα γινονται μονο με launcher pro ετσι?

χαχαχαχαχα ναι όντως ο θείος βοηθάει πολύ κόσμο :lol:

Όχι δεν γίνονται μόνο με τον Pro. Αλλαγή εικονιδίων κάνεις και με άλλους νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...