Προς το περιεχόμενο

Best Android Widgets


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχαχαχα ναι όντως ο θείος βοηθάει πολύ κόσμο :lol:

Όχι δεν γίνονται μόνο με τον Pro. Αλλαγή εικονιδίων κάνεις και με άλλους νομίζω.

για πες 1-2 λογια αμα θες να παρω μια ιδεα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κοίτα τα εικονίδια είναι από διάφορες σειρές του rocketdock όπως και το dock που βλέπεις κάτω στον Launcher. Η διαδικασία έχει να κάνει με το να τα προσαρμόσεις να "παίξουν" στο galaxy.

Δηλαδή τα εικονίδια του κουνητού δεν έχουν το ίδιο μέγεθος με αυτά του rocketdock, οπότε θέλεις μία αλλαγή μεγέθους και ταυτόχρονα να κρατήσεις τη διαφάνεια + η μορφή του εικονιδίου να είναι συμβατή με το κινητό (.png). Έχω κατεβάσει ένα προγραμματάκι που κάνει αυτόματα αυτή τη δουλειά, αλλά σε μερικά θέλεις βοήθεια από gimp ή Photoshop.

Η αρχή λοιπόν ήτανε η ιδέα. Έπεσε άρα το αποτέλεσμα το βλέπεις.

Αν θέλετε μπορώ να γράψω ένα μικρό οδηγό και να τον ανεβάσω εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα τα εικονίδια είναι από διάφορες σειρές του rocketdock όπως και το dock που βλέπεις κάτω στον Launcher. Η διαδικασία έχει να κάνει με το να τα προσαρμόσεις να "παίξουν" στο galaxy.

Δηλαδή τα εικονίδια του κουνητού δεν έχουν το ίδιο μέγεθος με αυτά του rocketdock, οπότε θέλεις μία αλλαγή μεγέθους και ταυτόχρονα να κρατήσεις τη διαφάνεια + η μορφή του εικονιδίου να είναι συμβατή με το κινητό (.png). Έχω κατεβάσει ένα προγραμματάκι που κάνει αυτόματα αυτή τη δουλειά, αλλά σε μερικά θέλεις βοήθεια από gimp ή Photoshop.

Η αρχή λοιπόν ήτανε η ιδέα. Έπεσε άρα το αποτέλεσμα το βλέπεις.

Αν θέλετε μπορώ να γράψω ένα μικρό οδηγό και να τον ανεβάσω εδώ.

απο gimp-photoshop δεν εχω ιδεα... B)

θα το ψαξω παντως το θεμα

με τον tw που ειμαι τωρα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα γινει δουλεια, αλλα σκεφτομαι να μεταπηδησω σε αλλον launcher οποτε ισως κατι γινει τοτε

thnx :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα οκ αν θέλεις πάντως στα στέλνω

 

edit: Στα εικονίδια από το rocketdock δεν χρειάζεσαι photoshop ή gimp. Τα παλικάρια τα έχουν σε μορφή .png τα περισσότερα setakia και το μόνο που θέλεις, είναι μία μαζική αλλαγή μεγέθους. Δεν είναι κάτι φοβερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aw guys you make me blush, ευχαριστω :)

Βασιλη η ανιψια εχει κανει τρομερη δουλεια με τα εικονιδια χωρις υπερβολες :)

 

Edit: για να τα περασεις θελεις αλλον launcher. Συμβουλη, ξηλωσε τον tw χθες και βαλε τον launcher pro plus, ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει.

 

Sent from my Galaxy S using IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aw guys you make me blush, ευχαριστω :)

Βασιλη η ανιψια εχει κανει τρομερη δουλεια με τα εικονιδια χωρις υπερβολες :)

 

 

 

Sent from my Galaxy S using IT

 

Ναι αλλά ποιος με βοήθησε να μάθω τι θέλει το Galaxy άραγε;^^^^^^^^^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια τα wingetakia σας παιδια! πως τα κανατε.. θελω πχ αυτο με την πρασινη μπαταρια και τις φουσκαλες.. πως θα γινει.. θα το κατεβασω απο ιντερνετ και θα το περασω στο κινιτο? η θα το βρω στο μαρκετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

karmen1983, με μια λεξη "ζηλεύωωωωωωωω".

 

Πανεμορφο και πρακτικό το χεις κάνεις,μπράβο σου.

 

Δυστυχώ δεν ημουν ποτε καλος στο customization :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια τα wingetakia σας παιδια! πως τα κανατε.. θελω πχ αυτο με την πρασινη μπαταρια και τις φουσκαλες.. πως θα γινει.. θα το κατεβασω απο ιντερνετ και θα το περασω στο κινιτο? η θα το βρω στο μαρκετ?

 

Αυτό με την πράσινη μπαταρία και τις μπουρμπουλήθρες όπως και πολλές άλλες εφαρμογές και widgets τις κατεβάζεις από το Market (και μερικές από το θείο :P ). Στο market λοιπόν πάτα να ψάξει για batteryLife και θα στο βγάλει.

 

karmen1983, με μια λεξη "ζηλεύωωωωωωωω".

 

Πανεμορφο και πρακτικό το χεις κάνεις,μπράβο σου.

 

Δυστυχώ δεν ημουν ποτε καλος στο customization :(

 

Ευχαριστώ, αν θέλεις να κάνεις κάτι ανάλογο, μπορείς να ρωτήσεις ελεύθερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την πράσινη μπαταρία και τις μπουρμπουλήθρες όπως και πολλές άλλες εφαρμογές και widgets τις κατεβάζεις από το Market (και μερικές από το θείο :P ). Στο market λοιπόν πάτα να ψάξει για batteryLife και θα στο βγάλει.

 

 

πατισα αυτο π μου ειπες αλλα δεν βρικα το σιγκικριμενο, βρικα ομως αλλο ^_^ .

Μπορεις να μου πεις κ κατι σαν το rocketdock να κατεβασω? γιατι δεν βρικα κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτησες να εγκαταστήσει αυτό που σου έχω στην εικόνα και σου έβαλε άλλο; :confused:

 

snap20110130201942.png

By karmen1983 at 2011-01-30

 

 

Αυτό με το rocketdock δεν κατεβαίνει από το market είναι μία διαδικασία που πρέπει να κάνεις και να έχει τη δυνατότητα ο Launcher του κινητού σου να αλλάζει εικονίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτησες να εγκαταστήσει αυτό που σου έχω στην εικόνα και σου έβαλε άλλο; :confused:

 

snap20110130201942.png

By karmen1983 at 2011-01-30

 

 

Αυτό με το rocketdock δεν κατεβαίνει από το market είναι μία διαδικασία που πρέπει να κάνεις και να έχει τη δυνατότητα ο Launcher του κινητού σου να αλλάζει εικονίδια.

 

ακριβος! πατισα BatteryLife και μου εβγαλε διαφορα αλλα παρομια widget εκτος απο αυτο..

και πατισα τον διμιουργο (curvefish) και μου εβγαλε οσα εχει φτιαξει (20 αρχεια) αλλα το battery δεν ηταν μεσα :-( τελικα του εστιλα ενα message μηπος βγαλω ακρη γιατι μου την εδοσε τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...