Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίταξε, εγώ έπαιξα το skyrim χωρίς να ξέρω - και να έχω παίξει τα προηγούμενα, δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Δεν είναι κάτι που πρέπει να ξέρεις και αν δεν το ξέρεις δεν μπορείς να παίξεις / δεν ξέρεις τι κάνεις και τι παίζει στον κόσμο του.

Μια χαρά σε βάζει στο κλίμα στην αρχή, αν και απότομα ξεκινάς με μάχη και τρέξιμο να ξεφύγεις...

Τα βασικά τα μαθαίνεις εύκολα στη αρχή.
Ίσως το ποιο δύσκολο να είναι το όλο σκηνικό του να φτιάχνεις εξοπλισμό, φίλτρα κλπ... αυτό ήταν και το μόνο που με ξένισε λίγο, αλλά τόσο πριζομένος που ήμουν όταν είχα δει τα βίντεο στο youtube από το ότι μπορείς να είσαι rpg first person με ξόρκια, όπλα κλπ και να κάνεις και καταδρομικές σε dangeons και να τα βάζεις με δράκους που καλύφθηκε η ξινήλα μου άνετα 🤪

Και έχει απίστευτη ιστορία (και πολύ υλικό, μέσα στο παιχνίδι με τη μορφή βιβλίων, που μπορείς να διαβάσεις και να μπεις στο κλίμα / πνεύμα. το κάθε του ingame βιβλίο βέβαια δεν είναι παρά μερικές σελίδες, οπότε διαβάζεις άνετα το κάθε ένα αλλά στο σύνολο είναι απίστευτο το υλικό !!)

Μετά είδα πως υπάρχουν τα προηγούμενα και το σκεφτόμουν να παίξω κάποιο, ειδικά με τις εξελίξεις σε Skyblivion, Skywind, Daggerfall Unity κλπ αλλά βλέποντας πως στα προηγούμενα παιχνίδια ξεχνάς το fast travel και το μέγεθος του χάρτη σε αυτά, σκέφτηκα πως είναι καλύτερα να κάτσω με το skyrim και να μην κλάψω σαν παιδάκι σε καμιά γωνιά του σπιτιού μου, χαμένος στον χάρτη / κόσμο τους.....

Όταν τα fan remake είναι έτοιμα με fast travel, θα το ξανασκεφτώ....είμαι πολύ μεγάλος και το μυαλό πολύ μικρό πια για να εμπεδώσω τέτοιες εκτάσεις....

f7pHUGRkVJGc6Jt9P5v3vtObf6Hh1cJUDX3jzEDG

69μιση ώρες να πάει από την μία άκρη στην άλλη στο Daggerfall.
Όχι η διάρκεια του παιχνιδιού, απλά να "περπατήσει" από την μια άκρη μέχρι την άλλη.

 

Επεξ/σία από SoullessRider
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μόλις ανακάλυψα πως το Skyrim "παίζει" τόσα χρόνια που έφτασε πια
από τα σπαθιά και τα τόξα στο επίπεδο WW2....😅
 

Spoiler


 

Τα αεροπλάνα βέβαια έχουν πτητικές ικανότητες εντόμων...

Spoiler


 


https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/115469?tab=posts
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...