Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones Season 1- (χρησιμοποιήστε spoilers)


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκετα καλο το preview αν και η εισαγωγη θα μπορουσε να ηταν καλυτερη.Οσον αφορα το καστινγκ παντως η Arya και ο Tyrion που ειναι οι αγαπημενοι μου χαρακτηρες εχουν επιλεχθει σωστα.Η Cersei ειναι μεγαλη αποτυχια αφου την φανταζομουν ομορφη σαν αμαρτια και οχι σαν το κοριτσι της διπλανης πορτας που εχει ντυθει βασιλισσα.Οπως και να'χει ...Winter is coming. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν είχε προβληθεί ακόμα, τώρα το κατεβάζω :P

 

edit: μου μυρίζει ακριβή παραγωγή πάντως, η πρεμιέρα δεν ήταν και άσχημη αλλά όχι κάτι το συγκλονιστικό...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σταματησα μολις στα μισα διοτι πρεπει να παω καπου, αλλα ειναι φοβερο σαν παραγωγη για τιβι. Σκηνικα, φωτογραφια, κουστουμια, ηχος.... μπλα μπλα....ολα ειναι σε αριστο HBO επιπεδο. Αρκετοι γνωστοι ηθοποιοι και δεν βλεπω παραπονο στο ακτιγκ μεχρι στιγμης. Εχει καμποσες σκηνες βιας, οπως και τα βυζακια του, αλλα οχι σε επιπεδο σπαρτακους! Η τυπισα που ξεβρακωθηκε και μπηκε στο ζεστο μπανιο θα ορκιζομουν οτι ειναι η piper που επαιζε στο coyote ugly. Αλλα δεν ειναι. Μοιαζουν απιστευτα (με την piper στο ποιο νεο της). Κατα τα αλλα, διακρινω ενα αναγνωριστικο αργο ρυθμο και ακομα δεν ξερω το γενικο στορυ και δεν μπορω να πω οτι σε καθηλωνει. Προς το παρον οι εντυπωσεις ειναι εικαστικες και θετικοτατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, αν παει στη λογικη Αρχοντα (γιατι τα βιβλια του τυπου σίγουρα ειναι επηρεασμενα, αληθεια, πρεπει να εχεις 3 αρχικα πριν το ονομα σου για να γραψεις τετοιο βιβλιο?) μαλλον αργα θα ξεκινησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αρκετά καλή η πρεμιέρα. Ωραία σκηνικά, φανταστικοί κόσμοι, αρκετοί χαρακτήρες... Δεν μπορώ να πω ότι συμπάθησα κάποιον

(πλην Sean Bean) -οι περισσότεροι είναι εξ'αρχής ή αποδεικνύονται αντιπαθητικοί μέχρι το τέλος του επεισοδίου.

 

Δεν εχω διαβάσει τα βιβλία, αλλά ο τίτλος της σειράς φαίνεται να δικαιολογείται απόλυτα από το πρώτο κιόλας επεισόδιο.

Θα έλεγα ωστόσο ότι το σκηνικό στην αρχή με ενδιαφέρει περισσότερο, παρά οι ίντριγκες για το θρόνο και το ποιός είναι το μπάσταρδο ποιανού ή οι ανωμαλίες μεταξύ των "ευγενών" οικογενειών.

Οπότε έχω και μια επιφύλαξη πλέον ότι παρακάτω μπορεί και να βαρεθώ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο πρωτο EP αν και με χαλασε λιγο η αλλαγη στο prologue. Το casting ειναι καταπληκτικο.

Κατα τα αλλα, διακρινω ενα αναγνωριστικο αργο ρυθμο και ακομα δεν ξερω το γενικο στορυ και δεν μπορω να πω οτι σε καθηλωνει. Προς το παρον οι εντυπωσεις ειναι εικαστικες και θετικοτατες.

Ο ρυθμος ειναι αρκετα γρηγορος θα ελεγα και μερικες σκηνες χανουν σε λεπτομερια σε σχεση με το βιβλιο οπως και δεν αναφερεται μεγαλο μερος του backstory.

Κοιτα, αν παει στη λογικη Αρχοντα (γιατι τα βιβλια του τυπου σίγουρα ειναι επηρεασμενα, αληθεια, πρεπει να εχεις 3 αρχικα πριν το ονομα σου για να γραψεις τετοιο βιβλιο?) μαλλον αργα θα ξεκινησει

Ελαχιστη εως καμια σχεση με LOTR δεν εχουν τα βιβλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koιτα, εχω ακουσει οτι ειναι πολυ πιο reality based και δεν εχει πολυ σχεση με μαγεια κτλ (ετσι μουχουν πει)

Αλλα τωρα να λέμε ότι δεν είναι σαφώς επηρεασμένο, δηλαδη εντάξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...