Προς το περιεχόμενο

Απατη απο αγγελια


geoal1973

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

όποιος πάει για πολλά χάνει και τα λίγα...κοινώς σας έπιασε κότσους...

η αγγελία βρώμαγε από μακριά, boxed iphone 220€???πόσο μάλλον αν είχε και μηδέν αξιολογήσεις...Για αυτό υπάρχουν

ρε παιδιά, έτσι χύμα σκας στο (0) 220€ χωρίς να έχει κανείς άλλος συναλλαγή???

 

όπως και έχει προσπαθείστε να τον εντοπίσετε τον @ρχιδομακάκα και από το κινητό του(είναι όλα δηλωμένα)

(βέβαια θα πληρώσετε και αμοιβές δικηγόρου οπότε κλάφτε τα τα €€€)

 

σόρρυ που είμαι επιθετικός αλλά έχει χαλάσει ο κόσμος, χάλασε και το ινσομνια(μπομπόλια νεωτερισμοί).....

 

(συνολικά δηλαδή μάζεψε κοντά δυο χιλιάρικα????τι άλλο θα ακούσουμε.......)

 

(η αγγελία του που είναι? την διέγραψαν ή εγώ δεν την βρίσκω?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ζηταω να επιστρεψει το οριο τον 6 μηνων για τις αγγελιες..για το καλο ολων μας..

απλα ειναι μια μικρη προστασια προς εμας..τους χρηστες που ειμαστε εγγυημενοι...

το ξαναλεω παντως οπως και το ειπα και πιο πανω..

αν ο αλλος θελει να σου κανει μαμουνια θα στην κανει.

και αντικαταβολη να μας το εστελνε το αντικειμενο που πουλουσε μπορει να εβαζε πετρες μεσα..

οποτε και η αντικαταβολη δεν ειναι λυση...αν θελει να στην κανει θα στην κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι πιστευεις οτι αν καποιος εχει απο 6μηνο τον λογ/σμο του αποκλειεται να ειναι απατεωνας?

 

Καλοσχεδιασμένες+χρονοβόρες απάτες δεν μπορούν να υπάρχουν στα fora.

 

Όπως λέει κι ο θυμόσοφος λαός,μπορείς να κοροϊδεύεις πολλούς για λίγο,λίγους για πολύ,αλλά πολλούς για πολύ;,χλωμό το κόβω...

 

Κοίτα,μονοπωλήσαμε αρκετά αυτό το δημόσιο βήμα.

Έχεις την άποψή σου,έχω τη δικιά μου (btw,είναι σαν τις σούφρες,ο καθένας έχει από μία...),τις καταθέσαμε,ο καθένας μας συμφώνησε με τη πάρτη του (αυτή είναι η χαρά της επικοινωνίας άλλωστε-lol),ας αφήσουμε και τους άλλους να πουν καμια κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα οι αγγελίες κρύβουν ένα κίνδυνο.

 

Και με αντικαταβολή σε courier να πάρεις δεν έχεις δικαίωμα να ανοίξεις πρώτα το κουτί, να δείς οτι είναι μέσα αυτό που περιμένεις και μετά να το παραλάβεις. Έτσι μπορεί ο άλλος να σου στείλει μια υπέροχη συσκευασία iPhone με όλα τα παρελκόμενα... και τηλέφωνο πουθενά.

 

Πόσο μάλλον να βάλεις πρώτα τα λεφτά σε τράπεζα.

 

Τα παιδιά που την πατήσανε βέβαι έχουν κάποιο δίκιο. Ένας τραπεζικός λογαριασμός ανήκει σε συγκεκριμένο όνομα, ανοίχθηκε με ταυτότητα. Μπορεί πιο εύκολα να βρεθεί ο απατεώνας, ε και σκέφτεσαι ότι για 200€ δεν θα το κάνει ο άλλος να έχει τρεξίματα μετά.

 

Καλά ξεμπερδέματα τώρα παιδιά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτάξτε τι βρήκα με ελάχιστο google....

http://www.124sold.gr/forum/showthread.php?t=1694

 

το έχει κάνει επάγγελμα ο τύπος...

ο χρόνος δε λέει τίποτα, οι θετικές ψήφοι λένε τα πάντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι χρονια φορουμιστας να προσθεση το λιθαρακι μου...(σε αλλα φορουμς,μαλιστα εχω πουλησει πραγματα μεγαλης αξιας,εχω μεσολαβησει ελεω καθαρου "κουτελου" για παμπολες συναλλγες κτλ κτλ κτλ).

 

Αρχικα ειμαι εναντια στο θεμα χρονικου περιορισμου ή αριθμό ποστς και και και.(ασχετως που περιμενα υπομονετικα τη σειρα μου)

Το χρονικο οριο δεν λεει τιποτε απο μονο του.Ο χρηστης που θα βαλει αγγελια για να παιξει πουστια,θα το κανει και μετα απο 6 μηνες.

Χαρακτιριστικα αναφερω μια κοντρα που ειχα με εναν απο δω μεσα που ηταν γραμμενο μελος με 4 ποστ σε 3 χρονια προς εμενα που ημουν 6 μηνες με 400 ποστ "ασε ρε φιλε,εγω ειμαι μελος στις αγγελιες 3 χρονια τωρα,που θα μου πεις πως να κανω αγοραπωλησιες".

Τονιζω πως το ενεργο μελος δε το κανει ενα 6μηνο.

 

Στο θεμα ποστ παλι.Αλλη μια αηδια,διοτι μπαινει και γραφιε το κοντο του και το μακρυ του ο καθεις για να πιασει τον αριθμο ποστ.Τρεχουν και οι μοντς απο πισω να ελεγξουν τι γραφει για να τηρουν μια ταξη στο φορουμ.

 

Οποτε...τι θα εκανα εγω? θα αφηνα ολους να βαλουν αγγελια.Σαν πωλητης/αγοραστης με 0 αξιολογησεις, θα προτιμουσα τα πρωτα νταλαβερια μου να ειναι απο κοντα ωστε να μην υπαρχιε θεμα και επειτα να γινει μια δυο τρεις θετικες αξιολογησεις.

Τωρα θα μου πειτε...μπορει καποιος να το στησει κι αυτο...ε τοτε τι να πω,"αξιος" αλλα ποιος μπαινει σε κοπο τετοιο.

 

Συνοψιζοντας,ζητω συγνωμμη για το μακροσκελες ποστ, η υπαρξη ενος φορουμ, εχει να κανει με την αλληλοβοηθεια,αλληλοεξυπηρετηση κτλ,δυστυχώς δεν το καταλαβαινουν παντα ολοι οι χρηστες.

Εχω προσπαθησει να κανω συναλλαγη εδω μεσα με ανιδεο,που μπηκε εβαλε μια αγγελια κι ουτε σκεφτηκε να κρατησει μια σειρα, που ειναι το λιγοτερο κατι...δεοντολογικο ας πουμε και παει λεγοντας.

 

Υ.Γ. σε μια συναλλαγη μου με χρηστη απο εδω μεσα που δεν τον εμπιστευομουν επειδη δεν ειχε ουτε αξιολογησεις,μητε ποστς, μου προτεινε το εξης κορυφαιο! (δεν το γνωριζα παραυτα).

Εδωσε εντολη στη κουριερ να ανοιξω το δεμα να το ελεγξω κι επειτα να πληρωσω...Κατι ειναι κι αυτο θαρρω.

 

Υ.Γ. επειδη ειμαι κι απο χωριο...το συστημα paypal δε θα εκμηδενιζε τυχον απατες ? ή απατώμαι...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι έλεγα τι μου θυμίζει το όνομα τι μου θυμίζει...εδώ κι εδώ

Όντως έχει κάνει κι άλλες μουρνταριές, αλλά όλες σχεδόν με το ίδιο όνομα αυτό παραπάει.

Πρέπει να κάνουμε μια ανακοίνωση σε στυλ amber alert ή κάτι τέτοιο μπας και γίνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. επειδη ειμαι κι απο χωριο...το συστημα paypal δε θα εκμηδενιζε τυχον απατες ? ή απατώμαι...?

 

Ο συγκεκριμένος με το paypal έκανε αυτό

 

 

Καλησπερα παιδες...Γνωριζει κανεις τον silektis75 που του εδωσα το iPhone ειναι μεγαλη απατη ο τυπος του εδωσα το κινητο με πληρωσε ταχα μεσω pay-pal και την επομενη μερα δηλωσε απωλεια ή κλοπη της πιστωτικης καρτας του πριν ενα μηνα μηνα περιμου μου ηρθε ενα μηνυμα στο pay-pal οτι πρεπει να πληρωσω 412.50ευρω γιατι λογο της δηλωσεις που εκανε πιθανον να ειχε πεσει θυμα απατης.Ενα μηνα τωρα μου ελεγε οτι τρεχει στην Τραπεζα να δει τι παιζει τον επερνα τηλεγωνο συνεχεια και εδω και τρεις μερες εχει κλεισει και τηλεφωνα και τα παντα...ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Η ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΝΟΜΙΚΑ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

 

link: http://www.avsite.gr...741#post1135741

 

 

 

 

 

Υ.Γ. σε μια συναλλαγη μου με χρηστη απο εδω μεσα που δεν τον εμπιστευομουν επειδη δεν ειχε ουτε αξιολογησεις,μητε ποστς, μου προτεινε το εξης κορυφαιο! (δεν το γνωριζα παραυτα).

Εδωσε εντολη στη κουριερ να ανοιξω το δεμα να το ελεγξω κι επειτα να πληρωσω...Κατι ειναι κι αυτο θαρρω.

αυτό είναι καλο. Και εγώ δεν το γνώριζα ότι μπορεί να γίνει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ σε ονομαστικό λογαριασμό δεν γίνεται η κατάθεση;

Αντε να ήταν για μια-δυο περιπτώσεις πάει και έρχεται.

Ο τύπος απο ότι καταλαβαίνω πρέπει να τα έχει φάει απο καμια 10ρια άτομα. Αν μαζευτούν όλοι αυτοί για μάρτυρες φαντάζομαι οτι δεν έχει ΚΑΜΙΑ τύχη.

Απο την άλλη μπορεί να ισχυριστεί οτι δεν γνωρίζει ποιος έβαζε τα $$ στο λογαριασμό και οτι δεν έχει καμία ανάμειξη.. Όχι;

Oh well..

Γενικά προσοχή. Μην λυπάστε τα 2 ευρώ της αντικαταβολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως είπαν και πιο πάνω και η αντικαταβολή δε σου προσφέρει ασφάλεια , μπορεί να σου στείλει πατάτες αντί για iphone

(αυτό με το courier πολύ καλό, και σίγουρα χρήσιμο σε επίφοβα μέλη)

 

παίζει να είναι και πολύ πάνω από 10 , είδα σε 5-6 δαφορετικά forum και 3-4 θύματα κάθε φορά, μπορεί συνολικά να έχει φάει 5000€

 

πάντως δε είναι και πολύ έξυπνο από μέρος του που χρησιμοποιεί παντού το ίδιο username , μπορούν όλοι από τα διαφορετικά site να οργανωθούν και να το κάνουν να τρέχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...