Προς το περιεχόμενο

Απατη απο αγγελια


geoal1973

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδια , αυτα ειναι τραγικα λαθη!.....

Οι συναλλαγες μεσω αγνωστων μπορουν να επιφυλασουν πολλους κινδυνους!!!!...

Ας ειμαστε λιγο πιο προσεκτικοι αλλη φορα ...

Παιδια δεν ειμαστε!!!....

Αν δεν μπορουμε χερι με χερι τουλαχιστον αντικαταβολη..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ερώτηση μου είναι ειλικρινέστατη..

Απο τη στιγμή που ο λογαριασμός είναι ονομαστικός.. και ένας-δυο-δέκα κάνουν μήνυση/καταγγελία whatever για αυτό το λόγο..

Ο τύπος δεν την έχει γ@μήσει;

Στα ίδια πλαίσια.. Εφόσον 2 αστυνομικοί είναι σε διαθεσιμότητα λόγω της (θρασύτατης) απάτης του.. δεν την έχει επίσης τριπλογ@μήσει;

Τι φάση; Περιμένει την έκπληξη;

 

εδιτ: Και άντε δεν παίζει τίποτα δικαστικά.. Εφόσον ξέρουν όνομα/σπίτι κτλ.. πώς κοιμάται αυτός τα βράδυα και πώς τολμάει να γυρνάει σπίτι του..; Δε μπορώ να καταλάβω.. Ο κόσμος είναι ΤΟΣΟ ηλίθιος; Δε μπορεί να κάνει ούτε μια απάτη της προκοπής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα...

 

Παραλιγο να την πατησω και εγω.....

 

Μιλησα μαζι του και μου πε οτι εχει αναγκη τα λεφτα και το δεινει 200ε .. το χε παρει απο επιδοτηση.... οπως ελεγε.... Αντικαταβολη δεν ηθελε οπως και σε σας

Στο 1ο τηλεφωνο μου πε οτι ηταν απο Θεσσαλονικη ....

 

Την Δευτερα δεν μπορουσα να στηλω τα λεφτα λογω χρονου (αν και ειχα μια υποψια) μιλησα μαζι του αφου με ειχε παρει 5-6 τηλεφωνα + μυνηματα στο κινητο και του ειπα οτι δυσκολετικα να τα στηλω.. και για να μην τον ταλεπωρω εφοσον ειναι στην Θεσσαλονικη να στηλω τον ξαδερφο μου να το παρει απο αυτον και να του δωσει τα λεφτα στο χερι αυθημερον..... Τοτε μου ειπε οτι ειναι 40χλμ εξω απο την Καβαλα.

Του λεω εχω και κει φιλο μου... Μου λεει οτι ταξιδευει για δουλεια στην Κρητη Δευτερα βραδυ..... ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΔΕΝΕ... ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ

 

το αστειο ειναι οτι μου την ειπε και απο πανω που δεν εστηλα λεφτα και οτι θα το ειχε δωσει αν δεν του δεινα τον λογο μου οτι το θελω και θα το παρω....

 

Εψαχνα το ονομα του εδω στο σομνια οπως και την αγγελια και δεν υπηρχε.... Ετσι δεν μπορεσα να ενημερωσω τους μοντερειτορ για το συμβαν , να το εχουν υποψην...

 

 

Στα φορουμ ειναι πολυ λεπτο αυτο το θεμα...... Το να κλειδωσεις για 6 μηνες η καπια ποστ τισ αγγελιες δεν ειναι λυση... Οταν ερθει η ωρα θα μπει και θα την κανει την λαδια....

Το μονο που θα προτεινα ειναι να μην μπορουμε να διαγραφουμε τις αγγελιες... να λεει ο καθενας μας πουληθηκε η ακυρο και να τα σβηνουν οι αντμιν μετα απο 5-7 μερες....

 

το κακο εγινε....

αν θελετε την βοηθεια μου σε οτιδηποτε δικαστικο θεμα στηλτε μου προσωπικο μυνημα. Εχω και γω μυνηματα που τον καινε. Συγουρα υπαρχει λυση....

 

Αυτος θα εχει φαει πολλα 200ρικα.... Μην τον αφησουμε ετσι.... Θα αλωνιζει στα φορουμ και θα κλεβει κοσμο....

Ενημερωστε σε αλλα φορουμ για αυτον τον απατεωνα....

 

Με εκτιμηση

Δαμιανος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το point είναι πως οι αστυνομικοί έψαξαν και βρήκαν άκρη χωρίς τη μεσολάβηση εισαγγελέα.

 

Για το λογαριασμό που λες,έχεις απόλυτο δίκιο,το θέμα είναι όμως να βρεθεί γρήγορα άκρη,γιατί απ' ότι διαβάζω γι αυτό το θέμα στον ιστό,συνεχίζεται η εκκρεμοδικία του παρ΄όλα αυτά συνεχίζονται και οι απάτες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάθεια όταν ο άλλος σου τσιρέψει 200 ευρώ; Δε μιλάμε για 10-20 που και πάλι θα είχα κάνει το ίντερνετ άνω-κάτω απο πείσμα...

200?

 

εντιτ: Έχει κόλπο ρε τα παίζει στο στοίχημα... Όταν έρθει το δικαστήριο και αν του κάτσουν καλά.. θα γυρίσει τα λεφτά πίσω + το πρόστιμο και θα έχει βγάλει και απο 2-3 καλά παρολί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάθεια όταν ο άλλος σου τσιρέψει 200 ευρώ; Δε μιλάμε για 10-20 που και πάλι θα είχα κάνει το ίντερνετ άνω-κάτω απο πείσμα...

200?

 

εντιτ: Έχει κόλπο ρε τα παίζει στο στοίχημα... Όταν έρθει το δικαστήριο και αν του κάτσουν καλά.. θα γυρίσει τα λεφτά πίσω + το πρόστιμο και θα έχει βγάλει και απο 2-3 καλά παρολί :P

 

Είναι γνωστό το παλικάρι, τόσο μυαλό κουβαλάνε μερικοί σαν κ αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένει αυτό που περίμενε και με τις αγγελίες σε όλα τα φόρουμ. Την αφέλεια-απάθεια

 

άλλο να κάνεις τις λαδιές σου όμως σε forum με 200 μέλη και άλλο στο insomnia με 170.000 μέλη.

 

Δεν θα πρέπει να αισθάνεται και πολύ άνετα τώρα. ... Ξέρει και η αστυνομία ποιος είναι απο την υπόθεση με τους μπάτσους. Δένει το γλυκό σιγά σιγά, αρκει να μην μείνουν οι θιγμένοι στα λόγια.

 

 

--------edit---------

 

το θέμα είναι όμως να βρεθεί γρήγορα άκρη,γιατί απ' ότι διαβάζω γι αυτό το θέμα στον ιστό,συνεχίζεται η εκκρεμοδικία του παρ΄όλα αυτά συνεχίζονται και οι απάτες του.

 

Νόμιζα ότι το θέμα δεν έχει φθάσει μέχρι εκέι.... ε, το παληκάρι είναι άρρωστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδεχομενο καποιος να εχει δει αυτες τις απατες σε αλλο φορουμ και να "σφαιτεριζεται" τον χρηστη που εκανε αρχικα τις απατες για να την πληρωσει για ολα τα σπασμενα ο αρχικος απατεωνας το εχετε σκεφτει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν εφαρμοζετε οτι κανουν και στο myphone?

Μονο μετα απο εναν συγκερκιμενο αριθμο μηνυματων (και αφου αυτα τα μηνυματα εχουν καποιο περιεχομενο και δεν ειναι spam etc) θα μπορει καποιος να ποσταρει αγγελιες...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ για το 2ο μυνημα

 

Μηπως πρεπει τα θυματα να στηλουν μυνημα στον Τριανταφυλλοπουλο που τρελενεται για τετοια!!!! ολο και κατι θα κανει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδεχομενο καποιος να εχει δει αυτες τις απατες σε αλλο φορουμ και να "σφαιτεριζεται" τον χρηστη που εκανε αρχικα τις απατες για να την πληρωσει για ολα τα σπασμενα ο αρχικος απατεωνας το εχετε σκεφτει?

 

και που το κακό σε αυτή την περίπτωση, πουστιά έπαιξε και ο ένας και ο άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα αν καποιος εχει εκμεταλευτει την αρχικη απατη τα πραγματα θα ειναι μπερδεμενα σε οτι εχει να κανει σχεση με την εξευρεση του απατεωνα που εχει εξαπατησει τον καθε χρηστη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...