Προς το περιεχόμενο

Απατη απο αγγελια


geoal1973

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι απάτες δεν είναι κακουργήματα για να λειτουργήσει η άρση του τραπεζικού απόρρητου,σωστά;Εδώ ξεπουλήσανε την Ελλάδα και είναι ακόμα πάνω,τον ψιλοπαπατζή θα κάψουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδιά ψάχνω την αγγελία αλλά έχει βγάλεο κι αυτή φτερά σαν τον τύπο. Έτσι βγάζουν φτερά οι αγγελίες; Κι εγώ πήγα να δώ αν μπορώ να σβήσω τη δική μου και δεν σβήνει. Πως κι έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απάτες δεν είναι κακουργήματα για να λειτουργήσει η άρση του τραπεζικού απόρρητου,σωστά;Εδώ ξεπουλήσανε την Ελλάδα και είναι ακόμα πάνω,τον ψιλοπαπατζή θα κάψουν;

 

Δεν ξέρω αλλά έχω την εντύπωση ότι ακριβώς τέτοια παπατζοθεματάκια ψάχνουν για τα πρωινάδικα των καναλιών. Να χουμε να περνάει η ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος πάει για πολλά χάνει και τα λίγα...κοινώς σας έπιασε κότσους...

η αγγελία βρώμαγε από μακριά, boxed iphone 220€???πόσο μάλλον αν είχε και μηδέν αξιολογήσεις...Για αυτό υπάρχουν

ρε παιδιά, έτσι χύμα σκας στο (0) 220€ χωρίς να έχει κανείς άλλος συναλλαγή???

 

όπως και έχει προσπαθείστε να τον εντοπίσετε τον @ρχιδομακάκα και από το κινητό του(είναι όλα δηλωμένα)

(βέβαια θα πληρώσετε και αμοιβές δικηγόρου οπότε κλάφτε τα τα €€€)

 

σόρρυ που είμαι επιθετικός αλλά έχει χαλάσει ο κόσμος, χάλασε και το ινσομνια

 

To ινσομνια δεν εχει σχεση ουτε και μπορει να ευθυνεται για τον οποιον αληταμπουρα προκυψει.

 

Καλοσχεδιασμένες+χρονοβόρες απάτες δεν μπορούν να υπάρχουν στα fora.

Όπως λέει κι ο θυμόσοφος λαός,μπορείς να κοροϊδεύεις πολλούς για λίγο,λίγους για πολύ,αλλά πολλούς για πολύ;,χλωμό το κόβω...

 

Κοίτα,μονοπωλήσαμε αρκετά αυτό το δημόσιο βήμα.

Έχεις την άποψή σου,έχω τη δικιά μου (btw,είναι σαν τις σούφρες,ο καθένας έχει από μία...),τις καταθέσαμε,ο καθένας μας συμφώνησε με τη πάρτη του (αυτή είναι η χαρά της επικοινωνίας άλλωστε-lol),ας αφήσουμε και τους άλλους να πουν καμια κουβέντα.

Ποια καλοσχεδιασμενη+χρονοβορα απατη? Απλα σου λεει "στειλε τα λεφτα πρωτα" και αν τσιμπησεις τσιμπησες...

 

Κανεις απο μας τους δυο δεν εμποδιζει τους αλλους να πουν οτι θελουν.

 

Εχμ σε ονομαστικό λογαριασμό δεν γίνεται η κατάθεση;

Αντε να ήταν για μια-δυο περιπτώσεις πάει και έρχεται.

Ο τύπος απο ότι καταλαβαίνω πρέπει να τα έχει φάει απο καμια 10ρια άτομα. Αν μαζευτούν όλοι αυτοί για μάρτυρες φαντάζομαι οτι δεν έχει ΚΑΜΙΑ τύχη.

Απο την άλλη μπορεί να ισχυριστεί οτι δεν γνωρίζει ποιος έβαζε τα $$ στο λογαριασμό και οτι δεν έχει καμία ανάμειξη.. Όχι;

Οταν κανεις τη καταθεση παιρνεις αποδειξη. Οποτε φαινεται οτι του εβαλες λεφτα ;)

 

Απο τη στιγμή που ο λογαριασμός είναι ονομαστικός.. και ένας-δυο-δέκα κάνουν μήνυση/καταγγελία whatever για αυτό το λόγο..

Ο τύπος δεν την έχει γ@μήσει;

Στα ίδια πλαίσια.. Εφόσον 2 αστυνομικοί είναι σε διαθεσιμότητα λόγω της (θρασύτατης) απάτης του.. δεν την έχει επίσης τριπλογ@μήσει;

Τι φάση; Περιμένει την έκπληξη;

 

εδιτ: Και άντε δεν παίζει τίποτα δικαστικά.. Εφόσον ξέρουν όνομα/σπίτι κτλ.. πώς κοιμάται αυτός τα βράδυα και πώς τολμάει να γυρνάει σπίτι του..; Δε μπορώ να καταλάβω.. Ο κόσμος είναι ΤΟΣΟ ηλίθιος; Δε μπορεί να κάνει ούτε μια απάτη της προκοπής;

Oι αστυνομικοι απ οτι καταλαβα πηγαν να κανουν αυτοδικια(και την πατησαν).

Ο τυπος μαλλον θα εχει και "πλατες"...

Το σπιτι του πως το ξερουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις περιπτωσεις που δεν μπορεις να παρεις τα χρηματα σου πισω κανεις το πολυ απλο.

Εφοσον εχεις ονομα στο τραπεζικο λογαρισμο,βρισκεις τα στοιχεια του.

Ολοι εχουν εναν θειο που δουλευει σε τραπεζα.

Βρισκεις που μενει απο δυο τρια πεντε τηλεφωνα.

Πληρωνεις αλλα 200ε σε κανα δυο ασβερκους

Τον σπανε στο ξυλο και οτι εκλεβε κατα καιρους, τα πληρωνει σε φυσικοθεραπευτες.

Κι εσυ εχεις την ψυχικη σου υγεια,και τον ικανοποιημενο ενμερει τον εγωισμο σου.

 

Και μην ακουσω τπτ ρομαντικα,δικαιοσυνης ηλιε νοητε κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια παντως,ειναι τραγικα πραγματα αυτα...Αν ψαξετε λιγο την ιστορια,τραβαει απ το 2008,εχει φαει λεφτα απο χρηστες πολλων γνωστων φορουμ,υπαρχει περιπτωση δε,που τα θυματα ηταν αστυνομικοι,και φυσικα βρηκαν στοιχεια του,ηρθαν σε επικοινωνια,και ο αθεοφοβος εκανε καταγγελεια οτι τον εκβιαζουν αστυνομικοι και πηγανε και τους συλαβανε απ το εσωτερικων υποθεσεων...ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ***ΗΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΜΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ...αντι ολοι εσεις που κραζετε,σκεφτοσασταν οτι οκ,την εκανε την βλακεια του ο αλλος και εστειλε λεφτα σε αλλων χωρις να τον ξερει,ας μην τον κανω να νιωσει χειροτερα υπενθυμιζοντας του την βλακεια του,ισως να ηταν καλυτερα τα πραγματα...Επισης,ελατε λιγο στην θεση των θυματων ρε παιδια,λεφτα χασανε,σκεφτητε οτι ο τσογλανος αυτος τα παιρνει απο εσας...ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ(που μπορει να μην φερει ευθυνη)ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΕΛΗ?ας οργανοθουμε μεταξυ μας,ολοι μαζι,αυτοι που κλαινε τα λεφτα,οσοι ξενερωνουν με τους κλεφτες,και οσοι δεν γουσταρουν κοροιδειες...ειμαι σιγουρος οτι τα πληρη στοιχεια του τυπακου θα βρεθουν...και τοτε οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος ο απο πανω,ουτε δικαιοσυνης ηλιε νοητε,ουτε τπτ...<<ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ>>

 

υγ.νυστα μεγαλη,τσαντιλα,νευρα απιστευτα και λιγο πιωμα συντελουν το παραπανω μηνυμα...αν δεν βγαινει ακρη,σβηστε...αλλα το κ*λοπαιδι θελει πολυ ξυλο.Και θελει ενεργοποιηση απο ολους μας για να ιδρωσει ο κωλος του...Σκεφτητε πχ 1 γκρουπακι στον προσωποπαπυρο με το ονομα του και οτι στοιχεια εχει ο καθενας,να λεει ολη την ιστορια...ΕΕΕΕΕ δεν μπορει,ολο και καποιος που να τον ξερει θα το διαβασει το ***ημενο το γκρουπ,αστα διαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάάάάλι το φατσοβιβλίο θα σας λύσει τα προβλήματα??Τί λογική είναι αυτή??

AntreasM77 δεν είναι φάντασμα ο τύπος,ξέρουν και όνομα και που μένει και απ όλα (Από άλλα forum που διάβασα)

Εγώ απορώ στην ιστορία με τους αστυνομικούς που έχει δημοσιοποιηθεί...γιατί κατηγορήθηκαν αυτοί και όχι ο εν λόγω απάτης?Δεν μπορούσαν να αποδείξουν ότι έχουν δίκιο?Δεν μπορούσαν να υποδείξουν κ άλλα άτομα που "έκλεψε"?Ποιός είναι ο superman?Kαι το συνεχίζει το παραμύθι απ το 2008 και ενώ έίναι γνωστό δεν τον πιάνει κανείς?

Δεν έχω πλήρη γνώση επί του θέματος ....αλλά πολύ βρωμάει το θέμα.

 

edit: Σε κάποιο απ τα forums πιο παλιά γράφτηκε ότι μετά απο 3 μήνες επέστρεψε κάποια χρήματα.Οπότε ίσως η τακτική του ήταν να δίνει πού και πού πίσω τίποτα.Πάντως συμφωνώ ότι θέλει ένα γερό μάθημα να το θυμάται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι διάβασα στο AVsite δώσανε κάποια άτομα κατάθεση και οι αστυνομικοί είναι πλεον ελεύθεροι. H Zouglitsa όμως το έκανε γαργάρα το θέμα

μη τυχόν και εκτεθούν για μη εγκυρότητα μια και τα λογάκια που γράφτηκαν δεν ήταν και ότι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος είναι για πάρα πολύ ξύλο.

Όλοι εσείς πρέπει να συνεννοηθείτε και να το κυνηγήσετε. Αν το αφήσετε, τότε καλά κάνει ο τύπος, μακάρι να φάει και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις αγορες απο ιντερνετ παντα υπαρχει ρισκο,ειδικα απο ατομα που δεν γνωριζουμε το πιο καλο ειναι χερι με χερι μετα αντικαταβολη κ πρωτα καταθεση δεν το συνιστω καθολου,παντως κ 3-4 feedback να εχει ο αλλος μπορει να εχει βαλει 4 φιλους του να του κανουν θετικο σχολιο,αν θες να κλεψεις θα βρεις 100 τροπους,απλα ο τυπος ειναι εξαιρεση,εγω εχω πουλησει ποσα πραματα κ εχω αγορασει σε sites κ ποτε δεν ειχα προβλημα ειναι να μην σου τυχει που λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε τι 10 άτομα.. αυτός έχει υποθέσεις απο το 2008 (τουλάχιστον)..

Όσοι την πατήσατε.. πηγαίντε στα παραπάνω Links και μιλήστε με όλους απο τα άλλα forums που την έχουν πάθει. Σε κάποιο (εδώ νομίζω) λέει οτι είχε οριστεί και δικάσιμος για φέτος αλλα τελικά πήρε αναβολή για το 2011.

 

Οργανωθείτε.. ούτε δικαστικά έξοδα ούτε τίποτα.. αυτός θα τα πληρώσει αφου σίγουρα θα κριθεί ένοχος.

 

Τώρα κατι του στυλ σαπίστε τον κτλ για να έχετε την ψυχική σας υγεία (ω ναι! το ακούσαμε κι αυτό. Δείρτε για να είστε ψυχικά ήρεμοι.. ) τι να πω.. Με τον συγκεκριμένο πολύ πιθανόν να βγει εναντίον σας κιόλας αν το κάνετε.. (δες σκηνικό με τους αστυνομικούς πχ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ο τυπος εκτος απο απατεωνας ειναι και θρασυς κοιταξτε τι γραφει απο την 7 σελιδα και μετα

 

http://www.amigaplanet.gr/forum/viewtopic.php?f=77&t=1158&st=0&sk=t&sd=a&start=60

 

 

αυτος βλεπω δεν χαμπαριαζει με τιποτα. 1000% ο λογαριασμος δεν θα ειναι στο ονομα του στην τραπεζα θα ειναι σε κανενα παππου του που δεν καταλαβαινει και αυτος πηγαινει και τραβαει τα χρηματα απο το atm της τραπεζας. το κοβω να μπαινει σε λιγο εδω και να μας απανταει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θελει ενεργοποιηση απο ολους μας για να ιδρωσει ο κωλος του...Σκεφτητε πχ 1 γκρουπακι στον προσωποπαπυρο με το ονομα του και οτι στοιχεια εχει ο καθενας,να λεει ολη την ιστορια...

 

"Όταν κάνουν γκρουπάκιαααα, Όταν κάνουν γκρουπάκιααααα....

Ο ήλιος είναι βέβαιος γιαααα τον κόσμοοοοο!

Ο ήλιος είναι βέβαιος γιαααα τον κόσμοοοοο!"

 

Πάει. Καμμένη γενιά. Κάηκε. Χάθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Όταν κάνουν γκρουπάκιαααα, Όταν κάνουν γκρουπάκιααααα....

Ο ήλιος είναι βέβαιος γιαααα τον κόσμοοοοο!

Ο ήλιος είναι βέβαιος γιαααα τον κόσμοοοοο!"

 

Πάει. Καμμένη γενιά. Κάηκε. Χάθηκε.

lol

Δεν μπορω να πω οτι εχεις κι αδικο! Μια φορα κι εναν καιρο οταν εκλεβε καποιος του εκοβαν τα χερια. Απο τοτε μεχρι σημερα, που για καθε αδικια κανεις ενα group στο φατσοβιβλιο κι εχεις μετα ηρεμη τη συνειδηση σου οτι εκανες το σωστο και το δικαιο, εχει διανυσει πολυυυυ δρομο ο πολιτισμος και η φιλανθρωπια!

 

Α, ρε Νιτσε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...