Προς το περιεχόμενο

Απατη απο αγγελια


geoal1973

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Οργανωθείτε.. ούτε δικαστικά έξοδα ούτε τίποτα.. αυτός θα τα πληρώσει αφου σίγουρα θα κριθεί ένοχος.

 

 

καλα μην παρεις και ορκο..

εγω αυτον μπορω να τον καταλαβω: ειναι κλεφτης.δεν μπορω να καταλαβω ομωσ τα κριτηρια των ατομων που προχωρησαν σε καταθεση περιμενομτας κατοπιν αποστολη απο καποιον αγνωστο.παντοτε οι μαμακιες κοστιζαν..

 

 

Sent from my iDevice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σαφως και ο τυπος ειναι μεγαλος απατεωνας και σιγουρα θα υπαρχουν κι αλλοι σαν κι αυτον αλλα ρε παιδια βρισκουν και τα κανουν.Ειναι δυνατον να εμπιστευτεις σε καποιον ενα τετοιο ποσο για μια αγορα???Δηλαδη αφου καποιος εχει την ευκαιρια να κλεψει γιατι να μην το κανει,για ηθικους λογους???Ολοι μας κλεβουν με τον τροπο τους γιατι κοιτανε το προσωπικο τους συμφερον.Θελετε μαντραδες,βενζιναδες,ταριφες???Ολοι απατεωνες ειναι αλλα οπως ειπα και πριν βρισκουν και τα κανουν οποτε πολυ μεγαλη προσοχη εφοσων δεν ειστε νομικα καλυμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Ειναι δυνατον να εμπιστευτεις σε καποιον ενα τετοιο ποσο για μια αγορα???

 

γιατί πιστεύεις ότι δεν έχουν γίνει τέτοιες αγοραπωλησίες εδώ???κι εγώ

έχω πουλήσει κινητό 200€ με κατάθεση κι ένα χωριό ολόκληρο...αυτός είναι

κατ'εξακολούθηση απατεώνας δύσκολα θα σταματήσει....

όπως είπα και πριν οι θετικές ψήφοι λένε τα πάντα, ούτε τα τρίμηνα ούτε τα εξάμηνα εγγραφής....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι κανουν αγοραπωλησιες να εχουν υποψη οτι δεν τιθεται θεμα να αργησει η αντικαταβολη, πλεον η γενικη ταχυδρομικη σου κανει καταθεση με το που παραδωθει το προιον στον παραληπτη. Αυτο να το εχουν υποψη καποιοι ωστε να επιμενουν σε τετοιες προτασεις... Αυτου του ειδους η αντικαταβολη ειναι της ταξης των 12Ευρω και τεριαζει με την αποστολη ενως iphone. Αλλιως ολες οι αλλες αντικαταβολες αργουν...

 

Παιδια παντως ΤΕΡΡΑΣΤΙΑ αφελεια να καταθεσετε 200Ευρω, δεν ειναι μονο ο χρηστης, σε καταθεσεις βασιζονται οι μεγαλυτερες απατες. Ειναι φτηνο το προιον, ο αλλος το παιζει εξυπνος και λεει θα το παρω και την παταει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι κανουν αγοραπωλησιες να εχουν υποψη οτι δεν τιθεται θεμα να αργησει η αντικαταβολη, πλεον η γενικη ταχυδρομικη σου κανει καταθεση με το που παραδωθει το προιον στον παραληπτη. Αυτο να το εχουν υποψη καποιοι ωστε να επιμενουν σε τετοιες προτασεις... Αυτου του ειδους η αντικαταβολη ειναι της ταξης των 12Ευρω και τεριαζει με την αποστολη ενως iphone. Αλλιως ολες οι αλλες αντικαταβολες αργουν...

 

Παιδια παντως ΤΕΡΡΑΣΤΙΑ αφελεια να καταθεσετε 200Ευρω, δεν ειναι μονο ο χρηστης, σε καταθεσεις βασιζονται οι μεγαλυτερες απατες. Ειναι φτηνο το προιον, ο αλλος το παιζει εξυπνος και λεει θα το παρω και την παταει.

 

'Εχω δώσει στο παρελθόν 2 iphone 350 ευρώ κατάθεση, έχω αγοράσει Omnia 400 ευρώ κατάθεση, έχω αγοράσει κάρτα γραφικών, σκληρούς, μοβο, επεξεργαστή, μνήμες, άλλα κινητά, αξεσουάρ, μπιμπλίκια, εύκολα νούμερα καρτοκινητής, ε΄δω και 5 χρόνια περίπου όλα κατάθεση. Λίγο πολύ οι αγοροπωλητές στα φόρουμ είμαστε γνωστοί και υπήρχε εμπιστοσύνη. 'Εφτασε η στιγμή που συναλλαχτήκαμε(κακώς φυσικά) με έναν νέο και παρασυρθήκαμε κι εμείς από την ωραία τιμή που πράγματι ήταν πολύ καλή για να είναι αληθινή, με αποτέλεσμα να μας πάρει τα λεφτά ένας άννωστος...πρός το παρόν κι αυτός, γιατί το θέμα έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις και πιστεύω ότι θα γίνει κάποια κίνηση για να τον βρούν.

Προσωπικά έχω ξενερώσει τόσο που θα σταματήσω να ασχολούμαι με το χόμπυ, όχι τόσο για τα 200 ευρώ(θα σκιστώ λίγο παραπάνω, θα κόψω και καμιά αγορά περισσότερο που θα έκανα και θα έρθω στα ίσα μου), αλλά για την κατάσταση που επικρατεί γενικότερα στο σύστημα. Ας ελπίσουμε ότι θα καταθέσουν όσοι εμπλέκονται για να προχωρήσει η υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που τον πιάσανε τον απατεώνα, με τα λεφτά που δώσανε τα παλικάρια εδώ, τι γίνεται? Άμα κερδιθεί η δίκη επιστρέφονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί απλά δεν λέτε σε αυτόν που δεν δέχεται αντικαταβολή, να σας στείλει με ένα φαξ ή ένα e-mail μια φωτοτυπία ταυτότητας; Έτσι θα έχετε τα στοιχεία του, δεν συμφωνώ αυτό περί ορίων 6μηνου στις αγγελίες και όπως είπε ο The1os, ο λογαριασμός άνοιξε με μια ταυτότητα, άρα μπορείς να τον βρείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να σου έχει παστέλι όμως μέσα όπως αναφέρθηκε και πιο πριν.

Και για να ανοιχτεί το δέμα νομίζω ότι είναι λίγο δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που μιλάτε για ξύλο έχετε σκεφτεί οτι ο ξυλοδαρμός θεωρείτε κακούργημα και τιμωρείται με φυλάκιση ενώ οι απάτες αυτές πλημμέλημα?

Αν πάει μετά και σας γυρίσει μια μήνυση μετά ποιός θα σας σώσει από την φυλακή?

Επίσης καλά τα λέμε εμείς εδώ μια χαρά, αλλά όσοι πραγματικά έχουν τόσα χρήματα να παίρνουν iphone και τηλεοράσεις 100 ιντσών τα έχουν βγάλει τίμια τα χρήματα???

Δεν είμαι με το μέρος του τύπου για να ξεκαθαρίσω, εννοείται οτι τέτοιες πράξεις πρέπει να τιμωρούνται μέσω της ΔΙΚΑΣΤΙΚΗΣ οδού και τα χρήματα να επιστρέφονται πίσω στο ακέραιο αλλά όχι ρε γαμώτο και να το παίζουμε ήρωες και τσαμπουκάδες πίσω από μια οθόνη. Κι εγώ έχω πέσει θύμα απάτης αλλά όχι και να παώ να τον βρω και τέτοιες απειλές.

Πολλοί που μπαίνουν στο δημόσιο με μέσο, που βολεύονται σε μεγάλες εταιρείες με τις ευλογίες και τα χρήματα του μπαμπάκα, που βρίσκουν δουλειά επειδή τυχαίνει να έίναι συγγενής με τον εργοδότη και που στερούν από αυτούς που έχουν πραγματικά προσόντα και ανάγκη θέσεις, που κλαίγονται για την δήθεν οικονομική κρίση ενώ έχουν από 2 iphone ο καθένας και κυκλοφορούν με πανάκριβα ρούχα τι πρέπει να γίνει κανονικά με αυτούς? Να τους κρεμάσουμε στο σύνταγμα;

Φιλοσοφικό ερώτημα, φυσικά δεν περιμένω απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερθηκε κανεις που θα τον δειρουμε οι ιδιοι? ουτε ηρωες ειμαστε,ουτε μαλακες.

 

Απλα αναγκαζεσαι να πεσεις στο επιπεδο των πραξεων του,αναθετοντας την δουλεια σε...ειδικο :rolleyes:

 

Ειναι καποιες περιπτωσεις που τα δικαστηρια δεν μπορουν να κανουν τιποτε ή οταν το κανουν τα χρηματα δεν εχουν καμμια αξια.

 

Υ.Γ. οπως προανεφερα,μπορεις να δωσεις εντολη στον μεταφορεα να ανοιξει το δεμα στο παραληπτη.Μου το κανε εμένα η ACS κατ'εντολη του πωλητή...μαλιστα ο ιδιος ανεφερε πως το κανει διαρκως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερθηκε κανεις που θα τον δειρουμε οι ιδιοι? ουτε ηρωες ειμαστε,ουτε μαλακες.

 

Απλα αναγκαζεσαι να πεσεις στο επιπεδο των πραξεων του,αναθετοντας την δουλεια σε...ειδικο :rolleyes:

 

Ειναι καποιες περιπτωσεις που τα δικαστηρια δεν μπορουν να κανουν τιποτε ή οταν το κανουν τα χρηματα δεν εχουν καμμια αξια.

 

Υ.Γ. οπως προανεφερα,μπορεις να δωσεις εντολη στον μεταφορεα να ανοιξει το δεμα στο παραληπτη.Μου το κανε εμένα η ACS κατ'εντολη του πωλητή...μαλιστα ο ιδιος ανεφερε πως το κανει διαρκως.

 

Και τι θα καταλάβεις, κι αν πάλι σε πάρει πρέφα ποιος έκανε την δουλειά και σου κάνει καταγγελία; Άντε να γλυτώσεις μετά.

Όσο πολύ μου την σπάει η ηλεκτρονική απάτη άλλο τόσο μου την δίνει και η βία σε τέτοιες περιπτώσεις.

Στο τέλος βρίσκεσαι και εξαπατημένος και κατηγορούμενος για ξυλοδαρμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...