Προς το περιεχόμενο

AMD RADEON 69XX


outlaw star

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά stability tests και Benchmarks που έτρεξα συμπεριφέρονται ακριβώς όπως θα συμπεριφέρονταν με πραγματική 6970 (δεν είχα χρόνο για παίγνια μέσα στις μέρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 713
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βασικά stability tests και Benchmarks που έτρεξα συμπεριφέρονται ακριβώς όπως θα συμπεριφέρονταν με πραγματική 6970 (δεν είχα χρόνο για παίγνια μέσα στις μέρες).

 

Καμια 6970 περασε απο τα χερια σου? Παντως καλη φαση με 300 ευρω να εχεις μια 6970 αλλα δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο η ΑΤΙ χαντακωνει την 6970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ακόμα, αν και μου είπαν ότι θα μου φέρουν μια μεθαύριο για CF tests….

Να δείς που δεν τους πιστεύω και αυτή 6950 moded θα είναι :D

 

Μεσα στο μυαλο μου εισαι. :P

Το θεμα ειναι γιατι αφου η 6950 με 2χ6 Pin μπορει και διαχειριζεται τους shaders της 6970,η δευτερη οχι μονο εχει 1χ6 +1χ8 Pin αλλα εχει και διακοπτακι?Λες να βγει κανα mod που θα την μετατρεπει σε 6990? :P

 

Μπορει να βγαλουν κανα bios που θα ενεργοποιει και τους υπολοιπους shaders.Κατι για "εχουν γνωση οι φυλακες" και κατι για ασσους σε μανικια ειπε ο atiman.We'll see.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν αυτο η ατι το χει κανει επιτηδες δηλ να γνωριζοντας πως οι καρτες της (απ'οτι φαινεται) ειναι λιγο πιο αδυναμες απο τις αντιστοιχες της nvidia,να τις "ξεκλειδωνει σε δυνατοτερο μοντελο, τότε πραγματικά μιλάμε για εμπορική κινηση ματ.

Αν και επισημως θαναι αθεμιτος ανταγωνισμός,αλλα τι μας νοιάζει εμάς.

 

Υ.Γ. σε αλλο θεμα ειχα ενδοιασμους περι του ri(n)g μου στο θεμα 5870CF ή 6970.

Διαβάζοντας δαύτα, θα περιμένω... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την moded 6950 δεν την έχω κάνει OC πάνω από τα defaults της 6970.

Οι κανονικές 6970 λογικά μπορούν να πάνε αρκετά παραπάνω OC.

 

kanesaxo , δες και αυτά τα mini reviews:

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1085/pg1/gtx-570-vs-radeon-6970-and-6850-vs-radeon-5870-all-overclocked-review-introduction.html

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1062/pg1/nvidia-gtx-580-oc-vs-radeon-6870-oc-crossfire-vs-radeon-5970-introduction.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτη τη διαφορα δεν τη σκεφτηκα με την modded 6950. Λογικα η 6970 κλοκάρει περισσοτερο.

 

Ειδα τα ριβιουζ, αλλα βλεπω πως αναφερει κλοκαρισμένες καρτες.

Παντως η 570 ειναι αρκετά μπροστα απο τον ανταγωνισμο,την 6970

 

Οποτε θεωρώ πως για καποιον που θελει την τοπ value4money καρτα για την ωρα ειναι η 570.

 

Υ.Γ. βλεπω και η 5870 καλά κρατεί.Οπότε δεν την αλλάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα 2 5870 ειναι πολυ δυνατές,μου δωσαν κι αλλα λινκς τα παιδια.

απλα το ξανασκεφτηκα,μιας και δεν ειμαι καμμενος gamer, να μεινω σε μια καρτα για πολλους λογους.

 

6950 στα 300ε, 570 στα 360ε (απο ελληνικα καταστηματα) θεωρείς πως η vfm ειναι ή 6950? (ασε εξω το γεγονος πως η 6950 γινεται 6970).

 

Τεστς καταναλωσης/θερμοκρασιων/θορύβου δεν εχουμε? (ξερω ειμαι ζαλάδας!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοφι τα ειδα το αλλο τοπικ αυτα! εννοουσα για το συγκεκριμμένο ριβιου που ποσταρε ο tmjuju.

 

Το εκνευριστικό ειναι πως διαφορα ριβιουζ διαφερουν μεταξυ τους κι αλλα δεν ειναι τοσο πληρη οσο αλλα οποτε βγαινει ενα γενικό συμπερασμα συνηθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό η 6950 με τη μετατροπη να μη κλοκάρει παραπάνω απο στοκ 6970 αφού έχει μικρότερη τροφοδοσία...περισσότερα mhz->περισσότερη κατανάλωση...

 

πάντως αν σκεφτούμε ότι τη βρίσκεις και με 292 ευρά και με τη modda η κάρτα είναι κάτι περισσότερο απο killer σε αναλύσεις μέχρι 1920Χ1200(άντε μπας και πέσει στα 250 :rolleyes:)

 

nvidia ακούς??κάνε καμιά μείωση τιμών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο να επελθει μειωση στις τιμες την νβιντια, μιας και η 570 με τον θεωρητικο αντιπαλο της,την 6970 ειναι στα ιδια χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο να επελθει μειωση στις τιμες την νβιντια, μιας και η 570 με τον θεωρητικο αντιπαλο της,την 6970 ειναι στα ιδια χρήματα.

 

ε τότε θα αγοράσουμε ati :P

 

επίσης έπεσαν λίγο οι τιμές της 6970 τη βρίσκεις περί τα 365..not bad at all!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...