Προς το περιεχόμενο

AMD RADEON 69XX


outlaw star

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 713
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

HD3100 από μητρική της MSI.....

 

Μη γελάσει κανείς αλλά θέλω κάποιος που δε χρειάζεται γιατρό να μου εξηγήσει τι πρέπει να παρατηρήσω. Ομοιομορφία? συμμετρία? τι?

 

Γιατί αν το δω "εικαστικά" είμαι πιο κοντά στην 480 παρά στην 5850 και δεν πιστεύω ότι η απεικόνιση της ενσωματωμένης είναι πιο καλή από την 5850.

post-147438-0-30397000-1292781884_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η σειρά 5000 της ΑΤΙ είναι γενικά χάλια γιατί δεν έχει καμία σχέση με ALU. Η 480 είναι ελάχιστα πιο καλή από την HD3100 στην ποιότητα απεικόνισης.

 

Κοίτα να δεις πράγματα... Ή κατάλαβα κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο το είχε σε πιο παλιές σειρές, όπως η 3χχχ? Ή θυσιάζει την ποιότητα στον βωμό της ταχύτητας? Γιατί είναι περίεργο αν όχι παράλογο η 3χχχ να έχει πιο καλή ποιότητα απεικόνισης από την 5χχχ/6χχχ.

 

 

Ρωτάω απλά για να καταλάβω/μάθω. Δεν έχω σκοπό να ανάψω αίματα

 

Πιο μετά θα δοκιμάσω και σε ΑΤΙ Χ300 :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το Test όπως είπα και πριν δείχνει την ποιότητα της τάδε κάρτας στο Texture Filtering, άλλο η ποιότητα απεικόνισης στο Desktop/Blu-ray κλπ και άλλο το Texture Filtering.

 

To Texture Filtering αφορά καθαρά τα Textures στα παιχνίδια και την ποιότητα του AF της κάθε κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοητό αυτό. Η ποιότητα σε DVD είναι άλλο θέμα.

Είμαι περίεργος να δω κάποια ss από τις επαγγελματικές σειρές και των δύο. Κάποιος που έχει εύκαιρη κάποια, αν μπορεί, να σηκώσει εικόνα, γιατί πολύ περίεργα τα βλέπω τα πράγματα! Θέλω να πω ότι δεν παρατηρώ μία γραμμική βελτίωση από σειρά σε σειρά. Όσο αφορά την ΑΤΙ τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπουδαίο παράδειγμα... Που στο 99% των ανθρώπων θα πρέπει να τους εξηγήσεις.

Να σου πω την αλήθεια είχα διαβάσει το αρχικό άρθρο κι όταν κατάλαβα τι πρέπει να προσέξω είδα κάτι. Τώρα που το έβαλες κι εδώ ξέχασα τι ήταν αυτό και βαρέθηκα να ψάχνω πάλι. Μόνο το καλύτερο contast πρόσεξα στην πρώτη φωτογραφία. :P

 

ανοιγεις τις φωτος σε διαφορετικα tabs και αρχιζεις τις εναλλαγες. καμπανα φαινονται οι διαφορες ;)

 

δεν ειναι και rocket science :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...