Προς το περιεχόμενο

Δημοσιοποίηση παραπόνων στο Διαδίκτυο, οδηγεί σε αγωγή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο steve (αν λαβει γνωση) θα συμπερανει σωστα οτι εδω στο ελλαδισταν δεν ειμαστε και πολυ σοβαροι γενικα και απλα θα πει δωστε του εναν imac να τελειωνουμε και ζητηστε του ευγενικα συγνωμη για την ταλαιπωρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα παραγγελνουμε mouse και θα μας στελνουν ποντικι ζωντανο με μνμ"δε μας καθορησατε τι ποντικι οποτε σας στειλαμε οτι ειχαμε ευχαιρο"και θα λεμε και ευχαριστω.

 

ΥΓ off topic:

 

Μαζι με το γιατρο με τα 1000 απλα να πω εδω επειδη διαβασα πριν 2 σελιδες.

 

Εμενα 1 οθονη δε μου εκανε.ΟΧΙ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕ δε μου εκανε.Ειχε εξοδο μονο VGA.Πηγα τους ειπα παιδια μπορουμε να την αλλαξουμε;Εκαναν ελεγχο οτι δουλευει και ολα οκ μου την αλλαξαν και πληρωσα τη διαφορα.Και μαλιστα πηρα μια που εκεινη την ημερα ειχε μπει σε προσφορα.

 

Δεν ειναι θεμα διαφημησης-δεν με ενδιαφερουν τετοια πραγμματα-αλλα εκεινη η κινηση που εκανε το e-shop ΥΠ/ΤΟΣ πειραια-ελπιζω να μη το διαβασει κανας"περιεργος"απο τα κεντρικα και τιμωρηθει 2 χρονια επειτα ο υπευθηνος που επραξε το σωστο και ορθο-παρολο την αρνητικη διαφημηση που ειχε φαει-τρωει(?;?)ακομα-με κερδησε.Και ειναι το 1ο που θα κοιταξω-και ας εχει ελαφρα τσιμπημενες τιμες σε σχεση με αλλα στο σκρουτζ-.

 

Lucky one?Maybe αλλα δεν ειναι ολα μπανανες στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o τυπος με το που ειδε το προβλημα σε καινουργιο μηχανημα και μαλιστα ακριβο επρεπε να ζητησει αντικατασταση απο το public χωρις να δεχεται ουτε επισκευη ουτε τπτ αλλο

 

ο νομος το λεει ρητα αυτο,υπαναχωρηση χωρις αιτιολογηση τις πρωτες 7 μερες νομιζω και μετα απο αυτο το διαστημα και εως 14 μερες συνολικα αν το προιον δεν ανταποκρινεται στις προδιαγραφες και την αναμενομενη λειτουργικοτητα

εχω παρει πισω 2000€ σε παρομοια περιπτωση με μια lcd philips

 

 

το χειριστηκε λαθος γενικοτερα

 

απο κει και περα και η systemgraph ως εταιρεια θα επρεπε να φερεται με περισσοτερο επαγγελματισμο και κατανοηση ακομα και σε περιεργους πελατες οχι για κανεναν αλλο λογο αλλα για το ονομα της στην αγορα

 

δεν ξερω πραγματικα τι παιχτηκε

 

αλλα απο την στιγμη που το θεμα πηρε τετοια εκταση ο τυπος θα δικαιωθει και μαλλον κατι τετοιο επιδιωκε απο την αρχη οταν συναντησε την κλασικη ελληνικη απροθυμια after sales

 

δεν ειμαστε σοβαρη κοινωνια και φταιμε ολοι για αυτο

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια σκεφτηκε κανεις οτι η systemgraph εφοσον εκανε δεκτο τον imac για επισκευη πρακτικα εχει το 100% την ευθυνης? + οτι δεν τον επεστρεψε πρακτικα φτιαγμενο αντιθετος ηταν χειροτερα απο πριν :rolleyes:

απορω πραγματικα τι μυαλα εχουν στο νομικο τμημα τους

η samsung παντως σε μενα χωρις να περασω απο το καταστημα την δεχτηκαν πισω και την αντικατεστησαν αμεσα με μια αλλη μεγαλυτερη γιατι δεν ειχαν παρομοια να μου δωσουν :P και μου ανανεωσαν 3+2 χρονια την εγγυηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο steve (αν λαβει γνωση) θα συμπερανει σωστα οτι εδω στο ελλαδισταν δεν ειμαστε και πολυ σοβαροι γενικα και απλα θα πει δωστε του εναν imac να τελειωνουμε και ζητηστε του ευγενικα συγνωμη για την ταλαιπωρια

 

Όπως το έχει κάνει πολλές φορές στο παρελθόν :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις στο κείμενο της καταγγελίας, πήρε το iMac Ιανουάριο και το πρόβλημα του εμφανίστηκε τέλη Σεπτέμβρη.

 

Εγώ δεν μπαίνω πάντως στην ουσία. Μπορεί να έγιναν λάθος χειρισμοί από τον Παπαδημητριάδη, μπορεί όχι. Το πρόβλημα είναι ότι η εταιρεία του έκανε αγωγή για €200.000 επειδή διαμαρτυρήθηκε δημόσια. Αλλιώς δε θα το συζητάγαμε, ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος που δε μένει ικανοποιημένος από το service κάποιας εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το έχει κάνει πολλές φορές στο παρελθόν :lol: :lol: :lol:

 

 

 

 

μλκουλες λες και το ξερεις

 

και στα iphone οπως μου ειπε ο haldol σε αλλο θρεντ εκαναν πληρες refund αν το επιθυμουσε ο πελατης

 

και εγω δεν τα γουσταρω τα apple αλλα μην λεμε και μλκες

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις στο κείμενο της καταγγελίας, πήρε το iMac Ιανουάριο και το πρόβλημα του εμφανίστηκε τέλη Σεπτέμβρη.

 

Εγώ δεν μπαίνω πάντως στην ουσία. Μπορεί να έγιναν λάθος χειρισμοί από τον Παπαδημητριάδη, μπορεί όχι. Το πρόβλημα είναι ότι η εταιρεία του έκανε αγωγή για €200.000 επειδή διαμαρτυρήθηκε δημόσια. Αλλιώς δε θα το συζητάγαμε, ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος που δε μένει ικανοποιημένος από το service κάποιας εταιρείας.

 

 

κοιτα ο τυπος την ειδε σταυροφορια στυλ,παμε να παρουμε την μηλια και ετσι,facebook δεξια αριστερα και δεν συμαζευεται και δεν ξερουμε ποσο υβριστικα και παραποιημενα εγραφε οτι εγραφε

 

για μενα ειναι φαουλ και οι 2 μεριες αλλα δεν ξερω ποσο θα μπορουσα να ειμαι ευγενικος και σωστος οταν με διασυρουν αδικα λεω εγω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά,απ' ότι μπόρεσα να καταλάβω (και από προσωπική ανάλογη εμπειρία ορμώμενος),είναι ότι όσο κάνουν τη δουλειά τους στα μουλωχτά και ποντάροντας στον γνωστό Ελληνικό ωχαδερφισμό (που μας έφερε εδώ που είμαστε,btw) κονομάνε παραβλέποντας υπογισμένα εκ των προτέρων aftersales έξοδα,γιγαντώνοντας (δυσανάλογα με το υγιές εμπόριο) τα αναμενώμενα κέρδη τους,καλά είναι.

Άμα όμως κάτσει δημοσιοποίηση των υποβαθμισμένων (σε βαθμό bulling) υπηρεσιών τους,τότε οι καταναλωτές είναι δυσφημιστές.

 

 

 

Ναι.Καλά έκανε τελικά ο εισαγγελέας και έκανε αποδεκτό το (παράλογο κατ' εμέ) αίτημα της εταιρείας για συκοφαντική δυσφήμιση (εγώ αν ήμουνα λειτουργός θα την πέταγα στα σκουπίδια).Πρώτον θα του κάνουν τα τρία δύο και δεύτερον θα ξυπνήσει ο επίσημος εισαγωγέας και θα ψάχνει περισσότερο τους συνεργάτες του.'Η τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα ειναι φαουλ και οι 2 μεριες αλλα δεν ξερω ποσο θα μπορουσα να ειμαι ευγενικος και σωστος οταν με διασυρουν αδικα λεω εγω

 

Δηλαδή λες ότι η εταιρεία καλά έκανε και του έκανε αγωγή? Τη δικαιολογείς την εταιρεία για την αγωγή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

να χαλάσει ένα ο Jack Norris και ακόμα προσπαθεί!!!

 

ο ποιος?

 

ο νομος το λεει ρητα αυτο,υπαναχωρηση χωρις αιτιολογηση τις πρωτες 7 μερες νομιζω και μετα απο αυτο το διαστημα και εως 14 μερες συνολικα αν το προιον δεν ανταποκρινεται στις προδιαγραφες και την αναμενομενη λειτουργικοτητα

 

κάνεις λάθος, η υπαναχώρηση χωρίς αιτιόλογηση είναι 10 εργάσιμες (δλδ 2 βδομάδες) και το DOA για πραγματικό ελάττωμα και έλειψη συναρμολογούμενης ιδιότητας είναι 6 μήνες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Επίσης όταν κάτι το επισκευάσεις η εγγύηση ανανεώνετε .

εννοείς ότι όταν ανανεώνεται, είναι σαν να αγόρασες το προϊόν επιτόπου, δηλαδή η εγγύηση ξαναρχίζει από την αρχή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ γιατί τα παιδια του insomnia θα την πληρώσουν :P :P :P

ειλικρινά χαίρεσαι που θα την πληρώσουν άλλοι για τα λεγόμενα τα δικά σου ή οποιουδήποτε άλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...