Προς το περιεχόμενο

AEK


ChrisAce

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου ξαναλέω, είμαι χαζός και δεν ξέρω οικονομικά. Εσύ που με τόση ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΞΕΡΕΙΣ οτι το δάνειο πληρώνεται γτ δεν μου το δίχνεις να ξεστραβωθώ? 

Αν δεν ξερεις,να μην λες αερολογιες λοιπον.. Θα κατσω εγω τωρα να σου αναλυσω ή να σου πω μια μια τους ισολογισμους για κατι το οποιο ΕΣΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ? Και πρεπει να στο αποδειξω εγω? Οχι αγορι μου,να μας πεις εσυ την υποστηριξη σου που την βασιζεις,και οταν το κανεις (που δεν θα το κανεις,γνωστοι στις 6αρες και στις υπεκφυγες ειστε εξαλλου) θα σου κανω εγω τον αντιλογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θέλω να μου πεις με σιγουριά πόσα χρωστάει στο δάνειο ο Ολυμπιακός. Εγώ ξέρω και θα γράψω, αλλα θέλω να μου πεις ΕΣΥ πόσα χρωστάτε.

Περιπου 30εκ ευρω.. Πες μας τωρα στοιχεια που να δειχνουν οτι το δανειο δεν εξυπηρετειται οπως υποστηριζεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έκθεση του ορκωτού ελεγκτή-λογιστή της εταιρείας Deloitte με ημερομηνία 22 Νοεμβρίου 2013 (που είναι αναρτημένη στην ιστοσελίδα karaiskaki.gr) αναφέρονται μεταξύ άλλων τα εξής: «Η εταιρεία έχει συνάψει την από 15.1.2008 σύμβαση ομολογιακού δανείου σύμφωνα με την οποία οφείλει να πληροί συγκεκριμένους χρηματοοικονομικούς δείκτες αλλά και πρόσθετους όρους. Όπως αναφέρεται και στην σημείωση 13 του Προσαρτήματος των οικονομικών καταστάσεων, για τη χρήση που έληξε 30.6.2013, υπάρχει απόκλιση από τους προβλεπόμενους όρους της σύμβασης και άρα συντρέχει γεγονός πιθανής καταγγελίας της σύμβασης από τον Διαχειριστή του ομολογιακού δανείου εκ μέρους των ομολογιούχων βάσει του άρθρου 21 της σύμβασης. Διευκρινίζεται ότι μέχρι την ημερομηνία έκδοσης της παρούσας έκθεσης ελέγχου δεν είχε καταγγελθεί η προαναφερόμενη σύμβαση. Κατά συνέπεια το σύνολο των μακροπρόθεσμων υποχρεώσεων αξίας Ε31.134χιλ θα πρέπει να απεικονίζεται στις βραχυπρόθεσμες υποχρεώσεις».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έκθεση του ορκωτού ελεγκτή-λογιστή της εταιρείας Deloitte με ημερομηνία 22 Νοεμβρίου 2013 (που είναι αναρτημένη στην ιστοσελίδα karaiskaki.gr) αναφέρονται μεταξύ άλλων τα εξής: «Η εταιρεία έχει συνάψει την από 15.1.2008 σύμβαση ομολογιακού δανείου σύμφωνα με την οποία οφείλει να πληροί συγκεκριμένους χρηματοοικονομικούς δείκτες αλλά και πρόσθετους όρους. Όπως αναφέρεται και στην σημείωση 13 του Προσαρτήματος των οικονομικών καταστάσεων, για τη χρήση που έληξε 30.6.2013, υπάρχει απόκλιση από τους προβλεπόμενους όρους της σύμβασης και άρα συντρέχει γεγονός πιθανής καταγγελίας της σύμβασης από τον Διαχειριστή του ομολογιακού δανείου εκ μέρους των ομολογιούχων βάσει του άρθρου 21 της σύμβασης. Διευκρινίζεται ότι μέχρι την ημερομηνία έκδοσης της παρούσας έκθεσης ελέγχου δεν είχε καταγγελθεί η προαναφερόμενη σύμβαση. Κατά συνέπεια το σύνολο των μακροπρόθεσμων υποχρεώσεων αξίας Ε31.134χιλ θα πρέπει να απεικονίζεται στις βραχυπρόθεσμες υποχρεώσεις».

Αποκλιση στους ορους συμβασης = δεν εξυπηρετειται το δανειο? :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια φυσικα προσωπα εχουν μεταφερθει? Το δημοσιο χρημα που χρωστας μεταφερθηκε σε δημοσια προσωπα? Τον Μπλανκο και τους αλλους θα τους πληρωσει ο Νικολαιδης και ο Δημετρελος θες να μου πεις?

 

Το οτι φεσωσε ενα καρο κοσμο,ξεπληρωνεται με τον υποβιβασμο της? Ειμαι σιγουρος οτι αν σου χρωστουσε 1εκ ευρω εσενα και επαιρνες το φλουρι στο τελος,θα ελεγες..Δεν πειραζει,ας μην παρω ευρω αρκει που πληρωσε με τον υποβιβασμο της ε?

 

Ρε φίλε καταλαβαίνεις οτι τα περισσότερα χρέη δημιουργήθηκαν από τον Ψωμιάδη που καταλήστεψε την ΑΕΚ; Για ποιον Μπλάνκο μου λες; Καταλαβαίνεις οτι η ΑΕΚ προσπάθησε μέχρι και την τελευταία στιγμή να κυνηγήσει την δίκη για να πάρει αυτά τα χρήματα το δημόσιο;Το ποσό που κατηγορήθηκε οτι έχει κλέψει απο την ΠΑΕ ήταν 44 εκατομμύρια ευρώ(80 εκατ. με τους τόκους).Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν καμιά 30αρια εκατομμύρια που είχαν βρεθεί μόνο στους λογαριασμούς των παιδιών του(με αποδείξεις οτι ήταν της ΑΕΚ). Τι έκανε το κράτος για όλα αυτά; Τίποτα. Που ήσουν εσύ τότε να κλαφτείς για τα λεφτά του κοσμάκη; Μάλλον θα ήσουν απασχολημένος να trollάρεις ΑΕΚτσηδες που πέσαν στην Γ' Εθνική...

 

Στην χώρα που η εγκληματική οργάνωση:

  • με πληρωμένους οπαδούς/μπράβους
  • με έλεγχο σε ΕΠΟ
  • με έλεγχο σε ΚΕΔ
  • με έλεγχο σε ΜΜΕ
  • με εκατομμύρια έσοδα απο την κρατική ΕΡΤ
  • με χάρτινα
  • με πέτσινα
  • με αποδείξεις με κασέτες για στημένα

επιβραβεύεται κάθε χρόνο με ενα πρωτάθλημα και εκατομμύρια ευρώ από την είσοδο στο champions league, ο υποβιβασμός της ΑΕΚ, μοιάζει με θανατική ποινή για πλημμέλημα.

 

Παλεύετε με νύχια και με δόντια(εσείς οι 2 είστε πάντα) σε όλα τα thread των ομάδων(ΑΕΚ,ΠΑΟ,ΠΑΟΚ) να μας πείσετε οτι όλοι κάνουμε τα ίδια και δεν τρέχει τίποτα. Περιμένετε στην γωνία να ακουστεί κάτι "κακο" και τσουπ, εμφανίζεστε, γράφετε μια πρόταση με 10 ψέμματα/2 αλήθειες και είστε και προκλητικοί.

Εδώ ο άλλος έγραψε οτι ο λαθρέμπορας μετέφερε ισλαμιστές μαχητές(LOL) και βομβαρδίστηκε από τις Λιβυκές δυνάμεις. Μας βάζει και το link για να μας "διαφωτίσει"(LOL) και το link γράφει οτι τους είχαν ενημερώσει και κάνανε μλκια που τους βομβάρδισαν. Μετά τα ξέχασε όλα και άρχισε να γράφει για εξάρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε καταλαβαίνεις οτι τα περισσότερα χρέη δημιουργήθηκαν από τον Ψωμιάδη που καταλήστεψε την ΑΕΚ; Για ποιον Μπλάνκο μου λες; Καταλαβαίνεις οτι η ΑΕΚ προσπάθησε μέχρι και την τελευταία στιγμή να κυνηγήσει την δίκη για να πάρει αυτά τα χρήματα το δημόσιο;Το ποσό που κατηγορήθηκε οτι έχει κλέψει απο την ΠΑΕ ήταν 44 εκατομμύρια ευρώ(80 εκατ. με τους τόκους).Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν καμιά 30αρια εκατομμύρια που είχαν βρεθεί μόνο στους λογαριασμούς των παιδιών του(με αποδείξεις οτι ήταν της ΑΕΚ). Τι έκανε το κράτος για όλα αυτά; Τίποτα. Που ήσουν εσύ τότε να κλαφτείς για τα λεφτά του κοσμάκη; Μάλλον θα ήσουν απασχολημένος να trollάρεις ΑΕΚτσηδες που πέσαν στην Γ' Εθνική...

 

Στην χώρα που η εγκληματική οργάνωση:

  • με πληρωμένους οπαδούς/μπράβους
  • με έλεγχο σε ΕΠΟ
  • με έλεγχο σε ΚΕΔ
  • με έλεγχο σε ΜΜΕ
  • με εκατομμύρια έσοδα απο την κρατική ΕΡΤ
  • με χάρτινα
  • με πέτσινα
  • με αποδείξεις με κασέτες για στημένα

επιβραβεύεται κάθε χρόνο με ενα πρωτάθλημα και εκατομμύρια ευρώ από την είσοδο στο champions league, ο υποβιβασμός της ΑΕΚ, μοιάζει με θανατική ποινή για πλημμέλημα.

 

Παλεύετε με νύχια και με δόντια(εσείς οι 2 είστε πάντα) σε όλα τα thread των ομάδων(ΑΕΚ,ΠΑΟ,ΠΑΟΚ) να μας πείσετε οτι όλοι κάνουμε τα ίδια και δεν τρέχει τίποτα. Περιμένετε στην γωνία να ακουστεί κάτι "κακο" και τσουπ, εμφανίζεστε, γράφετε μια πρόταση με 10 ψέμματα/2 αλήθειες και είστε και προκλητικοί.

Εδώ ο άλλος έγραψε οτι ο λαθρέμπορας μετέφερε ισλαμιστές μαχητές(LOL) και βομβαρδίστηκε από τις Λιβυκές δυνάμεις. Μας βάζει και το link για να μας "διαφωτίσει"(LOL) και το link γράφει οτι τους είχαν ενημερώσει και κάνανε μλκια που τους βομβάρδισαν. Μετά τα ξέχασε όλα και άρχισε να γράφει για εξάρες.

 

Οταν το αντιστοιχο εγινε με τον Κοσκωτα ομως,ξερετε να λετε για ομαδα του δημοσιου.Εκει δεν σε ακουσα να λες τιποτα παρομοιο.Και μαλιστα που στη προκειμενη περιπτωση Κοσκωτα φυλακιστηκε.

Το οτι το κρατος δεν εκανε τιποτα οπως λες,δεν εχει καμια σχεση..Μπορω να πω το ιδιο για τα δικα σας λεγομενα περι ομαδας του δημοσιου.Τι εκανε το κρατος,ας με τιμωρουσε.. Δεν το λετε ομως αλλα λετε αλλα.. Επιλεκτικη μνημη βλεπετε..

 

Και οσο το κυνηγησε η ΑΕΚ κτλ,μπουρδες θα πω εγω..Εκατομμυρια βλεπεις παιζονταν προς συμφεροντα αλλων..Οπως κανουν παντα ΟΛΟΙ.. Σιγα μην εκαναν κατι στον Ψωμιαδη και σε ολους τους αλλους τυπου Ψωμιαδη

 

το "συντρέχει γεγονός πιθανής καταγγελίας της σύμβασης από τον Διαχειριστή του ομολογιακού δανείου" ξέχασες να το διαβασεις?

Το οτι δεν εχει γινει η καταγγελια απο τοτε απο τον διαχειριστη σου λεει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κοσκωτάς ΕΚΛΕΨΕ λεφτά απο την τράπεζα και τα έβαζε στον Ολυμπιακό. Το κράτος είναι εγγυητής για τις καταθέσεις του ΚΟΣΜΑΚΙ που έκλεψε ο κύριος και πλήρωσε το ΚΡΑΤΟΣ τα λεφτά. Ο Ψωμιάδης έκλεψε λεφτά απο την ΑΕΚ, ο κοσμάκης δεν πλήρωσε ΤΙΠΟΤΑ.

 

Και μόνο Ντέμης είχε τα @@ να τον αντιμετωπίσει τον Ψωμιάδη που λες εσύ μέχρι τελευταία στιγμή, αλλά σιγά μην έκαναν τίποτα στον Ψωμιάδη που λες και εσύ.

 

Το οτι δεν έχει γίνει καταγγελία σημαίνει οτι είστε ομάδα της ΒΡΩΜΙΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κοσκωτάς ΕΚΛΕΨΕ λεφτά απο την τράπεζα και τα έβαζε στον Ολυμπιακό. Το κράτος είναι εγγυητής για τις καταθέσεις του ΚΟΣΜΑΚΙ που έκλεψε ο κύριος και πλήρωσε το ΚΡΑΤΟΣ τα λεφτά. Ο Ψωμιάδης έκλεψε λεφτά απο την ΑΕΚ, ο κοσμάκης δεν πλήρωσε ΤΙΠΟΤΑ.

 

Και μόνο Ντέμης είχε τα @@ να τον αντιμετωπίσει τον Ψωμιάδη που λες εσύ μέχρι τελευταία στιγμή, αλλά σιγά μην έκαναν τίποτα στον Ψωμιάδη που λες και εσύ.

 

Το οτι δεν έχει γίνει καταγγελία σημαίνει οτι είστε ομάδα της ΒΡΩΜΙΑΣ

 

Το οτι τα εκλεψε απο την ΑΕΚ δεν εχει να λεει κατι.η ΑΕΚ τα χρεωθηκε και εκεινη τα χρωσταει.. Κακως μεν,αλλα ο προεδρος σου εφταιγε,οχι ο απεναντι.. Και οταν μπηκες στο αρθρο 44 τα χρεη αυτα καποιος θα τα πληρωσει,δεν θα σβηστει το χρεος δια παντως.. Μαντεψε ποιος θα ειναι..Εγω και εσυ..

 

Ο Σαλιαρελης και ο Κοσκωτας αφησε χρεη στον Ολυμπιακο,δεν τα εκλεψε απλα απο την τραπεζα οπως λες και απλα τα εριξε στον Ολυμπιακο και ολα καλα..Τα χρεωσε στον Ολυμπιακο και του αφησε ενα μεγαλο χρεος..Μερος του οποιου πληρωνει ακομα και σημερα ο Ολυμπιακος..

Περα του Ψωμιαδη,για πες μας εσυ,τι μερος του χρεους της ΑΕΚ πληρωσε ο Τιγρης ή ο καθε ενας που ηταν στην ΑΕΚ μεχρι εκεινη να πεσει? Χρεη προς εφοριες απο συμβολαια παικτων,μεταγραφες και και και? Αυτα ποιος θα τα πληρωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν το αντιστοιχο εγινε με τον Κοσκωτα ομως,ξερετε να λετε για ομαδα του δημοσιου.Εκει δεν σε ακουσα να λες τιποτα παρομοιο.Και μαλιστα που στη προκειμενη περιπτωση Κοσκωτα φυλακιστηκε.

Το επιχείρημα σου είναι οτι φυλακίστηκε; Και ο Ψωμιάδης φυλακίστηκε.... Τι σχέση έχει αυτό;

Αν νομίζεις οτι σε λέμε ομάδα του δημοσίου μόνο για τον Κοσκωτά, είσαι βαθιά νυχτωμένος...

 

 

Το οτι το κρατος δεν εκανε τιποτα οπως λες,δεν εχει καμια σχεση..Μπορω να πω το ιδιο για τα δικα σας λεγομενα περι ομαδας του δημοσιου.Τι εκανε το κρατος,ας με τιμωρουσε.. Δεν το λετε ομως αλλα λετε αλλα.. Επιλεκτικη μνημη βλεπετε..

Σε ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις.

Ο ένας έκλεψε εκατομμύρια ευρώ από τα ταμεία της ΑΕΚ και τα έβαλε στην τσέπη του(η ΑΕΚ χαμένη), ενώ ο άλλος έκλεψε εκατομμύρια ευρώ από την Τράπεζα Κρήτης και τα έβαλε στον Ολυμπιακό(ο ΟΣΦΠ κερδισμένος). Εννοείτε οτι η ΑΕΚ είναι η ομάδα του δημοσίου...

 

 

Και οσο το κυνηγησε η ΑΕΚ κτλ,μπουρδες θα πω εγω..Εκατομμυρια βλεπεις παιζονταν προς συμφεροντα αλλων..Οπως κανουν παντα ΟΛΟΙ.. Σιγα μην εκαναν κατι στον Ψωμιαδη και σε ολους τους αλλους τυπου Ψωμιαδη

Το τι λες εσύ, λίγο με ενδιαφέρει. Έτσι και αλλιώς έχεις αποδείξει οτι έχεις πλήρη άγνοια σε θέματα της ΑΕΚ. Τα επιχειρήματα σου είναι από Γαύρο, πρωταθλητή και κανα γαυροforum.

 

Δεν έχει κανένα νόημα να το συνεχίσουμε. Με bot θα είχα καλύτερη συζήτηση.

You win.

Επεξ/σία από Albert_Hofman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την ORIGINAL 21 στην Κομοτηνή καταγγέλεται η εντολή του ΣΥΡΙΖΑ στην Αστυνομία να περικυκλώσουν (!!) το club των οπαδών της ΑΕΚ με στόχο να τους αποκλείσουν και να μην τους επιτρέψουν να διαμαρτυρηθούν στον Αλέξη Τσίπρα για το θέμα του γηπέδου της Ένωσης.

«Η "δημοκρατία" της δήθεν αριστεράς έδωσε εντολή στην ελληνική αστυνομία να περικυκλώσει από το πρωί το Club μας ώστε να μην πάμε να διαμαρτυρηθούμε», τονίζεται αρχικά σε όσα αναφέρονται στην ανακοίνωση της ORIGINAL 21 από την Κομοτηνή και σίγουρα με δεδομένα όσα λένε για την αστυνομία και τα δικαιώματα των πολιτών από την Κουμουνδούρου η συγκεκριμένη εντολή θυμίζει μάλλον άλλων πολιτικών δυνάμεων τακτικές, μάλλον ακροδεξιών παρατάξεων.

Στη συνέχεια υπογραμμίζεται: «Λίγο πριν ξεκινήσουμε οι αστυνομικοί μας ενημέρωσαν πως έχουμε δύο επιλογές: η να ανέβουμε και πάλι στα γραφεία, ή στα κρατητήρια. ΥΓ: Ζητώ η δημοκρατία αυτοαποκαλουμενε πρωθυπουργέ, ΥΓ: Αυτή την στιγμή είμαστε περικυκλωμένοι από την Ελλάς.
ΥΓ: Γήπεδο στην Νέα Φιλαδέλφεια.-»!

 
Δημοκρατία
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...