Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπ την άλλη δεν είναι ψέμα οτι ο Μιdi κάνει προσπάθεια να φανεί αντικειμενικός αλλά του βγαίνει το αντιολυμπιακό, ή μάλλον να το πω καλύτερα, το αντιμαρινακικοκοκαλικό του μένος, εναντίον όλων.

Αν μη τι άλλο εκτιμώ τη προσπάθεια γιαυτό και απλά διαφωνώ πολιτισμένα μαζί του.

Ρε πινετε τιποτα και συζητατε περι της αντικειμενικοτητας μυο η οχι, λες και ειμαι ο Θεος? ΔΕΝ ειμαι αντικειμενικος και ΔΕΝ θα γινω ποτε μου αντικειμενικος. Παντοτε γραφω την καθαρα υποκειμενικη αποψη μου, ΦΥΣΙΚΑ και εχω (γνωστες) εμπαθειες τοσο με προσωπα απτη δικη μου ομαδα, οσο και απτις αντιπαλες, δεν καταλαβαινω γιατι κρεμεστε απο μια (απο τις πολλες) αστειοτητες ενος τυπου που επειδη ζοριστηκε σε μια συζητηση πεταξε κατι ακυρο για να γινεται κουβεντα.

 

Επίσης καλό είναι να μην κρίνουμε χρήστες από το τι γράφουν σε άλλα θρεντ. Σε τέτοια περίπτωση, επίσης θα έπρεπε να βρίζομαι με τον Μιντι αφού στο 97% των συζητήσεών μας θα διαφωνησουμε, ακόμα και αν οι 2 λέμε το ίδιο πράγμα.

Οσον αφορα το θερμοσιφουνα μας αρκουν τα ποστ του σε αυτο το section αν και θα ηθελα πολυ να ειμαι μαρτυρας και αυτων στα οποια αναφερεται ο benign, πριν διαγραφουν διοτι δινω 101% να μου φτιαξει το κεφι βαση του βιασμου της λογικης, των κωλοτουμπων και των αυτοαναιρεσεων που βλεπω να υιοθετει εδω μεσα :D

 

 

Λοιπον, μια ομαδα δεν κρινεται απο το ποιοι παιχτες εφυγαν αλλα μεσα στο γηπεδο. Φετος η Arsenal εχει 2 ισοπαλιες με Stoke City και Sunderland ενω η Τottenham ηττα απο Newcastle και ισοπαλια με WEst Bromwich.Παρολες τις απωλειες,δηλαδη, η Αrsenal εχει καλυτερη πορεια στις 2 πρωτες αγωνιστικες και με δυσκολους αντιπαλους.

 

Απλως ειναι τετοιο το μενος σου που προκαλεις αθελα σου γελιο, εχεις γινει η πρασινη καρικατουρα του φορουμ

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

A τελικα παραταμε το υπερεπιχειρημα της περσυνης θεσης στης Πρεμιερ Λιγκ για το οποιο μας ζαλιζες 2-3 σελιδες τωρα και περναμε στο φετινο επαρκες δειγμα των 2 αγωνιστικων μεσα στον Αυγουστο ενος ουτως η αλλως αμφιροπου πρωταθληματος? Συνεχισε να αυτοαναιρεισαι για να μας διασκεδαζεις, εγω θα ειμαι εδω για να σε feedarw οσο εχεις τετοιες ωραιες εμπνευσεις :-D Η πλακα ειναι οτι για να αυτοαναιρεθεις χρησιμοποιες αστεια επιχειρηματα εναντιον αστειων επιχειρηματων...Ραψωδια.. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για να ρίξουμε λίγο τους τόνους, ο Κατσού είπε τον διαιτητή, αρχ@@@δι μουν....πανο!!!

 

Αυτό που δε καταλαβαίνω ειναι πως γίνεται ένα @@δι να βρίσκεται μέσα σε ένα μουν...ο. :P

 

 

δεν καταλαβαινω γιατι κρεμεστε απο μια (απο τις πολλες) αστειοτητες ενος τυπου που επειδη ζοριστηκε σε μια συζητηση πεταξε κατι ακυρο για να γινεται κουβεντα.

Για να σε τσαντίσουμε ίσως? :P

 

Ρε Midi έλα σε καναν καφέ όταν έρθεις Ελλάδα. Πιστεύω οτι ή θα πλακωθούμε ή θα πίνουμε μπύρες μέχρι το επόμενο πρωί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σε τσαντίσουμε ίσως? :P

Tιμη μου, αλλα:

Αυτο, αντικειμενικα, ειναι δυσκολο να συμβει :P

 

Ρε Midi έλα σε καναν καφέ όταν έρθεις Ελλάδα. Πιστεύω οτι ή θα πλακωθούμε ή θα πίνουμε μπύρες μέχρι το επόμενο πρωί :P

Aυτο ειναι αδυνατον να συμβει, αν αναφερεσαι σε αθλητικη συζητηση στην οποια συμμετεχω κι εγω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ρίξουμε λίγο τους τόνους' date=' ο Κατσού είπε τον διαιτητή, αρχ@@@δι μουν....πανο!!!

 

Αυτό που δε καταλαβαίνω ειναι πως γίνεται ένα @@δι να βρίσκεται μέσα σε ένα μουν...ο. :P

 

Για να σε τσαντίσουμε ίσως? :P

 

Ρε Midi έλα σε καναν καφέ όταν έρθεις Ελλάδα. Πιστεύω οτι ή θα πλακωθούμε ή θα πίνουμε μπύρες μέχρι το επόμενο πρωί :P[/quote']

 

Του παρουσιαζουμε τα περσινα αποτελεσματα της Premier league μας λεει οτι η Αρσεναλ εχασε παιχτες,του παρουσιαζουμε την φετινη τη πορεια λεει οτι ειναι αμφιρροπο το πρωταθλημα. Βλεπεις οτι δεν μπορεις να τον πιασεις πουθενα φιλε μου, διοτι δεν εχει επιχειρηματα ,απλως οταν δεν τον συμφερει η συζητηση αλλαζει ροτα τελειως.

Anyway, Τουλαχιστον ενας αστειος του εμαθε πως γραφεται το παρεμπιπτοντως!

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι η κόκκινη? Καλά έκανε και του έβγαλε κόκκινη. Και φυσικά και δεν ανέχονται οι διαιτητές να τους βρίζεις μέσα στη μούρη τους. Σε μια έδρα μεγάλου να κάνει ότι δεν άκουσε, το έχουμε δει. Πρόσωπο με πρόσωπο βρισίδι όμως, εννοείται κόκκινη.

 

Το πρόβλημα είναι άλλο και είναι πολύ πιο σοβαρό. Εγώ τον αγώνα δεν τον είδα, είδα μόνο τις φάσεις στο βίντεο του sport-fm. Φυσικά και δεν υπάρχει πέναλτι στον πετρόπουλο, αστείο και μόνο να το συζητάμε. Βλέπω όμως τη φάση της κόκκινης, εκείνο το φάουλ που σφυρίζει σε βουτιά που κάνει παίκτης με τον αυτόν στα 5 μέτρα και τέλειο οπτικό πεδίο είναι σα να σου λέει, "σε γαμάω."

 

Το έχω γράψει πάρα πολλές φορές, το είπε χθες και ο κατσουράνης, μέσα στο γήπεδο οι παίκτες καταλαβαίνουνε από την αρχή τις προθέσεις του διαιτητή. Ο τύπος των ιωαννίνων χύθηκε σα σακί μόνος του κι αντί να του κάνει παρατήρηση, τον επιβράβευσε.

Αυτό, είτε αρέσει είτε όχι, είναι δόλος. Και για να αντιδρά έτσι ο κατσουράνης, μπορώ να υποθέσω ότι έγιναν κι άλλα τέτοια νωρίτερα.

 

Μακάρι να είχαμε ομάδα που θα νικάει και τον αντίπαλο και τον διαιτητή. Δεν την έχουμε δυστυχώς.

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα κάνουμε ότι δεν βλέπουμε τι γίνεται, απλά επειδή έχασε το άχαστο ο πετρόπουλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του παρουσιαζουμε τα περσινα αποτελεσματα της Premier league μας λεει οτι η Αρσεναλ εχασε παιχτες,του παρουσιαζουμε την φετινη τη πορεια λεει οτι ειναι αμφιρροπο το πρωταθλημα. Βλεπεις οτι δεν μπορεις να τον πιασεις πουθενα φιλε μου, διοτι δεν εχει επιχειρηματα ,απλως οταν δεν τον συμφερει η συζητηση αλλαζει ροτα τελειως.

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Εσυ εισαι αυτος που 3 σελιδες μας λες για το οτι η Αρσεναλ βγηκε πιο ψηλα απτην Τοτεναμ (αρα ειναι καλυτερη ομαδα) και μολις σε ρωτησα με ποια λογικη ειναι καλυτερη μια ομαδα που μετα απο 38 αγωνες συγκεντρωσε 1 βαθμο παραπανω, δεν απαντησες και μας το γυρισες στο τσαμικο μιλωντας για φετινες ΠΟΡΕΙΕΣ 2 (δυο) αγωνιστικων μεσα στον Αυγουστο. :devil:

 

Και για να σε αγχωσω λιγο ακομη (προς ιδιον ωφελος παντα :D ), πες μας τωρα χρησιμοποιωντας παντα την γαματη λογικη σου "αφου βγηκε πιο ψηλα περυσι στην Πρεμιερ Λιγκ + φετος μετα απο 2 παιχνιδια εχει 1 αποτελεσμα καλυτερο, τοτε ειναι πιο ισχυρη" για την οποια διασκεδαζουμε απο χθες: Ποια ειναι καλυτερη ομαδα, η εκτη στην περσυνη Πρεμιερ Λιγκ Τσελσι, ή η πρωταθλητρια Σιτι?

(Δωστε του τη βοηθεια του κοινου πλεον :X )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι τα αντικειμενικα αγορια που δεν κωλοτουμπιαζουν ποτε? Που κραζαν τους Αγγελοπουλους και τους κατηγορουσαν οτι υποκινουν τη βια επειδη φορεσαν ενα μπλουζακι (!!!!!!!!) και λενε για τον Αλαφουζο πως "καλα κανει, δεν εχει αλλη επιλογη"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφερθηκες στον Αλαφουζο επειδη το ειχα ποσταρει σε ποστ που διαγραφηκε για αλλο λογο, το ξαναποσταρω λεγοντας οτι συμφωνω σε παρα πολλα (οχι σε ολα) και εν μερει περιγραφουν οσα ειχα πει πριν 1 αγωνιστικη:

http://www.sport24.g...zo.1912964.html

 

Ότι δίκιο έχει ο Παναθηναϊκός το χάνει ο Αλαφούζος. Η "εγκληματική οργάνωση" είναι βαριά κουβέντα για να λέγεται (στην κυριολεξία) στο πόδι, ύστερα από ένα παιχνίδι Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννενα. Και στη συνέχεια μάλιστα ο Γ. Αλαφούζος να επανέρχεται δρυμίτερος για να συμπληρώσει ότι "μάλλον θα γυρίσουμε στη Λεωφόρο που είναι έδρα".

 

 

 

Κι εμείς εδώ ψηφίζουμε. Όλη η πιάτσα ήξερε ότι ο Κομίνης στη Λιβαδειά κι ο Σιδηρόπουλος την Παρασκευή το βράδυ δεν θα έδιναν στον Παναθηναϊκό ούτε τον πυρετό τους. Σε αντίθετη με με τους Βοσκάκη-Τσολάκη στη Βέροια. Το θέμα και το ζητούμενο για τον Παναθηναϊκό είναι η διαχείριση. Όχι μόνο αποσπασματικά για τις συγκεκριμένες περιπτώσεις, αλλά γενικότερα. Πως υπερασπίζεσαι την ομάδα σου και τις αρχές σου. Με επιχειρήματα και σοβαρότητα. Όχι με υστερικές φωνές σαν την απατημένο σύζυγο, που σπάσει όλα τα γυαλικά στο σπίτι.

Για να μπορέσεις να πείσεις ευρύτερα την κοινή γνώμη κι όχι για να καθιερωθείς στον "φορέα" και να πουλήσεις συνδρομές της Συμμαχίας. Ο Αλαφούζος είσαι. Δεν είσαι ο Χριστοβασίλης. Δεν είναι δυνατόν να παίζει ο Παναθηναϊκός ευρωπαϊκό ματς, να έρχεται 0-0 με τη Μάλαγα και ύστερα από ένα κακό παιχνίδι ο ηγέτης του να εμφανίζεται στα καλά καθούμενα αφηνιασμένος και να απειλεί ότι θα "γκρεμίσω την παράγκα". Κάτι τέτοια έκανε ο Δον Κοχώτης, όταν κυνηγούσε ανεμόμυλους.

Δεν γίνεται στα καλά καθούμενα να εμφανίζει σαν θυγατρική ομάδα του Ολυμπιακού τον Ατρόμητο, που είναι σαφώς πιο αυτάρκης και πιο οικονομικά ισχυρός από τον Παναθηναϊκό. Δεν γίνεται να μιλάει για τη Σούπερλιγκ του Μώραλη, επειδή ήθελε να αναβληθεί το ματς με τον Λεβαδειακό. Δεν γίνεται κάθε λίγο και λιγάκι στα καλά καθούμενα, να ανασύρει από το χρονοντούλαπο της (ποδοσφαιρικής) ιστορίας τον Σωκράτη Κόκκαλη και να υπενθυμίζει τις δουλειές που έπαιρνε από το Δημόσιο και το κίνητρο που είχε από τα λεφτά του Τσάμπιονς Λιγκ για να αλλοιώνει τα πρωταθλήματα.

Κάπως έτσι η καταγγελία μετατρέπεται σε γραφικότητα. Και χάνει την αξία της. Ποιες ήταν οι δηλώσεις των ποδοσφαιριστών του Παναθηναϊκού μετά το ματς της Παρασκευής; Μπαρμπαρούσης: "Οφείλουμε να έχουμε καλύτερη εικόνα. Δεν μπορούμε να χρησιμοποιούμε την κούραση από το ματς με τη Μάλαγα ως άλλοθι. Είμαστε επαγγελματίες και αυτή είναι η δουλειά μας. Πρέπει να βελτιωθούμε στους τομείς που παρουσιάζουμε προβλήματα".

Πίντο: "Έπρεπε να είχαμε μπει πιο επιθετικά από την αρχή. Δεν αποτελεί δικαιολογία ότι παίξαμε πολλά παιχνίδια σε λίγες ημέρες". Στο ίδιο μοτίβο κι ο Φερέιρα: "όπως παίζαμε στο πρώτο μέρος δεν αξίζαμε τη νίκη. Ο Κατσουράνης είναι έμπειρος ποδοσφαιριστής και δεν μπορεί να αποβάλλεται με αυτόν τον τροπό. Κι η ομάδα δεν είχε ποιότητα. Δεν είχε φρεσκάδα. Αυτό το ματς πρέπει να μας γίνει παράδειγμα για το μέλλον. Δεν πρέπει να παίξουμε ξανά έτσι".

Μέχρι κι ο Κατσουράνης, που άφησε σαφείς υπαινιγμούς ότι ο διαιτητής Σιδηρόπουλος ήταν στημένος, αναγνώρισε ότι αυτός του έδωσε το δικαίωμα να τον αποβάλλει εξυβρίζοντας τον, για αυτό ζήτησε συγγνώμη. Που είναι η οργή και η αγανάκτηση, λοιπόν, ποδοσφαιριστών και προπονητή μιας ομάδα που έχει σφαγιασθεί από τον διαιτητή; Οι παίκτες του Παναθηναϊκού είναι κορόιδα, που δεν πήραν χαμπάρι τι φουμάριζε ο διαιτητής και στάθηκαν στις αγωνιστικές αδυναμίες της ομάδας τους κι ο Γιάννης Αλαφούζος, ο ινσπέκτορ Κλουζό, που είναι στα ίχνη της εγκληματικής οργάνωσης;

Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά. Για τον Γιάννη Αλαφούζο, πρόκειται και για τον Παναθηναϊκό. Για εφοπλιστή, ιδιοκτήτη ΜΜΕ, μεγαλοεπιχειρηματία και μια από τις δύο μεγαλύτερες ομάδες της χώρας. Δεν πρόκειται για τον τραμπάκουλα, πρόεδρο της Τραχανοπλαγιάς, που θεωρεί ότι αδικήθηκε η ομάδα του στο Τοπικό πρωτάθλημα Αγουλινίτσας και κάνει δηλώσεις στο TV Γκλίτσα. Όποιος έχει στοιχεία για εγκληματική οργάνωση πάει και τα λέει στον εισαγγελέα. Πολύ χειρότερο, όπως είπαμε, όταν τον λένε Γ. Αλαφούζο και εκπροσωπεί τον Παναθηναϊκό. Δεν τα λέει στο πόδι παριστάνοντας τον επιθεωρητή Κλουζό χωρίς τσιμπούκι και με πράσινο τζόκεϊ αντί για καβουράκι με φτερό. Το ρόλο αυτόν, άλλωστε, με τον Πίτερ Σίλερ δεν μπορεί να τον παίξει άλλος.

Tα bold ειναι ολο το ζουμι που ο Αλαφουζος ξεκατινιαζεται και επιδιωκει σε καθε ευκαιρια να γινει γραφικος για να ακουγεται το ονομα του καθε μερα στα ΜΜΕ. Ειναι ικανος να πηγαινει στο μπασκετ σε ματς ΠΑΟ-Ικαρος απλα για να δηλωσει κατα την αποχωρηση του οτι θα πατησει την παραγκα του Κοκκαλη και την εγκληματικη οργανωση του Μαρινακη, ελπιζοντας σε μερικες συνδρομες ακομα. Μιλαμε για Τσακα νο.2, ασε που απτο λαιμο και πανω τους κανεις και για συγγενεις :devil:

Σε ολα αυτα συνυπολογιστε οτι δινει δικαιωματα σε αρθρα σαν το παραπανω, να εστιαζουν πιο πολυ στο οτι ειναι γραφικος, παρα στο οτι ΥΠΑΡΧΕΙ παρασκηνιο και προβλημα. Δηλαδη πετυχαινει εν τελει το αντιθετο απο αυτο που νομιζουν μερικοι οτι θα πετυχει με το να κανει κρα-κρα οποτε εχει καμερα μπροστα του.

Απο εμενα ο συγκεκριμενος ανθρωπος χανει τη στηριξη (ναι ξερω, χεστηκε :devil: ), παρα το γεγονος οτι ημουν απτους πρωτους που λεγανε οτι καλο ειναι να ελθει αυτος αντι κατι Βγενοπουλων και Τσακαδων, διοτι φαινεται πιο ουσιωδες το ενδιαφερον του. Και την χανει με τις κινησεις του τις τελευταιες 10 μερες που με εχουν πεισει οτι τις κανει επειδη γυρευει κοροιδα αναμεσα σε αυτα κι εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γελανε και τα μουστακια μου με τον σχολιαστη στο γκολ του Παο

Βαζει ωραιο γυριστο σουτ [ο στοπερ],φεβερο γκολ και ο σχολιαστης μονο που δεν του βρισανε την μανα.Σουτ ,γκολ απο τον παικτη του παναθηναικου.ΕΛεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν υποννοείς ότι ο ΟΣΦΠ είναι τυχερός στις κληρώσεις, τότε να σου θυμίσω ποιά ομάδα κληρώθηκε στον όμιλό μας πέρυσι από το 4ο γκρουπ;;;;;

 

Όχι τόσο στις κληρώσεις, εκεί που η κωλοφαρδία σας δεν έχει προηγούμενο είναι στις σειρές των αγώνων. Πόσες φορές έχετε παίξει με την Arsenal στον τελευταίο αγώνα μέσα στην έδρα σας; Ξέρεις τι σημαίνει 3 εύκολοι βαθμοί όταν οι άλλοι θα φτήσουν αίμα να πάρουν κανα Χ εντός με τους Λονδρέζους;

 

Σε μια σειρά 6 αγώνων αυτό είναι τρελό αβαντάζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...