Προς το περιεχόμενο

Μα ποσο τα σπαει αυτο το λαπτοπ....????


TechnoPrisoner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

TechnoPrisoner , η dell δεν συγκρίνεται με καμία , έρχονται στο χώρο σου και στο φτιάχνουν

 

, μετά είναι η ibm και η tobhiba , προσωπικά η ibm στην Καλλιθέα εξυπηρέτησε χωρίς εγγύηση

 

τον θείο μου χωρίς να του πάρει μια , του έκανε έλεγχο στο laptop , ένα T 51 νομίζω του

 

άλλαξαν ram χωρίς χρέωση , κανένας δεν παίρνει ποσοστά απλά κάποια πράγματα είναι δεδομένα

 

και επειδή είμαστε σε χώρα μπουρ...ο πρέπει να προσέχουμε όλες τις παραμέτρους όταν

 

αγοράζουμε κάτι !! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

το "αν" δε αποτελει απαντηση ακριβειας και μιλας για μια συγκεκριμενη εταιρεια και εστω οτι αυτο ισχυει για την DELL(μακαρι να ειναι ετσι,τωρα που ζω στο εξωτερικο θα το σκεφτομουν για DELL μιας και δε θα μπορω να εχω σερβις για TurboX),ισχυει ομως και για τα υπολοιπα brands?

 

Ούτε και η προτίμηση η δικιά σου είναι όμως αξιόπιστη, τη στιγμή μάλιστα που το 94% του ινσόμνια έχει και μια ιστορία παραπόνου να πει για τα Τ-Χ και το πλαίσιο.

 

Sorry mate! ;)

 

 

Εντάξει δεν έχω τίποτε μαζί σου, αλλά το να βλέπω πρωί πρωί ένα ποστ που έγινε στις 3.30 τα ξημερώματα και να εκθειάζει τα Τ-Χ... μου "έφτιαξε" τη μέρα! :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TechnoPrisoner , η dell δεν συγκρίνεται με καμία , έρχονται στο χώρο σου και στο φτιάχνουν

 

, μετά είναι η ibm και η tobhiba , προσωπικά η ibm στην Καλλιθέα εξυπηρέτησε χωρίς εγγύηση

 

τον θείο μου χωρίς να του πάρει μια , του έκανε έλεγχο στο laptop , ένα T 51 νομίζω του

 

άλλαξαν ram χωρίς χρέωση , κανένας δεν παίρνει ποσοστά απλά κάποια πράγματα είναι δεδομένα

 

και επειδή είμαστε σε χώρα μπουρ...ο πρέπει να προσέχουμε όλες τις παραμέτρους όταν

 

αγοράζουμε κάτι !! :rolleyes:

 

Στην ίδια εταιρία βρίσκεται και η Lenovo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεκτα ολα τα σχολια,συζητηση κανουμε κ φυσικα δεν ειχα σκοπο να "προσυλυτισω" πελατες στο Πλαισιο,δεν εχω να κερδισω κατι,αλλα το συγκεκριμενο λαπτοπ δε μπορει να περασει απαρατηρητο για να ξαναγυρισουμε στο τοπικ.

 

Πραγματικα ειναι τοσο δυνατο τα νεο cpu σε αυτο το λαπτοπ που μπορει να αντικαταστησει ενα "δυνατο" desktop i5/i7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα ειναι τοσο δυνατο τα νεο cpu σε αυτο το λαπτοπ που μπορει να αντικαταστησει ενα "δυνατο" desktop i5/i7?

 

Με τα ίδια χαρακτηριστικά...?

 

Ούτε στα πιο τρελά όνειρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεκτα ολα τα σχολια,συζητηση κανουμε κ φυσικα δεν ειχα σκοπο να "προσυλυτισω" πελατες στο Πλαισιο,δεν εχω να κερδισω κατι,αλλα το συγκεκριμενο λαπτοπ δε μπορει να περασει απαρατηρητο για να ξαναγυρισουμε στο τοπικ.

 

Πραγματικα ειναι τοσο δυνατο τα νεο cpu σε αυτο το λαπτοπ που μπορει να αντικαταστησει ενα "δυνατο" desktop i5/i7?

 

 

Απλά δεν το ήθελα ούτε δωρεάν...

 

Δεν θα ήθελα να χάσω χρόνο από την ζωή μου στο να περιμένω να το επισκευάσουν...(προσωπική μου άποψη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν το ήθελα ούτε δωρεάν...

 

Δεν θα ήθελα να χάσω χρόνο από την ζωή μου στο να περιμένω να το επισκευάσουν...(προσωπική μου άποψη)

 

Καλά τώρα, μην υπερβάλουμε...!

 

Δηλαδή αν στο χάριζαν θα έλεγες όχι...?

 

Μια χαρά θα σου καθόταν λέω εγώ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τώρα, μην υπερβάλουμε...!

 

Δηλαδή αν στο χάριζαν θα έλεγες όχι...?

 

Μια χαρά θα σου καθόταν λέω εγώ... :P

 

 

...Ναι θα το έπερνα...και θα το πουλούσα κατευθείαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μπήκα να πω και εγώ!

 

Φυσικά και θα το δεχόμουν σαν δώρο!

 

Δεν θα άνοιγα καν την συσκευασία κ θα το πουλούσα ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ και με τα λεφτά θα έπαιρνα ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟ λάπτοπ! :wub:

 

Προσωπικά ΠΛΕΟΝ ούτε καλώδιο ΤΧ δεν ξαναγοράζω!!! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα ολοι εμεις οι ικανοποιημενοι κατοχοι φορητων turbo-x (οι οποιοι μη ξεχναμε ειναι clevo , εταιρια που γ@μαει) , βλεπουμε τα πενιχρα επιχειρηματα σας απαξιωσης και γελαμε δυνατα. Θελω επιχειρηματα. Οποιος λεει κατι να κανει πρωτα μια μελετη, του τυπου :ποσοστο των φορητων ολων των εταιριων που εβγαλαν προβλημα στην Ελλαδα ως προς τον συνολικο αριθμο που πουληθηκαν. Αν αποδειχθει οτι οι turbo-x εχουν μεγαλυτερο ποσοστο , το βουλωνω.

 

Δεν πειραζει ομως. Αφηστε να εχουμε καλυτερες επιδοσεις απο ολα τα υπερτιμημενα κ "γυαλιστερα" λαπτοπ σας.

 

3 Turbo-x εχω αγορασει στην σειρα και ο τελευταιος της υπογραφης εδω και 2.5 χρονια δεν εχει κανει κιχ , προσφεροντας επιδοσεις που ακομα και συγχρονοι φορητοι , τις βλεπουν με τα κιαλια.

Κ παλι Turbo-x θα παρω κ μαλιστα αυτον που λεμε. Οπως κ οι οσοι που θελουν ΣΗΜΕΡΑ , οτι δυνατοτερο κυκλοφορει με κοστος απο 1400 εως και 1800Ε.

 

υ.γ. Οποιος τον κερδισει κ τον θα τον πουλησει ευχαριστως θα τον παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 (χωρίς υπερβολές ο αριθμός) λαπτοπια Τ-Χ έχω δει συνολικά και όλα κάποιο πρόβλημα έχουν. Από τα πλήκτρα στο πληκτρολόγιο που δεν πατιούνται καλά και πρέπει να θυμηθείς την εξάσκησή σου στο καράτε και πως ανοίγεις τρύπες σε ξύλινες επιφάνειες με τα δάχτυλά σου για να μπορείς να γράψεις μια λέξη, προβληματικά dvd, μέχρι και καμένες μνήμες με το καλημέρα σε αγορά "νέου" λαπτοπιού Τ-Χ!!!

 

Δεν μπορώ να πω κάτι τέτοιο για άλλα λαπτοπια που έχουν πέσει στα χέρια μου. ;)

 

Και δεν πιάσαμε καν τις ιστορίες με τα ντεσκτοπια!!! :lol: Εκεί να δείτε εφιάλτες!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγω λίγο εκτός θέματος και να πω δυο λόγια για το λάπτοπ που το είδα και γω μόλις σήμερα.

 

Τεχν. χαρακτηριστικά: Κορυφαία, πραγματικά τα λίγα λεπτά που ασχολήθηκα μαζί του φύσαγε. Η βαθμολογία του στο windows experiense index ήταν πολύ ψηλά, από 7.1 μέχρι 7.4 εκτός του δίσκου που βάζεις έναν ssd και πετάει και αυτός και όλο το σύστημα μαζί του.

 

Οθόνη: Η οθόνη του πάταγε κανονικά οποιαδήποτε οθόνη υπήρχε στον πάγκο εκτός των ακριβών vaio που φοράνε τη VAIO Display Premium. Κορυφαίο μαύρο και πολύ καλή φωτεινότητα. Για γωνίες θέασης, δε το συζητάμε καν.

 

Ποιότητα κατασκευής: Εκεί μάλλον τα χαλάει, χωρίς τη μπαταρία ούτε καν πατάει σωστά, οπότε θα πρέπει υποχρεωτικά να την έχουμε πάνω, απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου. Το πληκτρολόγιο ψιλοβούλιαζε, όχι όμως υπερβολικά. Αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν ότι δεν ζεσταινόταν καθόλου, έχει, μάλιστα, δυο πολύ μεγάλους αεραγωγούς στην πίσω πλευρά του που πρέπει να κάνουν καλή δουλειά.

 

Αισθητική: Πάμε παρακάτω

 

Θα το αγόραζα; Το σκέφτομαι, δε ξέρω. Με αυτό το σασί και την ίδια, όμως, τιμή, μάλλον ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...