Προς το περιεχόμενο

Μα ποσο τα σπαει αυτο το λαπτοπ....????


TechnoPrisoner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα ίδια χαρακτηριστικά...?

 

Ούτε στα πιο τρελά όνειρα..

 

Πριν πετατε δημοσια αυτα που πετατε , ψαχτειτε λιγο. Κοιταξτε που βρισκεται ο i7 2720QM , ως προς τα σταθερα αδερφακια του : http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-2720QM-Notebook-Processor.40110.0.html

 

Οπως βλεπετε παταει ακομα και desktop i7 940...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πριν πετατε δημοσια αυτα που πετατε , ψαχτειτε λιγο. Κοιταξτε που βρισκεται ο i7 2720QM , ως προς τα σταθερα αδερφακια του : http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-2720QM-Notebook-Processor.40110.0.html

 

Οπως βλεπετε παταει ακομα και desktop i7 940...

 

Και τι σημαίνει αυτό..???

Δηλαδή θα έχεις καλύτερη εμπειρία gaming η καλύτερη θέαση ταινιών στο lap-top απ ότι στο desktop...?

Μην λέμε ότι θέλουμε..!!

Δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής το pc..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα ειναι τοσο δυνατο τα νεο cpu σε αυτο το λαπτοπ που μπορει να αντικαταστησει ενα "δυνατο" desktop i5/i7?

 

Νομιζω οτι η ερωτηση του φιλου ηταν ξεκαθαρη καθοσον αναφερεται στην cpu...

 

Μακριά και αγαπημένοι από αυτά τα άθλια TurboX

 

Ακομα ενα post με ακραδαντα επιχειρηματα...αρκει που μπηκε στην προταση το "αθλια" και ολα καλα...

 

 

Επισης ο συγκεκριμενος φορητος εχει μπει εδω : http://www.insomnia.gr/topic/372288-laptop-%CE%BC%CE%B5-ati-5870-nvidia-480460m/page__st__40

 

Ηδη ενας χρηστης τον εχει αγορασει κ περιμενουνε mini review.

 

Ολα τα αλλα που λεγονται , ειναι απλα για post counting...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα ειναι τοσο δυνατο τα νεο cpu σε αυτο το λαπτοπ που μπορει να αντικαταστησει ενα "δυνατο" desktop i5/i7?

 

Αντικατέστησε το "desktop" με "επεξεργαστή"

και θα δεχθώ την απάντηση σου.

Αλλά μάλλον εσύ δεν κατάλαβες καλά..!

Έκτος βεβαία αν , όταν ρωτάς κάποιον "τι υπολογιστή έχεις" περιμένεις να σου απαντήσει μόνο " AMD Phenom II X6 1055T"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικατέστησε το "desktop" με "επεξεργαστή"

και θα δεχθώ την απάντηση σου.

Αλλά μάλλον εσύ δεν κατάλαβες καλά..!

Έκτος βεβαία αν , όταν ρωτάς κάποιον "τι υπολογιστή έχεις" περιμένεις να σου απαντήσει μόνο " AMD Phenom II X6 1055T"

 

O i5/i7 ειναι ηδη επεξεργαστης. Αρα λεγοντας deskop i7 , εγω θα τα καταλαβαινα , "επεξεργαστης i7 τυπου desktop.

 

Τεσπα. Ακομα κ η κουτση Μαρια ξερει οτι δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ ενος φορητου και ενος σταθερου. Αν ψαξεις τα ποστς μου , θα δεις αλλου οτι για gaming πρωτα προτεινω αγορα σταθερου και μετα φορητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκαθαριζω πως αλλο desktop και αλλο laptop.

Χωρις να μακρηγορω αυτο το συγκεκριμενο TX απλα βαζει παραδειγματικα τα γυαλια σε καποιους που σκανε 2000 και 2500 για laptop για games και στην τελικη ειναι και ποιο αδυναμα.Για τα υπολοιπα δεν μπορω να πω κατι αν δεν το δοκιμασω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκαθαριζω πως αλλο desktop και αλλο laptop.

Χωρις να μακρηγορω αυτο το συγκεκριμενο TX απλα βαζει παραδειγματικα τα γυαλια σε καποιους που σκανε 2000 και 2500 για laptop για games και στην τελικη ειναι και ποιο αδυναμα.Για τα υπολοιπα δεν μπορω να πω κατι αν δεν το δοκιμασω..

 

Αν δώσεις τόσα λεφτά για gaming pc και θέλεις οπωσδήποτε lap top, sory κ άλας, αλλά θα είσαι χαζός, αν πάρεις οτιδήποτε άλλο, εκτός από alienware...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O i5/i7 ειναι ηδη επεξεργαστης. Αρα λεγοντας deskop i7 , εγω θα τα καταλαβαινα , "επεξεργαστης i7 τυπου desktop.

+1 και απο μενα!

Για μενα το συγκεκριμενο tx,θα δειξει το ποσο ποιοτηκο ειναι,ενα μεγαλο κοματι τουλαχιστον,με το αν θα μπορεσει να κρατησει αυτον το επεξεργαστη σε χαμηλες θερμοκρασιες!

Οταν το παρει καποιος,ας μας διαφωτησει,για να μην μηλαμε ασκοπα,για κατι που δε ξερουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δώσεις τόσα λεφτά για gaming pc και θέλεις οπωσδήποτε lap top, sory κ άλας, αλλά θα είσαι χαζός, αν πάρεις οτιδήποτε άλλο, εκτός από alienware...

 

Εδω στην Ελλαδα τα εχει μονο το multirama-publik.Για πες μου σε αυτα τα χρηματα ποιο alienware(περα απο ποιοτητα και πολλα αλλα που δεν τιθεται θεμα συγκρισης)ειναι ποιο δυνατο ακομα και στα παιχνιδια??Ακομα και με πολλα χρηματα παραπανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω στην Ελλαδα τα εχει μονο το multirama-publik.

Και γιατί παρακαλώ να το πάρεις από Ελλάδα..??

 

Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό .

Φυσικά αν κάτσεις και φτιάξεις ένα μόνος σου, μπορεί να γίνει 1000 φορές καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 1 χρόνο ευτυχώς δεν υπάρχει πλέων στην κατοχή μου ούτε σε κοντινού μου προσώπου αντικείμενο turbo-x και acer και επιτέλους μπορώ και κοιμάμαι ήσυχος :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κ παλι Turbo-x θα παρω κ μαλιστα αυτον που λεμε.

 

 

 

Μια χαρά φίλε μου...Από δω και πέρα δεν θα χρειάζεσαι να χρησιμοποιείς το ηλεκτρικό ''μάτι'' της κουζίνας σου για τον καφέ σου... :P

 

Σπας και 2 αυγουλακια επανω του να εχεις να φας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...