Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δοκιμασα και με το layerbreak αλλα τιποτα μια απο τα ιδια,μου παιζει το βιντεο και οταν βαζω το παιχνιδι τo βλεπει σαν dvd...Δεν πειραζει θα περιμενω το νεο firmware...ρε παιδια αν ειχα το 1.51 θα μου επαιζε τα wave 3 παιχνιδια?

Μπορεί να έχεις και παλιότερο από το ixtreme 1.51 φίλε μου οπότε αν έχεις από 1.50 Και πριν και το activate.iso να βάλεις πάλι δεν θα δουλεύει οπότε θελεις καινούργιο ixtreme firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δοκιμασω να πατσαρο ενα iso και θα σας πω...τα ppf files για το patch που τα βρισκουμε?

 

To ppf-o-matic που κατέβασες δεν έχει και ένα αρχείο v14-15.ppf μέσα στον φάκελο; Αν όχι, κάνε ένα search στο google και θα το βρεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση γιατι τα εχω χασει λιγο. Με το 1.6 firmware (benq) μπορουμε να παιζουμε τα παιχνιδια με wave4 ή θα πρεπει να χρησιμοποιησουμε καποιο προγραμμα πριν για να τρεξουν; Για το xbox live δεν με πολυενδιαφερει

Το ρωταω γιατι διαβαζω οτι περιμενουμε σε λιγες μερες το 1.61

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση γιατι τα εχω χασει λιγο. Με το 1.6 firmware (benq) μπορουμε να παιζουμε τα παιχνιδια με wave4 ή θα πρεπει να χρησιμοποιησουμε καποιο προγραμμα πριν για να τρεξουν; Για το xbox live δεν με πολυενδιαφερει

Το ρωταω γιατι διαβαζω οτι περιμενουμε σε λιγες μερες το 1.61

 

μπορείς να παίξεις wave4 παιχνίδια αλλά θα πρέπει πρώτα να βάλεις ένα ειδικό "boot dvd" και μετά το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εχω κατεβασει ζηταει το iso(προφανος το iso του παιχνιδιου)και απο κατω το patch που πρεπει να ειναι σε μορφη .ppf εγω εχω ενα pfi.bin αρχειο και ενα video .Κανω καποιο rename για να τα παρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τα εφτυσε το xbox παλι. Παω να παρω απο πλαισιο ενα καινουργιο arcade (199 ευρω) με ενα παιχνιδι δωρο. Επειδη δεν γνωριζω ρωταω αν φλασαρονται τα καινουργια xbox (το συγκεκριμενο ειναι με ενσωματομενη 256 μνημη).

Οποιος γνωριζει ας απαντησει για να παω να το αγορασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τα εφτυσε το xbox παλι. Παω να παρω απο πλαισιο ενα καινουργιο arcade (199 ευρω) με ενα παιχνιδι δωρο. Επειδη δεν γνωριζω ρωταω αν φλασαρονται τα καινουργια xbox (το συγκεκριμενο ειναι με ενσωματομενη 256 μνημη).

Οποιος γνωριζει ας απαντησει για να παω να το αγορασω

 

Όντως είναι ένα θέμα!

Εγώ πήγα σε αυτόν που μου τα φλασάρει και του είπα ότι θέλω ένα arcade φλασαρισμένο και πήγε και το πήρε αυτός για εμένα χωρίς κάποια επιβάρυνση εκτός το φλασάρισμα.

Τώρα τι και πως έχει από consoles στο Πλαίσιο δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα φλασαρονται..εκτος απο τα πολυ νεα super-elite των 250 gb forza 3

 

"New 360s without 2nd GPU-heatsink and Unreadable DVD (DG16D2S-09C) FW

>> mputten from ombouwservice-webshop.com reports on our forums he's seen new Xbox 360 consoles without the 2nd-GPU heatsink/heatpipe (like the early Xenon consoles). This European Forza3-pack Xbox 360 Elite has a MFG 2009-08-17, LOT 0942. It seems like Microsoft is now confident enough their HW no longer needs the extra GPU heatsink.

The device also came with an Philips-LiteOn DG16D2S-09C drive which seems unreadable by DOSflash atm ('Invalid Drive Data')."

 

 

απλα τα Liteon φλασαρονται πιο δυσκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...