Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλ. και φλασαρισμένο να το στείλεις πλέον δεν υπαρχει πρόβλημα???

 

υπάρχουν πολλά παραδείγματα που το δέχτηκαν και ας ήταν φλασαρισμένο... τα προβλήματα ξεκινάνε όταν φαίνεται ότι ανοίχτηκε (αν και εκεί υπάρχουν περιπτώσεις που το δέχτηκαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μας επιβραβευουν με το φλασαρισμα γιατι αν δεν ηταν και αυτο ουτε τις μισες κονσολες δεν θα ειχαν πωλησει...Αυτους δεν τους νοιαζει...αυτοι πουλανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια πρόσφατη κουβέντα που είχαν οι άνθρωποι του Gizmodo με τον Steve Ballmer, κατάφεραν και απέσπασαν μια πληροφορία που αφορούσε το Microsoft XBOX 360 και το εάν και εφόσον η συσκευή στο μέλλον θα αποκτήσει υποστήριξη για Blu-ray μέσω κάποιας επέκτασης.

 

Δυστυχώς λοιπόν για κάποιους, ο Steve Ballmer είπε πως δε νομίζει πως χρειάζεται να βάλουν Blu-ray στο XBOX 360, μιας και θα μπορεί κάποιος απλά να αγοράσει μια ξεχωριστή Blu-ray συσκευή για το Home Theater του, ενώ τόνισε πως το μέλλον των ταινιών είναι το on-demand και το streaming, και όχι οι οπτικοί δίσκοι.

 

Μάλιστα, ο Major Nelson, Διευθυντής του Programming για το XBOX Live δήλωσε ότι η Microsoft εστιάζει στο να φέρει άμεσο Streaming HD 1080p ταινιών στο XBOX 360, κάτι που σημαίνει ότι μάλλον όσοι περίμεναν το Blu-ray, θα πρέπει να αρχίσουν να το ξεχνάνε.

 

Δεν είναι εντελώς σίγουρο αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Κανονικά θα έπρεπε να το είχαν κάνει εδώ και καιρό (αλλά μόνο για ταινίες!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι εντελώς σίγουρο αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Κανονικά θα έπρεπε να το είχαν κάνει εδώ και καιρό (αλλά μόνο για ταινίες!)

 

Αυτό θα τους έλειπε να το βάζαν και για παιχνίδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν το βλέπει καθόλου..δεν ξέρω νομίζω κάνω τα πάντα σωστα...επίσης το iprep λέει ότι η μητρική μου με nforce chipset είναι σωστη...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:45 ----------

 

Παιδιά sos...τελικά δεν εχω το benq αλλα το liteon 74850c...δεν flasharete αυτο?Τα φωτα σας! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το παλευεις μονος σου, θελουν key extractor τα lite-on...

Πηγαινε εδω στον ανθρωπο, σε 10 λεπτα εισαι ετοιμος και το κανει μπροστα σου.. 15€

 

http://www.modguru.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι εγω το πηγα σ'αυτον και δεν ασχοληθηκα παραπανω.. Ειμαι σιγουρος οτι ειναι απλη η διαδικασια αλλα για 15€ δεν ρισκαρα... Αυτος και οποιοσδηποτε αλλος ασχολειται εχουν ανοιξει εκατονταδες.. Εμενα η ανησυχια μου ηταν μην σπασω τιποτα στο ανοιγμα ή μην σκισω το αυτοκολητο...Εσυ κανε οτι νομιζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό άλλωστε έχει δώσει όλο το βάρος στο Live.

Τώρα που θα βγάλει και Blue Ray Drive να δούμε τι θα παιχτεί...

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο...

Επιβεβαιώθηκε οτι δεν θα βγεί τίποτα σχετικό με blue ray για 360.. Μιλούσε για τα games for windows ή κάτι τέτοιο και έφυγε μετά ράδιο αρβύλα..

 

 

Despite what micro$oft CEO Steve Ballmer may have implied, the company has "no plans" to bring Blu-ray playing accessories to the Xbox 360, according to a statement from the company.

 

Larry "Major Nelson" Hryb posting on his Xbox 360-centric blog today that Ballmer wasn't speaking about the Xbox platform during his interview with Gizmodo, instead saying those accessories were bound for the PC.

 

"As we have said in the past, we have no plans to introduce a Blu-Ray drive for the Xbox 360," Hryb reiterated. "In fact, the future of home entertainment starts very soon when Xbox 360 becomes the first and only console to offer instant-on 1080p streaming HD movies."

 

We have no plans for Blu-Ray on Xbox 360 [Major Nelson]

 

http://kotaku.com/5388041/microsoft-no-blu+ray-accessories-coming-to-xbox-360

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εγκύηση την έχασα...το έσκισα το αυτοκόλητο και την ανοιξα την κονσόλα...στο φλασάρισμα έχω κολήσει...αυτος που είναι?ειμαι και επαρχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοκολητο βρισκεις... Τελος παντων αφου εισαι και επαρχια αλλαζει το θεμα.. Μπες στο link που σου δινω, οτιδηποτε απορια εχεις και οτιδηποτε βοηθεια χρειαστεις, εκει θα βρεις τα παντα...

 

http://www.360-gr.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...