Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ολα φλασαρονται..εκτος απο τα πολυ νεα super-elite των 250 gb forza 3

 

"New 360s without 2nd GPU-heatsink and Unreadable DVD (DG16D2S-09C) FW

>> mputten from ombouwservice-webshop.com reports on our forums he's seen new Xbox 360 consoles without the 2nd-GPU heatsink/heatpipe (like the early Xenon consoles). This European Forza3-pack Xbox 360 Elite has a MFG 2009-08-17, LOT 0942. It seems like Microsoft is now confident enough their HW no longer needs the extra GPU heatsink.

The device also came with an Philips-LiteOn DG16D2S-09C drive which seems unreadable by DOSflash atm ('Invalid Drive Data')."

 

 

απλα τα Liteon φλασαρονται πιο δυσκολα...

 

 

Λεω να αγορασω από το πλαισιο το xbox με το beatles rock band (209 ευρω). Σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ερωτηση αρχαριου στην κονσολα:

ας πουμε οτι εκανα την μ@λ@κ!@ και εβαλα το οποιοδηποτε παιχνιδι να αποθηκευσει δεδομενα στον σκληρο, πριν την επισημη κυκλοφορια του. μπορω να σβησω τα saves αυτα ωστε να μπω με ασφαλεια στο live???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραθετω...

 

"Unplugging the network cable or disconnecting from XBL will not 100% protect you from the ban hammer!

 

It was discovered and confirmed well over a year ago that, while it performs a reduced number of checks (PFI, DMI, SS, Capacity, etc.) when not connected to XBL, the system does in fact record violations offline and has a mechanism for transmitting that data upon the next connection to XBL. This type of data is not stored on the HDD, but rather in non-volatile system memory (NVRAM). As such, for non-stealth discs, it's strongly recommended neither to play, nor even to have the disc sitting in the drive, when connected*or* offline from XBL. Disc checks are performed periodically even if you're just sitting in the dash/etc, and not actually playing the game. With the offline recording of system violations, even being disconnected from XBL or having your network cable unplugged doesn't serve as any form of ban-proofing.

 

That said, make sure your games are stealth-checked with abgx360!"

 

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήσηΧμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήσηΧμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λιγο ασχετη ερωτηση με το ολο θεμα... Με τι τροπο ακριβως μπορω να περασω τραγουδια μες τον σκληρο του xbox?? Απο το λιγο ψαξιμο που εκανα ειδα ειτε με dvd ειτε με memory stick μπορεις μονο να παιξεις τραγουδια και οχι να τα περασεις στον σκληρο. Βασικα ο μονος τροπος που βρηκα για να γινει κατι τετοιο ειναι με το music mixer transfer tool το οποιο ομως απαιτει να εχεις και το music mixer το οποιο ειναι τιτλος του xbox ομως και δυστυχως οχι συμβατο με το xbox 360... Καμια ιδεα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα και εγώ τ'απόγευμα ένα xboxακι..δεν μπορώ να το φλασαρω!!!πέρασα τo portio32 driver το ξεκύλιασα ,εβγαλα το drive το οποίο είναι benq..αλλά το jungle flash δεν το βλέπει με τίποτα...τι κάνω λάθος?το συνδέω σε sata θύρα και τρέχω το πρόγραμμα.έχω windows 7 και mobo με nforce chipset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα και εγώ τ'απόγευμα ένα xboxακι..δεν μπορώ να το φλασαρω!!!πέρασα τo portio32 driver το ξεκύλιασα ,εβγαλα το drive το οποίο είναι benq..αλλά το jungle flash δεν το βλέπει με τίποτα...τι κάνω λάθος?το συνδέω σε sata θύρα και τρέχω το πρόγραμμα.έχω windows 7 και mobo με nforce chipset

 

διαβασε το jungleflasher.pdf tutorial. Εχει αναλυτικες οδηγίες για ολα τα drives.Κατι κανεις λάθος.... Διαβασε το προσεχτικα βημα βημα και θα τα καταφερεις. Το benq ειναι ισως το πιο ευκολο απολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στειλω πισω στη microsoft το φλασαρισμενο xbox χωρις να αλλαξω το firmware ή θα ειναι τελειως χαζομαρα;

Μου το ειχε φλασαρει ενα μαγαζι και αντε τωρα να το πηγαινω πισω. Το εχει στειλει κανεις πειραγμενο και να του το στειλουν πισω ανακατασκευασμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στειλω πισω στη microsoft το φλασαρισμενο xbox χωρις να αλλαξω το firmware ή θα ειναι τελειως χαζομαρα;

Μου το ειχε φλασαρει ενα μαγαζι και αντε τωρα να το πηγαινω πισω. Το εχει στειλει κανεις πειραγμενο και να του το στειλουν πισω ανακατασκευασμενο;

 

Εγώ το είχα δώσει φλασαρισμένο και μου είχε χαλάσει η κάρτα γραφικών.

Μου το επέστρεψαν αφλασάριστο και μου αλλάξαν ολόκληρο το drive + μητρική.

Μέχρι να μου το φτιάξουν όμως είχα πάρει ένα arcade και το είχα φλασάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είχα δώσει φλασαρισμένο και μου είχε χαλάσει η κάρτα γραφικών.

Μου το επέστρεψαν αφλασάριστο και μου αλλάξαν ολόκληρο το drive + μητρική.

Μέχρι να μου το φτιάξουν όμως είχα πάρει ένα arcade και το είχα φλασάρει.

 

Σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως που το ειχα στειλει φλασαρισμενο για καρτα γραφικων μου το στειλανε παλι φλασαρισμενο (μιας και αλλαξανε μονο καρτα) και μου δωσαν και ενα μηνα live για ψυχικη οδηνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως που το ειχα στειλει φλασαρισμενο για καρτα γραφικων μου το στειλανε παλι φλασαρισμενο (μιας και αλλαξανε μονο καρτα) και μου δωσαν και ενα μηνα live για ψυχικη οδηνη...

 

Και εμένα μου δώσανε 1 μήνα Live.

Στο χαρτί που είχε μαζί η consola για το τι αλλάξανε έγραφε ότι αλλάξανε και Drive το οποίο τέσταρα και δεν μπορούσα να παίξω παιχνίδια αντιγραμμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...