Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω πήρες την απάντηση από τον nzeppos για το κατά πόσο υπάρχει "κρυφή μνήμη" ή όχι στο 360.

 

Ναι φυσικά και υπάρχει.

Τα έχουμε πει αυτά άπειρες φορές στα προηγούμενα ποστ.

Ακόμα και ofline και χωρίς σκληρό δίσκο να παίζεις τα παιχνίδια πολλοί λένε οτι καταγράφετε σε μια κρυφή μνήμη του 360 τι και τι παίζεις και με το που συνδεθείς στο xbox live στέλνει όλες αυτές τις πληροφορίες στη Microsoft οπότε πιστεύω καταλαβαίνεις ότι ΠΟΤΕ δεν είσαι απόλυτα ασφαλείς για το μπαν.

 

 

It was discovered and confirmed well over a year ago that, while it performs a reduced number of checks (PFI, DMI, SS, Capacity, etc.) when not connected to XBL, the system does in fact record violations offline and has a mechanism for transmitting that data upon the next connection to XBL. This type of data is not stored on the HDD, but rather in non-volatile system memory (NVRAM).

 

Αν το rip είναι verified και stealthed τότε η NVRAM ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ! Τζάμπα πανικός είναι αυτό που λές... Αν παίζουμε unstealthed τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας...

Απλά πράγματα..

ΔΕΝ έχει να κάνει με prereleases, όταν τα παίζεις verified!

Τα prereleases όπως το mw2 που λένε παραπάνω έχουν να κάνουν μόνο αν τα παίζεις online και είναι καταφανές οτι τσίμπησες achievement 1-2-28 μέρες πρίν την κυκλοφορία..

Αν τα παίζεις offline σαν ημ/νια καταγράφεται η ημέρα που μπαίνεις ξανά στο live... Εφόσον η ημ/νια τροποποιείται ΔΕΝ είναι σταθερή δεν είναι λόγος μπάν να έπαιξες το forza 3 (σύμφωνα με το log) το 2005. Για πάρα πολύ καιρό που δεν έμπαινα live είχα ημ/νια 2005 μετά απο reset... Τα έπαιξα όλα pre?

Αλλιώς να πετάξουμε το abgx στα σκουπίδια (που έχει κάνει και αυτό πατάτες κατα καιρούς) και να κλαίμε τη μοίρα μας..

 

ΠΑΝΤΑ θεωρητικά αυτά.. και ΠΑΝΤΑ με επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδες προβλημα

 

μου εφερε ο θειος το COD6

και χρειαστηκα το one shoot boot για να ξεκινησει

αλλα με το που ξεκιναει μου ζηταει update >yes > install now

και εδω ειναι που εχω το προβλημα

γιατι μπαινει σε μια λουπα η ολη διαδικασια

και παταω >yes > install now επ αοριστον

 

ολα αυτα οφλινε και με λιτεον

 

ξερει κανεις τπτ γιαυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες προβλημα

 

μου εφερε ο θειος το COD6

και χρειαστηκα το one shoot boot για να ξεκινησει

αλλα με το που ξεκιναει μου ζηταει update >yes > install now

και εδω ειναι που εχω το προβλημα

γιατι μπαινει σε μια λουπα η ολη διαδικασια

και παταω >yes > install now επ αοριστον

 

ολα αυτα οφλινε και με λιτεον

 

ξερει κανεις τπτ γιαυτο?

 

Δοκίμασε να βγάλεις τον σκληρό.. Λογικά θα παίξει κανονικά.

 

Τελικα με το 1.61 firmware καλυπτομαστε για τα wave4 παιχνιδια??? Κανονικα ομως...οχι με boot δισκακι!

 

Ναί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες προβλημα

 

μου εφερε ο θειος το COD6

και χρειαστηκα το one shoot boot για να ξεκινησει

αλλα με το που ξεκιναει μου ζηταει update >yes > install now

και εδω ειναι που εχω το προβλημα

γιατι μπαινει σε μια λουπα η ολη διαδικασια

και παταω >yes > install now επ αοριστον

 

ολα αυτα οφλινε και με λιτεον

 

ξερει κανεις τπτ γιαυτο?

βγαλε το dvd μπες και κανε το update απο τo live και θα εισαι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ έξυπνο να μπείς να κάνεις το update online για ένα παιχνίδι που κυκλοφορεί σε 10 μέρες...

Τον σκληρό τον έβγαλες; Δεν δούλεψε;

 

φυσικα και δεν δουλεψε...

:-(

 

 

[ελπιζω το εξυπνο να το ελεγες για αυτον που το προτεινε]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ έξυπνο να μπείς να κάνεις το update online για ένα παιχνίδι που κυκλοφορεί σε 10 μέρες...

Τον σκληρό τον έβγαλες; Δεν δούλεψε;

 

δεν ειναι update του παιχνιδιου ειναι update της κονσολας...Κανε το update χωρις το dvd οπως ειπα κ πριν...Και ναι χωρις μπανιο γιατι ειναι της κονσολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι update του παιχνιδιου ειναι update της κονσολας...Κανε το update χωρις το dvd οπως ειπα κ πριν...Και ναι χωρις μπανιο γιατι ειναι της κονσολας...

 

λολ...εγω διαβασα βαλε...οχι βγαλε...:eek::eek::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φαει μεγαλο μπερδεμα με αυτα που διαβασα απο δω και απο κει οποτε ειπα να ερθω και στο σωστο μερος που επρεπε να ερθω απο την αρχη για να βρω μια ακρη (τελος γλυψιματος).

Τελικα μεχρι να ανεβω αθηνα να μου βαλουν 1.61, με BENQ (μαλλον αυτο ή Lite On εχω απ'οτι ειδα απο φωτο) και 1.51 παιζω wave4 παιχνιδια ή οχι? Εννοω χωρις δισκακια στην αρχη και με σχετικη ασφαλεια για το Live.

Τhanks in advance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να τα μετατρεψεις σε 3 για να παιξουν αλλα δεν εισαι ασφαλης

για live οποτε αν εχεις benq βαζεις 1.61 αν εχεις liteon περιμενεις λιγο να βγει το 1.61

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...