Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που μπορω να τσιπαρω ενα xbox 360?

 

Ξερει κανεις που γινεται να τσιπαρω το δικο μου xbox 360 slim καπου διπλα στιν γλυφαδα?

Και αν ξερετε ποσο κανει το τσιπαρισμα?

 

μπορει κανεισ να μου απαντησει please?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τσιπάρισμα xbox 360

 

Γειά σας. Εχω ενα xbox 360. Kαποτε το τσιπαρα και δουλευε. Αλλα μετα απο καποιο καιρο αγορασα για τοτε ενα καινουργιο παιχνιδι και αναγκαστηκα να κανω κατι σε φαση update αν καταλαβα καλα στο τσιπαρισμα για να το παιζει. Τοτε αρχισαν και τα προβληματα. Στην αρχη τα επαιζε ολα. Μετα απο καποιο καιρο αρχισε να μην διαβαζει κανενα παιχνιδι. Εδω και 1 χρονο το εχω και σκονιζεται και ειναι κριμα. Ο τυπος που το ειχε τσιπαρει το εκλεισε το μαγαζι και εγω δεν ξερω που να παω να μου το ξανατσιπαρουν --ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ -- και να μου κανουν και update το dashboard.

Μενω στην Νεα Σμυρνη. Κανενα καλο μαγαζι εδω κοντα (Παλαιο Φαληρο, Καλλιθεα, Νεο Κοσμο) μηπως γνωριζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθε χρόνο τέτοια εποχή που αναβαθμίζει το firmware της η microsoft πρέπει να γίνεται εκ νέου νέο φλασάρισμα για τους νεότερους τίτλους

 

δεν έκαναν κάτι λάθος αυτοί,  απλά έτσι δουλεύει το θέμα με το xbox 

 

αν δε θες να πληρώνεις συνέχεια για αυτή τη δουλειά, μάθε να το κάνεις μόνος σου αν και είναι μανούρα ειδικά μέχρι να το μάθεις, αλλά μετά δε θα έχεις ανάγκη κανένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα εναν τυπο αρχοντα ο οποιος ξηγιεται σπαθι. Μου ζητησε 60 ευρω για τσιπαρισμα του xbox 360 με xGD3 και καινουργιο lazer γιατι το αλλο ειχε χαλασει + το τελευταιο update στο dashboard. Το ειχα πισω μεσα σε 3-4 μερες και δουλευει κομπλε :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδια πριν μια εβδομαδα εκανα ανταλαγη ενα psp που ειχα με το xbox 360 ενος φιλου που αφτος το ειχε φλασαρη και επαιζε games απο cd που ο ιδιος τα εκανε  burn ετσι λοιπον και εγω σημερα συνδεσα το xbox στο internet και στο xbox live μου εβγαλε οτι πρεπει να κανω update για να μπορεσω να συνδεθω εκανα και εγω update και τωρα εχω την εξης απορια,τωρα θα μπορω να παιξω games απο παιχνιδια που εχω κατεβασει και τα εχω καψει σε cd οπως πριν ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια πριν μια εβδομαδα εκανα ανταλαγη ενα psp που ειχα με το xbox 360 ενος φιλου που αφτος το ειχε φλασαρη και επαιζε games απο cd που ο ιδιος τα εκανε  burn ετσι λοιπον και εγω σημερα συνδεσα το xbox στο internet και στο xbox live μου εβγαλε οτι πρεπει να κανω update για να μπορεσω να συνδεθω εκανα και εγω update και τωρα εχω την εξης απορια,τωρα θα μπορω να παιξω games απο παιχνιδια που εχω κατεβασει και τα εχω καψει σε cd οπως πριν ???

αναλογα τι φλας και ποια εκδοση dashboard ειχε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις καποια απο τα παιχνιδια που ειχε οπ φιλος σου να

δεις αν θα τα διαβασει αν οχι χρειαζετασι παλι φλασαρισμα και συγκεκριμμενο αντιγραφικο

γι ανα τα καις

ή αν γνωριζεις ποτε το ειχε φλασαρει τελευταια φορα ισως και να βοηθησει λιγο

αλλα για σιγουρα δοικιμασε καποια παιχνιδια να δεις τι θα κανει

 

θα σου προτεινα να το κανεις rgh να παιζει τα παντα απο σκληρο δισκο

και να μην χρειαζεσαι δισκακια και αντιγραφικο , εκτος αν σε ενδιαφερει να μπαινεις

και live

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση σου δυστηχος ο φιλος εχει φυγει στο εξωτερικο και δεν εχουμε επαφες αλλα αν τον πετυχω στο φβ θα τον ρωτησω ποτε το φλασαρισε αν και απο' τι θυμαμαι το ειχε φλασαρει πριν χρονια τελος παντων ειδα κατι βιντεο και διαβασα ωρες στο 360-gr για το πως μπορουμε να το φλασαρουμε και θα το δοκιμασω μαλλον

 

τωρα μια ερωτηση οταν λες θελω συγκεκριμμενο αντιγραφικο για να τα καιω δλδ μαι αυτο που εχει τωρα το pc μου δεν θα μπορεσω να κανω την δουλεια μου???

 

οσο για το rgh λιγο δυσκολο μου φαινεται καθως δεν εχω λεφτα για να τα δωσω σε καποιον για να μου το κανει


δεν μπορεις απλα θυμησου αμα το προηγουμενο ειχε πρασινες καρτελες!

ναι φιλε μου το προηγουμενο ηταν καπως ετσι οπως στην φωτο

 

82063416484743Microsoft-Xbox-360-Kinect-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση σου δυστηχος ο φιλος εχει φυγει στο εξωτερικο και δεν εχουμε επαφες αλλα αν τον πετυχω στο φβ θα τον ρωτησω ποτε το φλασαρισε αν και απο' τι θυμαμαι το ειχε φλασαρει πριν χρονια τελος παντων ειδα κατι βιντεο και διαβασα ωρες στο 360-gr για το πως μπορουμε να το φλασαρουμε και θα το δοκιμασω μαλλον

 

τωρα μια ερωτηση οταν λες θελω συγκεκριμμενο αντιγραφικο για να τα καιω δλδ μαι αυτο που εχει τωρα το pc μου δεν θα μπορεσω να κανω την δουλεια μου???

 

οσο για το rgh λιγο δυσκολο μου φαινεται καθως δεν εχω λεφτα για να τα δωσω σε καποιον για να μου το κανει

ναι φιλε μου το προηγουμενο ηταν καπως ετσι οπως στην φωτο

 

82063416484743Microsoft-Xbox-360-Kinect-

ναι χρειαζεσαι φλασαρισμα! με το που εκανες την αναβαθμιση γυρισε το dvd drive σε original!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...