Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πως μπορω να το τσιπαρω? τα καλωδια ειναι κιτρινα.

 

αλλο το τσιπαρισμα αλλο το φλασαρισμα στο 360. Υποθετω οτι αναφερεσαι στα καλωδια του dvd-drive ..οποτε ειναι LiteOn. Για να τραβηξεις το κλειδι απο το drive και να το φλασαρεις μετα θα χρειαστεις ενα probe3 (μπορεις να φτιαξεις και μονος σου τροποποιωντας το καλωδιο τροφοδοσιας του drive).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για να καταλαβω γιατι εχω χαθει λιγο..Μια κονσολα banαρισμενη αν την κανεις κανονικο update στην συνεχεια δεν μπορει να παιξει παιχνιδια online?Μπορει μονο να μπαινει στο xbox live αλλα μεχρι εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να έχω Live δωρεάν;

 

Το θέμα είναι να μπορείς να παίξεις δωρεάν online, γιατί αυτό απαιτεί gold συνδρομή. Κάτι τέτοιο φυσικά δεν γίνεται, πρέπει οπωσδήποτε να πληρώσεις. Μπορείς μόνο να κάνεις αυτό που λέει ο v0rtex.

 

Γενικά όμως το Live είναι δωρεάν, αλλά μόνο σαν silver (με όποιους περιορισμούς αυτό συνεπάγεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω γιατι εχω χαθει λιγο..Μια κονσολα banαρισμενη αν την κανεις κανονικο update στην συνεχεια δεν μπορει να παιξει παιχνιδια online?Μπορει μονο να μπαινει στο xbox live αλλα μεχρι εκει?

 

Αμα banαριστεις ξεχνα το online τελειως, δεν συνδεεσαι μετα καθολου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχω το xbox 360 flat και θέλω να παίζω παιχνίδια από τον θείο, δεν με νοιαζει το ίντερνετ δεν σκοπεύω να παίξω online.τι μπορώ να κανω ; υπαρχει κάποιος οδηγός χωρίς να πειράξω hardware ; δεν με πειραζε αν φαω μπαν θελω να παιζω μονο singleplayer...

Επεξ/σία από xlapatsas4000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φλασαρισμα/τσιπαρισμα xbox 360 ;

 

Καλησπέρα εχω ενα xbox 360 flat και θα ηθελα να παιζω backed up games.Γιατι ειμαι τελειως ασχετως στην κονσολα αυτη τι επιλογες εχω ; θελω να παιζω παιχνιδια απο αντιγραφής και δεν με ενδιαφερει το multiplayer ας φαω και μπαν μονο single θελω.γίνεται να κανουμε κατι διχως να πειραξω hardware ; ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλλαζεις το λογισμικο (firmware) του dvd-drive και παιζεις με αντεγραμμενα δισκακια, η βαζεις "τσιπακι" και παιζεις τα παντα απο σκληρο δισκο.

Και ο ενας τροπος και ο αλλος προυποθετουν ανοιγμα της κονσολας (και του dvd-drive πιθανοτατα, για φλασαρισμα).

Εφοσον δε σε ενδιαφερει το LIVE εννοειται οτι βαζεις τσιπακι (κανεις RGH).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλλαζεις το λογισμικο (firmware) του dvd-drive και παιζεις με αντεγραμμενα δισκακια, η βαζεις "τσιπακι" και παιζεις τα παντα απο σκληρο δισκο.

Και ο ενας τροπος και ο αλλος προυποθετουν ανοιγμα της κονσολας (και του dvd-drive πιθανοτατα, για φλασαρισμα).

Εφοσον δε σε ενδιαφερει το LIVE εννοειται οτι βαζεις τσιπακι (κανεις RGH).

 

μπήκα και στο 360-γρ.ψομ για πληροφοριεσ αλλα δεν πολυκαταλαβα, θα μπορεσω να κανω οτι κανω μονος μου ; θα μου κοστισει κατι ; εχεις καποιον αναλυτικο οδηγο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...