Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαδικασια του update στα RGH ειναι λιγο διαφορετικη. Ετοιμαζεις το αρχειο (image) στον υπολογιστη με ενα προγραμμα (1 λεπτο υποθεση) και το βαζεις σε ενα usb stick και αναβαθμιζεις το xbox. 

Οταν βγαινει καινουργιο dashboard συνηθως κανουν μερικες μερες για να βγαλουν υποστηριξη στα προγραμματα RGH για να μπορει να περαστει σε RGH κονσολες σαν update, οποτε δεν παιζει να βγει παιχνιδι που να θελει καποιο dashboard που να μην εχεις ηδη (εκτος αν εχεις να κανεις update κανα 3μηνο).

Ολα παιζουν απ το δισκο και offline...και τα kinect.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Flashαρισμα XBOX 360 Slim

 

καλησπερα παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας ωστε να flashαρω το xbox slim,δεν εχω ξαναασχοληθει με κατι παρομοιο οποτε θα παρακαλουσα οσο πιο αναλυτικα μπορειται!!!

 

ευχαρηστω προκαταβολικα!!

 

δώσε 15-20 ευρώ να στο κάνουνε. αν περιμένεις να μπει καποιος και να σου πει τα βηματάκια χέρι χέρι. δε νομίζω

 

αν νομίζεις πάλι ότι πιάνουν τα χέρια σου και έχεις τα εργαλεία ή compatible mo/bo στον υπολογιστή σου. ξεκίνα το διάβασμα εδώ

http://www.360-gr.com/

 

Για μένα δεν αξίζει τον κόπο. είναι πολύ χαμηλο το κόστος φλασαρίσματος. και αν είσαι ανεργος στο συγκεκριμένο φόρουμ που σου έστειλα ειναι άτομα που το κάνουν δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε βρεις στο 20άρικο, τότε βάλε 50-60 ευρώ και τσίπαρέ το μια για πάντα. γιατί το φλασάρισμα μπορεί να χρειαστεί να το κάνεις και του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το flashαρισμα ή το τσιπαρισμα ποσο να "πηγαινει" για Link.png Site: http://www.plaisio.gr/games/xbox/xbox-360-konsola/Microsoft-XBOX360-4GB-RKB-00010.htm">αυτό το ΧΒΟΧ-360 παιδια ? Επισης τι προβλημα παιζει να δημιουργησει ?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φλασαρισμα στα Slim (εαν σηκωνει το drive φλασαρισμα, το δικο σου 99% να μην φλασαρεται) ειναι γυρω στα 30-40. Το "τσιπαρισμα" η αλλιως RGH παιζει γυρω στα 60. Υπαρχει και ατομο στην κρητη που το κανει δωρεαν, υπαρχουν και ατομα που το κανουν για 50. Εγω π.χ παιρνω 60 για απλο RGH και +10 εαν θελει postfix adaptor, +10 εαν εχει dashboard > 14719 και θελει διαδικασια με DGX για την ανακτηση του cpukey.

 

Το RGH παιζει τα παντα απ το σκληρο δισκο: 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=H5_8wzsirkU

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες, καλησπερα,

 

επειδη προκειται να αγορασω xk3y το για phat 360 μου, εχω ορισμενες απορειες. Εχω benq drive και για να βρω το firmware του και επειδη δεν εχω στη κατοχη μου σταθερο Η/Υ σκεφτομαι απλα να ανοιξω το λαπτοπ που εχω στη κατοχη μου, να βγαλω τον εναν το σκληρο και να συνδεσω απο κει μεσω sata το drive(λογω οτι δεν εχω αλλη επιλογη αφου του λαπτοπ μου δεν εχει θυρα sata) και να παρω ρευμα απο το 360. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το drive θα αναγνωριστει απο το λαπτοπ ?(χρησιμοποιωντας Jungleflasher)

Το εχει δοκιμασει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ένα xbox 360 slim... πως θα ξέρω αν φλασάρεται ή αν θέλει και κόλληση; Τι νούμερα πρέπει να τσεκάρω; Ψάχνω το LOT number και δεν ξέρω ποιο ακριβώς είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πριν 3 μερες περιπου

δεν το εχω δοκιμασει ακομη σημερα μου εφερε μια κονσολα

ενα παιδι να την φτιαξω αλλα λογικα για να ανακοινωθηκε

δεν νομιζω να μην φτιαχνεται

αν θες βραδακυ θα εχω νεοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πριν 3 μερες περιπου

δεν το εχω δοκιμασει ακομη σημερα μου εφερε μια κονσολα

ενα παιδι να την φτιαξω αλλα λογικα για να ανακοινωθηκε

δεν νομιζω να μην φτιαχνεται

αν θες βραδακυ θα εχω νεοτερα

πως πήγε; δουλεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...