Προς το περιεχόμενο

Dark Souls [PS3][Xbox 360]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να το κανεις το guide? Τερματισε το πρωτα μια φορα και μετα δες οποιο guide γουσταρεις. Προφανως και θα υπαρξει καποιο wiki οπως το demons souls για οτι χρειαζεσαι αλλα ειναι καπως νωρις για κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δες εδω αν και οπως ειπα ειναι πολυ νωρις ακομα.

 

http://darksoulswiki.wikispaces.com/Classes

 

Εχει μονο ενα character built ως τωρα (pyromancer) και δεν λεει τιποτε περισσοτερο για τα υπολοιπα. Αν και χανεις ΠΟΛΥ απο την μαγεια του παιχνιδιου μιας και ο σκοπος ειναι οτι κανεις να το κανεις μονος σου ριξε του ενα ματακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις βλακεια που δεν μπορεις να κανεις upgrade το pyro hand? Αν πραγματι εκανες πατατα τοτε ειναι καλη ευκαιρια να δωσεις βαση σε miracles/ sorcery ξορκια ή απλα να το γυρισεις σε melee αφου και στο +7 εισαι ηδη ισχυρος pyromancer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγραψα τι ακριβώς για να μη κάνω spoiler απλά σε γενικές γραμμές ο τύπος που κάνει τις αναβαθμίσεις είναι πια εχθρικός npc :cry:

 

Btw για όσους ενδιαφέρονται υπάρχει ένα glitch για άπειρα souls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PRO TIP για Dark Souls

 

1)φτιάξτε Pyro

2)ανεβάστε melee stats

3)enjoy easy mode

 

 

XrbIZ18v6ZngFAptKemeYXfgWsg.png

 

 

Btw για όσους ενδιαφέρονται υπάρχει ένα glitch για άπειρα souls.

 

δυστυχώς το παιχνίδι έχει ΠΟΛΛΑ glitches - bugs...με αυτό το cheat για τα άπειρα souls, πλέον ξεχνάς να ασχοληθείς σοβαρά με το PVP του παιχνιδιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγραψα τι ακριβώς για να μη κάνω spoiler απλά σε γενικές γραμμές ο τύπος που κάνει τις αναβαθμίσεις είναι πια εχθρικός npc :cry:

 

Btw για όσους ενδιαφέρονται υπάρχει ένα glitch για άπειρα souls.

 

Χα, το πουλοπουλο. Ενταξει δεν εγινε και τιποτα. Ανεβασε κατι αλλο. Με βαση αυτα που ξερω απο το demon souls οπως λεει και ο απο πανω μου, ριξε το στο melee καθως ο pyromancer δεν κερδιζει DPS στο pyromancy απο το inteligence. Στο +7 pyromancy εισαι πολυ ισχυρος ηδη. Οχι οπως ενας +15 αλλα αυτος δεν μπορει να κανει καν melee.

 

Για το glitch για απειρα souls και να το ηξερα δεν θα το χρησιμοποιουσα. Thanks παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγραψα τι ακριβώς για να μη κάνω spoiler απλά σε γενικές γραμμές ο τύπος που κάνει τις αναβαθμίσεις είναι πια εχθρικός npc :cry:

 

πήγαινε στον priest που είναι στην εκκλησία με τα gargoyles στην αρχή του παιχνιδιού...δίνοντας του κάποια souls παίρνεις άφεση αμαρτιών ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε στον priest που είναι στην εκκλησία με τα gargoyles στην αρχή του παιχνιδιού...δίνοντας του κάποια souls παίρνεις άφεση αμαρτιών ;)

 

Βασικά έχω μπει στο Chaos Covenant και το είπα στον άλλο οπότε έγινε hollow και περιφέρεται στο Blight Town και επίσης καταλάθος σκότωσα τον Egg guy οπότε τον πούλο :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχα αυτα με αρεσουν σε αυτο το παιχνιδι! Μαθαινεις πραγματα καθως τα κανεις :lol: Αυτος ειναι και ο σκοπος εξαλου γι αυτο και το character built ειναι τοσο ελευθερο. Το παρελαβα σημερα το παιχνιδι και το επαιξα πριν για καμια ωριτσα με Knight. Παρατηρω τα ιδια assets με το demon souls αλλα εχει ποιο καλο και ποιο προσεγμενο animation οπου αυτο σημαινει ταυτοχρονα ποιο ευκολο και ποιο δυσκολο parry + riposte. Τον τυπο τον προοριζω για combat-cleric αν ολα πανε καλα και δεν κανω καμια παπαρα με κανεναν NPC.

 

Ποιος πολεμησε το πρωτο boss με το σπασμενο σπαθι μονο και μονο για να μαθει τα skills του πριν την κανονικη μαχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ξεκίνησα να το χτυπάω και λέω "ε δεν μπορεί πλάκα μας κάνουν...πρέπει να το χτυπάς μισή ώρα", ώσπου μετά παρατήρησα την ανοιχτή πόρτα και μπούκαρα :-D

 

με Knight δεν θα δυσκολευτείς πολύ αφού αντέχει πολύ ξύλο...επειδή λες ότι τον προορίζεις για combat - cleric δεν θα είναι τόσο εύκολο όμως αφού το Demon's Souls ευνοούσε περισσότερο τις "υβριδικές" κλάσεις...αυτό επειδή είναι πολύ πιο δύσκολο σε αναγκάζει να ακολουθήσεις πιο ξεκάθαρο path

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν σε αναγκαζει ρει. Δινω βαση σε STR, VIT, END και καθε τοσο ριχνω και κανεναν ποντο στο faith (τα buffs με ενδιαφερουν). Ριχνω αναλογα ποντους για slots για τα spells που θελω να εχω μαζι μου. Δεν νομιζω οτι χρειαζομαι και πολλα. 3 slots φανταζομαι οτι θα μου φτασουν και θα τα αποκτησω χαλαρα ως το level 35.

 

Αντιθετα στο demon souls για να κανω τον royal μου spellsword με βγηκε η πιστη μεχρι να βρω λιγο gear και να το enchantαρω οπως με γουσταρει για να εκανα δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας φίλος μου που είχε warrior στο πρώτο είχε και αρκετά spells...τώρα με τον warrior δεν του περισσεύει να ανεβάζει intelligence ώστε να κάνουν damage τα soul arrows, ούτε attunement για να βάζει slots...πρέπει να δώσει βάση στο strength αλλιώς πάει κλάψτον :-D

 

με Knight ίσως είναι πιο εφικτό το Faith για τα buffs, πάντως ξεχνάς τα μαγικά (ενώ στο πρώτο μπορούσες να συνδυάσεις Knight με Magic πιο αποτελεσματικά)

 

λέγοντας "αναγκάζει" εννοώ να είσαι και αποτελεσματικός..πχ να ανεβάζεις μαγικά σε warrior και να κάνεις αστείο damage με τα soul arrows ή να ανεβάσω strength σε μάγο όπου ποτέ δεν θα μπορώ να χειρίζομαι μεγάλα όπλα αποτελεσματικά δεν ωφελεί σε κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα εχουν να κανουν με το soul level. Ολα γινονται αρκει να εισαι προετοιμασμενος για να περασεις ορισμενα level πολυ "δυσκολα". Ο χαρακτηρας σου σαν μαγος μια χαρα "warrior" μπορει να γινει καθως υπαρχουν οπλα και enchants τα οποια ανεβαζουν attack power μεσα απο inteligence ή faith ακριβως οπως συμβαινει και με strengh και dexterity. Δεν ειναι δυσκολο να βρεις το focus απο τη στιγμη που ολα παιζουν. Ρωτα και εμενα να σε πω ο level 121 "μαγος" μου ποσο δυνατα βαραει με καθε swing της Cresent Uchigatana του (δικο μου enchat που ανεβαινει με magic και η Uchigatana σε αυτο το level απο 90+ attack power τωρα εχει 250+). Και στο dark souls μια χαρα το ιδιο σχεδιο βλεπω να ισχυει οποτε λοιπον ολα ειναι ενταξει.

 

Ενα φαινομενικα αδυναμο οπλο στην τελικη μπορει να ειναι αρκετα ισχυροτερο απο ενα αλλο αναλογα τα stats σου και τα enchant σου. Η διαφοροποιηση ειναι οτι αν ενας εχθρος εχει ΠΧ full physical defense τοτε το physical κομματι του οπλου σου δεν θα κανει τιποτα στον εχθρο και θα τον χτυπησεις με full power απο το magic enchat και φυσικα ισχυει και αντιστροφα. Εγω σαν knight τωρα εχω 2 οπλα στην κατοχη μου. Το αρχικο broadsword και ενα battle axe. Το battleaxe δεν ειναι τοσο ποιο δυνατο απο το σπαθι γιατι εχει μικροτερο bonus απο Strength σε σχεση με το σπαθι. Θα υπαρξει σημειο στο μελλον οπου το σπαθι μου θα ειναι χαλαρα ποιο δυνατο απο το battleaxe γι αυτον ακριβως τον λογο.

 

Επισης για τα spells δεν ειναι απαραιτητο να χρησιμοποιεις ντε και καλα soul arrow, fireball κτλ. Μπορεις καλιστα να χρησιμοποιεις το "force push", blessed weapon και αλλα "επιθετικα" spells που δεν κανουν αμεσα ζημια. Αυτος ειναι και ο σκοπος εξαλου. Θα συνεχισεις να εισαι melee χαρακτηρας που βαραει πολυ ποιο δυνατα με την υποστηριξη αυτων των spells και θα εχει και εξτρα στρατηγικα spells (οπως το "force push") για διαφορες WTF σκηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...