Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S2 είναι εδώ και εντυπωσιάζει (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματικά πιστεύεις οτι χρειαζόμαστε 2πυρηνους επεξεργαστές στα κινητά; Ποια δουλεία έχεις στο μυαλό σου που δεν σε ικανοποιεί η τρέχουσα επεξεργαστική δύναμη;

 

Όλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν βγει τόσο ακριβά τι να πω.. Πόλοι θα προτιμήσουν το lg oprimusx2 τότε. Που θα ειναι πολυ φθηνότερο και θα έρθει και νωρίτερα. Το galaxy2 περίπου στα ίδια επίπεδα ειναι. Μόνο στην οθόνη υπερέχει πολυ. Και αυτο επειδή δεν του έβαλε την καλή οθόνη η lg. Αυτη που βάζει στο black.

εχει και hdmi το lg :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το expansys είναι αρκετά ακριβό. Η τιμή που είδα εγώ είναι γύρω στις 550 GBP, δηλαδή μιλάμε και πάλι πάνω από €650! Εξωφρενική τιμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει παιδες, εξωφρενικη δεν ειναι

το μηλο κοστιζει τοσα και περισσοτερα και ολοι ξερουμε ποσα λιγοτερα η περισσοτερα προσφερει

επισης σκεφτειτε ποσο εκανε το galaxy s οταν πρωτοκυκλοφορησε... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωφρενική τιμή δε τη λες, για τέτοιο κινητό.

Πέραν οτι σε μερικούς δεν αρέσει το desing, πέραν του ότι οι περισσότεροι θα ήθελαν μια τεσσάρα οθόνη όπως το galaxy S, το κινητό είναι θηρίο.

Θα το έπαιρνα κάποια στιγμή σίγουρα, αλλά το εμβαδόν του δεν μου κάνει. Φυσικά το πάχος και το βάρος είναι απίστευτο, η samsung προχωράει πάρα πολύ δυνατά, καλό για όλους αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι το sammy S ειχε αρκετα προβληματα.

 

Εγω ανα 6-9 μερες χρειαζεται να το κλεισω για να ξεκωλησουν καποια πραγμματα(δεν εχω darky αλλα προηγουμενη froyo modαρισμενη Rom).

 

Παρολα αυτα οποτε το βλεπω διπλα σε HTC Κτλ μονο περιφανος αισθανομαι.Αλλη αισθηση.Το μονο προβλημα ειναι τα πρωϊνα με ηλιο οπου δε πολυ φενονται τα εικονιδια και θελει λιγη προσπαθια-φανταζομαι οτι θα φτιαχνεται με μονταρισμα και αυτοματα-.

 

ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ τιμη δε προκειται να χτυπησω το 2(βασικα δε προκειται ουτε 2πυρηνο).Οταν ξεκινησουν να πουλανε για να παρουν ξερω γω ip4gs(/5)η οτιδηποτε θα τσιμπησω μεταχειρισμενο :).

 

ΥΓ:Πολυ ωραιο.Βασικα εμενα μου αρεσει και το S και δε μου φενεται καθολου πλαστικο/καθε αλλο μου αρεσει και το σχημα και το πιασιμο.

 

Η sammy το μονο προβλημα που εχει ειναι το after sale.Δλδ GalaxyS διχως XDA ειναι γτπ.Κριμα αλλα ειναι η αληθεια.Και μονο γι'αυτο σκεφτομαι μπας και τσιμπησω το nexus s που θα φοραει γουγλικη ρομ-και πρωτο-.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το GalaxyS γιατί επιμένουν και το εκθειάζουν όλοι; Το έχω και είναι μάπα, όσες custom firmwares κι αν δοκίμασα να περάσω και όσα tweaks και να έκανα. Υπάρχουν κινητά στην αγορά, στη μισή τιμή του galaxys, που με stock firmware δε κολλάνε όσο κολλάει το S με tweaks κτλ. Σίγουρα έχει μεγάλο ατού την καταπληκτική οθόνη και κάποια ακόμα πραγματάκια, αλλά λειτουργικά ένα HTC (π.χ.) αποδίδει πολύ καλύτερα. Δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να το συγκρίνω με το iPhone4.

 

Σχεδιαστικά στις συγκεκριμένες φωτό δεν φαίνεται αρκετά καλά, αλλά ακολουθεί το ίδιο μοτίβο με το iPhone4. Είναι αρκετά πιο τετραγωνισμένο σε σχέση με το S.

 

*Οι διπύρηνοι βοηθάνε και στην αντοχή της μπαταρίας.

 

Έχεις βάλει Darkys Rom ή την official 2.2.1? Αδυνατό να πιστέψω ότι με αυτές δεν είσαι ικανοποιημένος? Εδώ με lagfix + 2.2 ήμουν (αλλά όχι τόσο όσο με darkys)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JPU 2.2.1. Είμαι απογοητευμένος για τα λεφτά που έδωσα για τη συσκευή, γιατί δεν τα αξίζει. Άμα κόστιζε 300€, δεν θα το συζητούσα.

Το κινητό μου ήρθε χωρίς 3 button combination, το GPS δεν έχει κλειδώσει ποτέ και όταν το έστειλα στην αντιπροσωπεία και τους ζήτησα να τα φτιάξουν, με έγραψαν στα @@ τους. Δεν έχω κανένα λόγο να πω καλά λόγια για τη συσκευή. Να'ναι καλά τα παιδιά στο xda για τη δουλειά που κάνουν, γιατί άμα δεν ήταν κι αυτοί...

Δε γίνεται να ζητάς 500€ για μια συσκευή η οποία κολλάει του κερατά. Δεν έχουν όλοι ούτε τις γνώσεις, ούτε την διάθεση, ούτε και τον χρόνο να κάτσουν να κάνουν root και βλακείες για να δουλέψει η συσκευή όπως θα έπρεπε να δουλεύει εξ' αρχής.

 

Anyway, ελπίζω να μην έχουμε τα ίδια με το S2 και ας το βάλουν και 600€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aδερφε 1000000 σορρυ αλλα αν δεν εχεις χρονο να ασχοληθεις με το κινητο αυτο και να το κανεις αεροπλανο τοτε παρε dumbphone.

 

ΣΥΜΦΩΝΩ στο οτι η Σαμυ εχει αθλιο after sale αλλα τα τεχνικα χαρακτηριστικα του ειναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Α.Οποτε μπορεις(και ΠΡΕΠΕΙ)να τα εκμεταλευτεις.Το οτι δεν το κανει η Σαμυ δεν παιζει κανα ρολο.

 

Νομιζω και εγω παντως οτι κανενα κινητο δεν αξιζει τοσα...Ουτε καν ταμπλετα/netbook δεν αξιζει τοσα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φιλος tigran παραπάνω , προφανώς ανήκει στην κατηγορία αυτών που δεν έχουν τη διάθεση να ασχοληθούν ιδιαίτερα με ένα κινητο. Και κακώς τον κατηγορητε γι αυτο. Οι περισσότεροι σας πληροφορώ σε αυτη την κατηγορία ανήκουν. Εγω τα γράφω συνέχεια ότι τα android (μέχρι τώρα τουλαχιστον, δεν ξέρω τι θα ισχύει αύριο ) θέλουν τον... Hacker τους , και ότι δεν κάνουν για όλους. Αυτός ειναι ο λόγος που το iPhone με όλα τα κουσούρια και τις ελλείψεις του, το έχουν αγοράσει 150 εκατ , εκει που το ποιο επιτυχημένο εμπορικά android (το galaxy 1 παρεπιπτωντος) το πήραν 10 εκατ. , και όχι το μηλαρακι και ένα σωρό σαχλαμαριτσες που διαβάζω τελευταία ακόμα και απο σοβαρα άτομα. Αλήθεια γιατί παλαιότερα οι συσκευές με το μηλαρακι δεν πουλαγαν τίποτα και μολις έφτιαξε το iPhone ξεσκιστηκε στις πωλήσεις;

Αν έχεις το χρόνο και τη διάθεση να ασχοληθείς πολυ, τότε πιθανότατα να ειναι καλύτερο πχ το galaxy απο το iPhone. Φυσικά με εξαίρεση τις εφαρμογές πάντα. Βγηκα offtopic το ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον αλλα εσυ να προτιμησεις tegra γιατι ειναι ανωτερος του exynos

εγω δεν θα προτιμησω κανεναν απο τους 2 γιατι εχω τον ταπεινο hummingbird που τα βγαζει ακομη περα μια χαρα :-)

απο οτι φαινεται οντως ο tegra ειναι σταθερα καλυτερος απο τον exynos, θα ηθελα να δω ομως και επιδοσεις στην καταναλωση

ποιο κινητο αραγε θα φοραει τον tegra γιατι η samsung δεν εχει ανακοινωσει κατι ακομη, ισως αργοτερα μεσα στο ετος

 

τελικα απο οτι φαινεται της samsung της αρεσει παντα να φοραει την αιχμη της τεχνολογιας... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...