Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S2 είναι εδώ και εντυπωσιάζει (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σωστα το εγραψες, εχεις την εντυπωση, γιατι δεν νομιζω να γινοταν κατι τετοιο...

με δεδομενο οτι ο tegra ειναι καλυτερος με τα στοιχεια που εχουμε μεχρι στιγμης εστω και για 1% αν και στα benches προηγουμενως ειδαμε οτι η διαφορα ειναι μεγαλυτερη, οταν μια συσκευη κοστιζει 650 ευρω+ απαιτεις να εχεις το καλυτερο που κυκλοφορει και ειδικα οταν ξερεις οτι ο αμερικανος κατοχος ο οποιος θα εχει δωσει τα ιδια και λιγοτερα χρηματα θα εχει την εκδοση με τον tegra ειναι ακομη πιο αδικο

διαφορες ο τελικος χρηστης ισως να μην καταλαβει και απο τον hummingbird στον exynos, αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει διαφορα

οι επιδσεις ειναι αυτες που πουλανε, οχι η αυτονομια, αν και αυτη ακομη και με τον exynos πραγματικα ποσο καλη θα μπορουσε να ειναι?

Γι αυτο λέω , εχω την εντύπωση. Υποθέσεις κάνω πάνω σε αυτο, δε γνωρίζω. Μπορει να αποδειχθεί να έχεις δίκιο. Θα δούμε. Στα υπόλοιπα που γράφεις συμφωνώ, με εξαίρεση την αυτονομία. ΑΝ ειναι οντως αρκετά λιγότερο ενεργοβορος (αυτο ισχυριζονταν η samsung) για μένα παίζει ρόλο. Για κάποιον άλλο ισως όχι. Έτσι και αλλιως δεν ξέρουμε ακόμα. Δεν αποκλείεται να αποδειχθεί καλύτερος ο tegra2 και σε αυτο..

Στην Αμερικη θα πωληται με tegra?

Δεν ειναι λίγο σαν να θάβει τον εαυτο της ετσι η samsung? Σαν να λέει εγω βγάζω υποδιεσταιρους CPU..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γι αυτο λέω , εχω την εντύπωση. Υποθέσεις κάνω πάνω σε αυτο, δε γνωρίζω. Μπορει να αποδειχθεί να έχεις δίκιο. Θα δούμε. Στα υπόλοιπα που γράφεις συμφωνώ, με εξαίρεση την αυτονομία. ΑΝ ειναι οντως αρκετά λιγότερο ενεργοβορος (αυτο ισχυριζονταν η samsung) για μένα παίζει ρόλο. Για κάποιον άλλο ισως όχι. Έτσι και αλλιως δεν ξέρουμε ακόμα. Δεν αποκλείεται να αποδειχθεί καλύτερος ο tegra2 και σε αυτο..

Στην Αμερικη θα πωληται με tegra?

Δεν ειναι λίγο σαν να θάβει τον εαυτο της ετσι η samsung? Σαν να λέει εγω βγάζω υποδιεσταιρους CPU..

εγω εξακολουθω να μην μπορω να βρω εναν λογο σε καποιες αγορες να πουλαει με tegra και σε καποιες με exynos

ειδικα αμα εχουν ιδια τιμη ειναι τελειως παραλογο

κατι τετοια τα κανει η samsung οπως και με το nexus s και την οθονη, οπου σε καποιες αγορες κυλοφορει με samoled και σε καποιες με slcd, βεβαια εδω ειναι και η google στη μεση, αλλα τελος παντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ενας λόγος πρέπει να ειναι ότι δεν μπορει να ανταποκριθει στη ζήτηση σήμερα. Δεν εχει έτοιμους αρκετούς exynos , οποτε σε κάποιους θα δώσει αναγκαστικά tegra2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δεν είμαι ο τύπος που "Οσα δεν πιάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια" αλλά ρε παιδιά το να δίνει κάποιος 650€ για να πάρει μια τηλεφωνική συσκεύη και ιδιαίτερα σε αυτους τους δύσκολους καιρούς πραγματικά με ξενερώνει, εχει ωραία οθόνη και διπύρινο επεξεργαστή ωραία και? σ ενα χρόνο το λιγότερο δεν θα σημαίνει και κάτι.

Με αυτα τα λεφτα κάποιος παίρνει ενα κινητό, μια παιχνιδομηχανή που θα την εχει και καιρό και θα γουστάρει, παίρνει μια φωτογραφική μηχανή που θα του μείνει και άλλα τόσα πακετάκια που θα μπορεί να συνδιάσει με αυτα τα λεφτα αν τα έχει για να τα ξοδέψει.

Επίσης μην ξεχνάμε οτι δεν πρόκειται να κάνει κάτι παραπάνω απο κάποιον που εχει πάρει ενα κινητό των 150-200€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχουν σπασει τα νευρα μου προσπαθοντας να καταλαβω ποια θα ηταν η καλυτερη αγορα για το Galaxy S2! :mad:

Exynos 4210 1.2ghz vs Tegra 2 1ghz?

Που υπερτερει το ενα και που το αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...