Προς το περιεχόμενο

Φθηνες Επωνυμες Μαρκες σε Ρουχα


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ στην ζωή μου κυρίως φτηνά ρούχα φοράω (λόγω της τωρινής μου οικονομικής κατάστασης) υπήρχε πάντως καιρός που το σύνολο των όσων φορούσα έβγαζε πολλές φορες μεγάλο 3 ψηφίο αριθμό και καμια φορα και 4ψηφίο...

 

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι η ποιότητα δεν είναι εγγυημένη σε ένα ακριβό ρούχο.-

 

ούτε είναι σίγουρο ότι θα λείπει από ένα φτηνό .-

 

Αυτό που σίγουρα συμβαίνει είναι ότι τα πολύ ακριβά ρούχα έχουν πάντα μια πινελιά στο design που δεν θα την βρείς στα φτηνότερα... επίσης χρησιμοποιούν συνδυασμό υλικών με συγκεκριμένα textures που πάλι δεν θα την βρείς εύκολα στα φτηνότερα.

 

τα παπούτσια μετά τα 250 euro είναι "ό,τι δίνεις παίρνεις"... μεταξύ 50 και 250 είναι η δύσκολη υπόθεση.. εκεί πολλές "μάρκες" είναι μούφες και πολλά "υποκατάστατα" είναι super ποιοτικά και αντέχουν.

 

κοστούμια... εδώ ισχύει πάλι το ό,τι δίνεις παίρνεις.. αλλα με μια δυσαναλογία.. δηλαδή αν δώσεις πολλά λεφτά για κοστούμι (πάνω από 1000-1500) δεν σημαίνει ότι θα πάρεις θεϊκό κοστούμι.. απλά θα είναι αρκετά καλύτερο από αυτό των 350-700.... και καμια φορα ανάλογα την περίπτωση θα είναι απλά καλύτερο.. αυτό ισχύει τόσο για έτοιμα όσο για χειροποίητα.

 

τζιν... στο εξωτερικό ισχύει το ότι δίνεις παίρνεις.. στην ελλάδα είναι μεγάλη παγίδα.. έχω δει τζιν των 300+ euro να μοιάζουν με φτηνιάρικες απομιμήσεις σε σύγκριση με τζιν 120 euro που έχω αγοράσει από το εξωτερικό... πολλά επίσης χαλάνε εύκολα... δεν ξέρω τι παίζει με την ελληνική αγορά στο συγκεκριμένο θέμα με τα τζιν....

Επεξ/σία από FedonasP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σας ειδοποιώ νωρίς αυτή τη φορά :)

 

577875_3138589819515_1107967118_32302680_192732987_n.jpg

 

 

Τσέκαρα!!!! Έχει πολύ πολύ ωραία πραγματάκια και από τιμές χώμα (2 παπούτσια, 3 πουκάμισα, 3 μπλουζάκια......120€ για παράδειγμα) ΑΛΛΑ

 

όποιος ενδιαφέρεται αύριο 12'00 να ναι εκεί. Αν το αφήσετε για Σαββάτο, τουλάχιστον από την πρώτη παρτίδα θα πάρετε @@ (κάνει rhyme συγχωρέστε με :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην κολατε στις γνωστες ξενες μαρκες.....Ασχολουμε παρα πολυ καιρο με το ρουχο και βλεπω οτι οι ελληνικες εταιριες δεν εχουν να ζηλεψουν και τιποτα απο της ξενες ασε που ειναι πιο οικονομικες και στηριζουμε τον τοπο μας.

 

Για αυτο εγω προτεινο κοιταξτε τις προτασεις του ελληνικου ρουχου και μετα δειτε και τα ξενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην κολατε στις γνωστες ξενες μαρκες.....Ασχολουμε παρα πολυ καιρο με το ρουχο και βλεπω οτι οι ελληνικες εταιριες δεν εχουν να ζηλεψουν και τιποτα απο της ξενες ασε που ειναι πιο οικονομικες και στηριζουμε τον τοπο μας.

 

Για αυτο εγω προτεινο κοιταξτε τις προτασεις του ελληνικου ρουχου και μετα δειτε και τα ξενα.

 

ας εμφανιστουνε και μετα βλεπουμε που θα δωσουμε τα λεφτα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποτοξινωση... :mrgreen:

 

Αποφραγκίωση θα το έλεγα :-D

 

Έκατσε το ταξίδι στην Βαρκελώνη κοντά, οπότε ή θα τομιαζόμουν ή θα έβλεπα το καμπνου, διάλεξα το δεύτερο

 

ωραιο και καθαρο το μαγαζακι

seal of approval

 

Ντεν ειν μαγαζί καρντιά μου. Είναι ο χόρος δειγματισμού των πελατών. Γίνεται μαγαζί μόνο στα bazaar.

 

Πόσα σου φυγαν κουφαλίτσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφραγκίωση θα το έλεγα :-D

 

Έκατσε το ταξίδι στην Βαρκελώνη κοντά, οπότε ή θα τομιαζόμουν ή θα έβλεπα το καμπνου, διάλεξα το δεύτερο

 

 

 

Ντεν ειν μαγαζί καρντιά μου. Είναι ο χόρος δειγματισμού των πελατών. Γίνεται μαγαζί μόνο στα bazaar.

 

Πόσα σου φυγαν κουφαλίτσα;

 

κατι ψηλα [70,49ευρω]

γενικα δεν ειμαι τοσο casual

 

επισης εχω πετυχει κατι bazaar που τις τσαντες τις παιρνανε απο τις παλετες

 

επισης υπηρχε κοσμος που εσκαγε με φανελακι για να δοκιμασει κατευθειαν... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα χθες και ο κόσμος ψώνιζε σαν να μην υπήρχε αύριο..

ξενέρωσα που όλα τα καλά κομμάτια είχαν φύγει, tshirts κλπ και επίσης ξενέρωσα που για να δοκιμάσεις κάτι παίζει να περίμενες και κανα 45λέπτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα χθες και ο κόσμος ψώνιζε σαν να μην υπήρχε αύριο..

ξενέρωσα που όλα τα καλά κομμάτια είχαν φύγει, tshirts κλπ και επίσης ξενέρωσα που για να δοκιμάσεις κάτι παίζει να περίμενες και κανα 45λέπτο..

 

σε τετοια πραγματα μονο jean δοκιμαζεις [σε δοκιμαστηρια]

αν και σε καποια αλλα bazaar μπαινανε 4 ατομα σε μεγαλο δοκιμαστηριο και φιανοταν απεξω λες και γινοταν παρτουζα

 

επισης ειχε καποια καλα πραγματακια σημερα

φανταζομαι οτι χθες θα ειχε πολλα... -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην κολατε στις γνωστες ξενες μαρκες.....Ασχολουμε παρα πολυ καιρο με το ρουχο και βλεπω οτι οι ελληνικες εταιριες δεν εχουν να ζηλεψουν και τιποτα απο της ξενες ασε που ειναι πιο οικονομικες και στηριζουμε τον τοπο μας.

 

Για αυτο εγω προτεινο κοιταξτε τις προτασεις του ελληνικου ρουχου και μετα δειτε και τα ξενα.

 

δεν την ξανα-πατάω.μια φορά πήγα και αγόρασα συνειδητά Ελληνικά t-shirt με στάμπα 10 ευρώ.Ήταν και ωραία και είχαν καλή τιμή.Μετά απο το πρώτο πλύσιμο η στάμπα ξεθώριασε και έσπασε.Αν είναι να στηρίζω τον τόπο μου,να με σέβονται τουλάχιστον.Κάτι που με άλλα μπλουζάκια το ξεθώριασμα έχει μετά απο μήνες πλυσίματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ναι {και ευτυχως που δεν το εμαθα}

 

ξεκινησε και αλλο bazaar σημερα

 

πιθανον να παω δευτερα και να σας πω

ποιος που ποτε? στειλε πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...