Προς το περιεχόμενο

Φθηνες Επωνυμες Μαρκες σε Ρουχα


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε, όχι! Η ποιότητα και γραμμή καμία σχέση!

ποια ποιοτητα μωρε...εχω μανα γαζωτρια τα ιδια ειναι ολα...

και οσο αυτο με την γραμη εγω δεν βλεπω καμια διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νομιζω τα πιο ποιοτικα πολο ειναι τα lacoste παντως.

 

Ενας πωλητης μου ειχε πει οτι χρησιμοποιουνε 3 ποιοτητες ινας ή κατι τετοιο,ενω οι αλλες εταιριες 2,δεν ξερω αν ισχυει.

 

Παντως για τον πιο πανω φιλο,40 ευρω για ενα t-shirt σου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι ειναι φθηνα τα 40 ευρω ενω στην ουσια ειναι αρκετα τσιμπημενα.Μια φανελλα μακο ειναι κατουσιαν με ενα σηματακι ή μια σταμπα.

Επισης ειναι μλκεια να παιρνεις 6 μπλουζακια ιδιας εταιριας ιδιου στυλ,δοκιμασε και κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια ποιοτητα μωρε...εχω μανα γαζωτρια τα ιδια ειναι ολα...

και οσο αυτο με την γραμη εγω δεν βλεπω καμια διαφορα

 

Εντελώς υποκειμενικό το θέμα, αλλά εγώ που δεν βάζω μπλούζα πάνω από μια φορά χωρίς να πλυθεί, οπότε πλένονται συχνά τα ρούχα έχω παρατηρήσει διαφορά. Μπορεί να έχω πάρει κάτι πιο ακριβό και να μου κρατήσει χρόνια. Δεν σου λέω ότι όλα τα χρυσοπληρώνω(άσε που τα αγοράζω σε εκπτώσεις και outlets πολλά), αλλά βλέπω διαφορά.

 

Επίσης γιατί να πληρώσω 20-30 λίρες ένα πόλο του ΖΑΡΑ ή του μπένεττον και να μην πληρώσω 40-50 με εκπτώσεις κάτι που καθ'εμέ θα κρατήσει πολύ περισσότερο και μου αρέσει πιο πολύ και μου κάθεται καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω τα πιο ποιοτικα πολο ειναι τα lacoste παντως.

 

Ενας πωλητης μου ειχε πει οτι χρησιμοποιουνε 3 ποιοτητες ινας ή κατι τετοιο,ενω οι αλλες εταιριες 2,δεν ξερω αν ισχυει.

 

Παντως για τον πιο πανω φιλο,40 ευρω για ενα t-shirt σου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι ειναι φθηνα τα 40 ευρω ενω στην ουσια ειναι αρκετα τσιμπημενα.Μια φανελλα μακο ειναι κατουσιαν με ενα σηματακι ή μια σταμπα.

Επισης ειναι μλκεια να παιρνεις 6 μπλουζακια ιδιας εταιριας ιδιου στυλ,δοκιμασε και κατι αλλο.

 

Ta Lacoste ξερω και γω πως εχουν την καλυτερη ποιοτητα. Δεν ξερω για 2 και 3 νηματα, αλλα ισχυρισμοι τα εχουν σαν τα πιο ανθεκτικα, πιο απαλα και ανετα. Και βεβαιως ειναι και η πρωτη εταιρια που εβγαλε πολο, πριν ακολουθησουν ολες οι υπολοιπες. Οποτε βαση ολων αυτβν εγω εχω πειστει οτι αν ειναι να δωσεις λεφτα σε ακριβο ρουχο η συγκεκριμενη μαρκα τα αξιζει.

 

Εντελώς υποκειμενικό το θέμα, αλλά εγώ που δεν βάζω μπλούζα πάνω από μια φορά χωρίς να πλυθεί, οπότε πλένονται συχνά τα ρούχα έχω παρατηρήσει διαφορά. Μπορεί να έχω πάρει κάτι πιο ακριβό και να μου κρατήσει χρόνια. Δεν σου λέω ότι όλα τα χρυσοπληρώνω(άσε που τα αγοράζω σε εκπτώσεις και outlets πολλά), αλλά βλέπω διαφορά.

 

Επίσης γιατί να πληρώσω 20-30 λίρες ένα πόλο του ΖΑΡΑ ή του μπένεττον και να μην πληρώσω 40-50 με εκπτώσεις κάτι που καθ'εμέ θα κρατήσει πολύ περισσότερο και μου αρέσει πιο πολύ και μου κάθεται καλά.

 

Τα Benetton τι ποιοητας ειναι? Δεν ειχα μπει στον κοπο να τα τσεκαρω μεχρι και προσφατα, που περασα απο το καταστημα μεσα στο golden Hall και συνειδητοποιησα οτι εχουν μονο 30 ευρω τα Πολο τους. Πολυ τιμια, και δεν κοροιδευουν κανεναν. Το χειμωνα μου καναν δωρο ενα μακρυμανικο και το καταυχαριστιθηκα. Απο ποιοτητα δεν καταλαβα διαφορα και πιστευα πως θα χε 50-60 το ενα και οχι 30. Τα αξιζουν τα λεφτα τους πιστευω, σιγουρα περισσοτερο απο Ζαρα. Προσωπικη αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Benetton έχουν όντως καλή σχέση τιμής/ποιότητας.Τσιμπάνε όμως λίγο στα μπουφάν τους

 

Τι τιμες εχουν ας πουμε? Τα μπουφαν ομως, παντα ειναι ακριβοτερα. Δυσκολα βρισκεις μαρκα κατω απο κατοσταρικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πριν 2 μήνες δύο tshirt πολύ μοντέρνα σχέδια κάπου 15Ε και 25Ε αντίστοιχα.

Ένα μπουφανάκι ανοιξιάτικο που πήρα έκανε κάπου 95Ε, στα 60Ε θα ήταν πιο τίμια η τιμή.

Στις εκπτώσεις έχουν τακτική να ρίχνουν 2-3 μέρες τις τιμές σε όλα -50% get ready ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπουτσι καλο και μπουφαν κατω απο 100αρικο στην Ελλαδα νομιζεις οτι ειναι τσαμπα δυστυχως..

 

Μπενετον οντως τιμια εταιρεια.

 

Ο Ralph Lauren δεν εβγαλε πρωτος τα polo μπλουζακια?Ενα αλλο μεγαλο + των Lacoste ειναι οτι εχουν πολυ ωραια παλετα χρωματων,δεν ξερω αν εχετε προσεξει.

 

Παντως περα απο τα polo και ορισμενα παπουτσακια η lacoste δε βγαζει ιδιαιτερα ωραια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ralph Lauren δεν εβγαλε πρωτος τα polo μπλουζακια?Ενα αλλο μεγαλο + των Lacoste ειναι οτι εχουν πολυ ωραια παλετα χρωματων,δεν ξερω αν εχετε προσεξει.

 

Χωρις να το εχω ψαξει σε wiki και google, η ιστορια ξερω πως ξεκινησε οταν ο Rene Lacoste σχεδιασε για τις αναγκες του τεννις το πρωτο Polo που εβγαινε αρχικα μονο σε λευκο με κωδικη ονομασια L.12.12. Επειτα ακολουθησαν και οι υπολοιποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 Ιουλίου....έχω την λίστα μου έτοιμη, έχω σταμπάρει τι θέλω και από που το θέλω και απλά περιμένω την ημέρα.

 

Τσεκαρισμένες και οι τιμές φυσικά για να είμαστε βέβαιοι για αληθινές εκπτώσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) http://shop-uk.lacoste.com/Polos/5100000,en_GB,sc.html?forceLanding=true&mainSegment=true

2) http://shop.lacoste.com/LVE-Men-Products/b/2248343011?ie=UTF8&title=L!VE

 

Ποιο από τα δύο είναι το επίσημο online store της Lacoste;Υπάρχει κίνδυνος "μαϊμούδων" σε κάποιο απ'τα δύο;

Εφόσον το ένα εδρεύει Αγγλία και το άλλο Γαλλία (κάνω λάθος?),ποιο συμφέρει περισσότερο από τιμές,μεταφορικά κ.λπ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...