Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα και χρόνια πολλά

μηπως ξέρει κάποιος τι αρχεία video υποστηρίζει το ipad 2; ,και πως τα περνάμε από το pc στην συσκευή;,VCL αρχεία διαβάζει;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το http://www.apple.com/ipad/specs/:

Video formats supported: H.264 video up to 1080p, 30 frames per second, High Profile level 4.1 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; MPEG-4 video up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps per channel, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; Motion JPEG (M-JPEG) up to 35 Mbps, 1280 by 720 pixels, 30 frames per second, audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format

Τα παραπάνω είναι αυτά που παίζει natively (μέσω της εφαρμογής Video που δίνει η Apple). Για να περάσεις τέτοια αρχεία video, τα προσθέτεις στο iTunes και μετά τα κάνεις sync με το iPad.

 

Αν θέλεις να παίξεις αρχεία .avi (divx) ή .mkv πρέπει να κατεβάσεις κάποιο επιπλέον πρόγραμμα που να τα υποστηρίζει, (πχ το CineXplayer, το Buzz Player HD, το Plex, το FlexPlayer κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια

 

οποιος ενδιαφερεται το jailbreak εχει βγει για ipad 2(5.0.1) και iphone 4s(5.0 , 5.0.1).δυστυχως μπορουν να το κανουν μονο οσοι εχουν μακ.οι υπολοιποι θα πρεπει να περιμενετε να βγει και για windows.

 

http://cache.greenpois0n.com/dl/absinthe-mac-0.1.2-2.zip

 

το λινκ για οποιον ενδιαφερεται.

 

1)Αφού κατεβάσετε το πρόγραμμα συνδέστε τη συσκευή σας μέσω USB στον υπολογιστή και τρέξτε το Absinthe

2)Πατήστε το ‘Jailbreak’, περιμένετε να ολοκληρωθεί η μπάρα και μετά στη συσκευή σας θα βρείτε το νέο εικονίδιο ‘Absinthe’ που θα έχει εγκατασταθεί. Όταν το πατήσετε θα αρχίσει να φορτώνει η ιστοσελίδα greenpois0n.com και όταν ολοκληρωθεί η φόρτωση θα αντικατασταθεί το εικονίδιο με το Cydia. Προς το παρόν επειδή η ιστοσελίδα δέχεται μεγάλη κίνηση ίσως αντιμετωπίσετε πρόβλημα με την ολοκλήρωση της διαδικασίας. Σε αυτή την περίπτωση πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο, ανοίξτε το VPN και περιμένετε λιγάκι.

 

Αν βρείτε ότι το Camera Roll σας είναι άδειο ξανατρέξτε την εφαρμογή μία φορά ακόμα για να το διορθώσετε και άλλη μία ξανά για να ολοκληρωθεί το jailbreak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

 

οποιος ενδιαφερεται το jailbreak εχει βγει για ipad 2(5.0.1) και iphone 4s(5.0 , 5.0.1).δυστυχως μπορουν να το κανουν μονο οσοι εχουν μακ.οι υπολοιποι θα πρεπει να περιμενετε να βγει και για windows.

 

http://cache.greenpois0n.com/dl/absinthe-mac-0.1.2-2.zip

 

το λινκ για οποιον ενδιαφερεται.

 

1)Αφού κατεβάσετε το πρόγραμμα συνδέστε τη συσκευή σας μέσω USB στον υπολογιστή και τρέξτε το Absinthe

2)Πατήστε το ‘Jailbreak’, περιμένετε να ολοκληρωθεί η μπάρα και μετά στη συσκευή σας θα βρείτε το νέο εικονίδιο ‘Absinthe’ που θα έχει εγκατασταθεί. Όταν το πατήσετε θα αρχίσει να φορτώνει η ιστοσελίδα greenpois0n.com και όταν ολοκληρωθεί η φόρτωση θα αντικατασταθεί το εικονίδιο με το Cydia. Προς το παρόν επειδή η ιστοσελίδα δέχεται μεγάλη κίνηση ίσως αντιμετωπίσετε πρόβλημα με την ολοκλήρωση της διαδικασίας. Σε αυτή την περίπτωση πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο, ανοίξτε το VPN και περιμένετε λιγάκι.

 

Αν βρείτε ότι το Camera Roll σας είναι άδειο ξανατρέξτε την εφαρμογή μία φορά ακόμα για να το διορθώσετε και άλλη μία ξανά για να ολοκληρωθεί το jailbreak.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Δούλεψε τέλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Σήμερα εγκατέστησα το Hands-Free Control στο iPad 2 μου που τρέχει iOS 5. Το θέμα είναι ότι μετά από την επανεκκίνηση, τα εικονίδια και γενικά όλα, φαινόντουσαν κάπως σαν να μην τρέχει το iOS για iPad, αλά να τρέχει το iOS του iPhone! Το έβαλα σε safe mode και μετά πάτησα restart, τότε έφτιαξε. Όμως, αν το απενεργοποιήσω κανονικά και μετά το ανοίξω, πάλι υπάρχει αυτό το πρόβλημα, οπότε αναγκάζομαι να μην το απενεργοποιώ ποτέ.

1. Υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα?

2. Του κάνει κακό να μην απενεργοποιείται ποτέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έψαξα στο google και βρήκα ότι αυτό που παθένει το iPad μου είναι ότι μπένει σε iPhone mode, και αυτό λύνεται προσορινά με respring. Όμως τα εικονίδια αλάζουν θέση και άντε να τα ξαναφτιάχνω, οπότε μήπως υπάρχει κποια ποιο καλή λύσει ώστε να μην μπαίνει καθόλου το iPad σε iPhone mode??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξανά συζητηθεί, έχω ένα θέμα. Το ipad2 που έχω αργεί υπερβολικά να φορτίσεις, δε θέλει περίπου 6 ώρες μπορεί κ παραπάνω.

Το φορτίων με το καλώδιο που είχε η συσκευασία κ με πρίζα, όχι USB.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο κάνει και σε εμένα. Από ότι διαβάζω έχει να κάνει με το καλώδιο που παρέχει η apple το οποίο δε μπορεί να παρέχει το απαιτούμενο φορτίο για να ολοκληρωθεί η φόρτιση νωρίτερα. Κάποιος σχετικός με τα ηλεκτρονικά/ηλεκτρολογικά μπορεί να μας διαφωτίσει ίσως διαβάζοντας το άρθρο ΕΔΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξανά συζητηθεί, έχω ένα θέμα. Το ipad2 που έχω αργεί υπερβολικά να φορτίσεις, δε θέλει περίπου 6 ώρες μπορεί κ παραπάνω.

Το φορτίων με το καλώδιο που είχε η συσκευασία κ με πρίζα, όχι USB.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

6 ώρες νομίζω πως έιναι υπερβολικά πολλές! Μήπως το φορτίζεις με τον φορτιστή του iphone και όχι με αυτόν του ipad2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...