Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα

 

Οταν εννοεις φωνητικο ελεγχο εννοεις την siri;

Όχι, εννοώ το Voice Control. Αλά δεν δημιούργησε αυτό τορόβλημα. Τορόβλημα το δημιούργησε το Hands-Free Control το οποίο είναι για την ενεργοποίηση του voice control ή της siri χωρίς να πατάω κουμπί, αλά απλά να λέω Siri.

 

Για Jailbreaked μιλατε;

Ναι, έχω κάνει Jailbreak στο iPad 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μπριζα κανονικη ή μεσω usb σε καποιον υπολογιστη κλπ ?

Εμενα δε κανει πανω απο 3 ωρες σε μπριζα .

 

απο πριζα και με το καλωδιο του ipad!

μου φαινεται υπερβολικα πολυ ωρα, και απο το λιγο που το εψαξα ειδα πως πολλοι ειχαν παρομοια θεματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω κι άλλη μια ερώτηση σχετικά με το voice control: στο iPod touch μου, μπορώ μα κάνω facetime σε κάποιον λέγοντας "κάνε facetime στον τάδε" ή "κάλεσε τον τάδε", στο iPad όμως δεν γίνεται αυτό. Κοίταξα τον φάκελο plugins και είδα ότι στο iPod έχει ένα voicedial.vsplugin που στο iPad δεν το έχει (έχει μόνο το base και το iPod). Αντέγραψα λοιπόν το voicedial.vsplugin στον φάκελο plugin του iPad μέσω winscp μα πάλι δεν γίνεται δουλειά. Σκεύτηκα μήπως πρέπει να αλάξω και τίποτα σε κανένα .plist... Ξέρει κανείς αν γείνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο πριζα και με το καλωδιο του ipad!

μου φαινεται υπερβολικα πολυ ωρα, και απο το λιγο που το εψαξα ειδα πως πολλοι ειχαν παρομοια θεματα..

απο τις 20:30 μέχρι 01:00 για να παρει απο 2% σε 100%... είναι φυσιολογικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα ας ρωτήσω εδώ. Μπορώ με ένα ipad να συνδεθώ με ssh σε έναν άλλο υπολογιστή που έχει πάνω windows ή linux;

 

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να μπορώ να γράφω και να τρέχω κώδικα από το tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα ας ρωτήσω εδώ. Μπορώ με ένα ipad να συνδεθώ με ssh σε έναν άλλο υπολογιστή που έχει πάνω windows ή linux;

 

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να μπορώ να γράφω και να τρέχω κώδικα από το tablet.

zatelnet (free)

pTerm (3.99 euro)

Prompt (5.99 euro)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερωτηση

 

ετσι και αγορασεις new ipad 2 απο online seller [ebay.uk]

υπαρχει περιπτωση να σε καλυψει η εγγυηση στην ελλαδα ή sweet dreams nice prince...?

Επεξ/σία από viper2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πριν λίγες ημέρες το iPad, μαύρισε την οθόνη και έκανε κάτι στιγμιαίες γραμμές. Μετά από 2 δευτερόλεπτα έκανε Restart. Βγήκε το μιλαράκι και μπήκε ξανά στο λειτουργικό χωρίς να τρέχει τίποτα.

 

Από τότε αυτό γίνεται στην κυριολεξία κάθε μέρα. Πάντα όμως! Συγκεκριμένα είναι 5-6 μέρες τώρα που δεν υπάρχει 24ώρο που να μην γίνει.

Όταν είμαι στο Facebook μέσω του App, όταν είμαι Safari (νομίζω) και σήμερα την ώρα που μίλαγα στο Skype.

 

Η μπαταρία σήμερα που μου το έκανε ήταν πλήρως φορτισμένη.

Δεν έχω Jailbreak κλπ.

 

Λέτε να χρειάζεται να το πάω πίσω με εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πριν λίγες ημέρες το iPad, μαύρισε την οθόνη και έκανε κάτι στιγμιαίες γραμμές. Μετά από 2 δευτερόλεπτα έκανε Restart. Βγήκε το μιλαράκι και μπήκε ξανά στο λειτουργικό χωρίς να τρέχει τίποτα.

 

Από τότε αυτό γίνεται στην κυριολεξία κάθε μέρα. Πάντα όμως! Συγκεκριμένα είναι 5-6 μέρες τώρα που δεν υπάρχει 24ώρο που να μην γίνει.

Όταν είμαι στο Facebook μέσω του App, όταν είμαι Safari (νομίζω) και σήμερα την ώρα που μίλαγα στο Skype.

 

Η μπαταρία σήμερα που μου το έκανε ήταν πλήρως φορτισμένη.

Δεν έχω Jailbreak κλπ.

 

Λέτε να χρειάζεται να το πάω πίσω με εγγύηση;

Δοκίμασε, κατ'αρχήν, να του κάνεις ένα restore μέσω του iTunes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε, κατ'αρχήν, να του κάνεις ένα restore μέσω του iTunes.

 

 

Να συμπληρώσω μόνο να το βάλεις set as new για να μην σου φορτώσει κάποιο backup για να δεις άμα είναι πρόβλημα του iPad.δες το μερικές ημέρες μετα άμα τραβάει τα ίδια κολλήματα.αν ναι τότε πας για επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε, κατ'αρχήν, να του κάνεις ένα restore μέσω του iTunes.

Αυτό έκανα. Για να δούμε.

 

Να συμπληρώσω μόνο να το βάλεις set as new για να μην σου φορτώσει κάποιο backup για να δεις άμα είναι πρόβλημα του iPad.δες το μερικές ημέρες μετα άμα τραβάει τα ίδια κολλήματα.αν ναι τότε πας για επισκευή.

Δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο. Έχω πράγματα που χρησιμοποιώ και δεν είμαι σε θέση να πηγαίνω εγώ με τα νερά του. Αυτό πρέπει να με υπηρετεί.

 

Στο Forum της Apple, το έχουν αρκετοί το πρόβλημα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, είδα αυτό εδώ. Υπάρχει κάτι τέτοιο για την Ελλάδα?

Η Vodafone και η Cosmote έχουν. Στο site της Wind δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...