Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παίδες.Θα ήθελα την βοήθεια σας για ένα θέματα κι.Εχω ipad2 wifi&3g.Eνω με τον φορτιστή στην πρίζα φορτίζει κανονικά όταν το συνδέσω με το καλώδιο στoν υπολογιστή και συγχρονιζω με iTunes δεν φορτιζει..Τα φώτα σας please!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι στάνταρ θύρες USB δεν δίνουν αρκετό ρεύμα για να φορτίσουν το iPad, όταν αυτό έχει αναμένη την οθόνη του.

 

Αν το αφήσεις όμως συνδεδεμένο στη USB με κλειστή την οθόνη, θα φορτίσει, μόνο που θα χρειαστεί πολύ περισσότερο χρόνο απ' ότι αν το είχες στο φορτιστή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, παιδια ενας φιλος μου εχει παρει ενα Ipad 2 16gb wifi προσφατα και κανω την εξης ερωτηση απο μεριας του. Ποιος ειναι ο καλυτερος/γρηγοροτερος τροπος να

 

1) κανεις μετατροπη τα διαφορα βιντεο (ταινιες, σειρες, avi και mkv) σε καταλληλο φορματ του Ipad και

 

2) μεταφερεις τα ετοιμα αρχεια στο ipad.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζονται μετατροπή.

 

Το μόνο που χρειάζετε είναι 2,39 ευρώ για να αγοράσει αυτό, καθώς αναπαράγει τα πάντα χωρίς μετατροπή.

Η εφαρμογή υποστηρίζει και ασύρματη μεταφορά δεδομένων, αλλά φυσικά ο ποιο γρήγορος τρόπος ειναι με καλώδιο (μέσω itunes)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλησπερα, παιδια ενας φιλος μου εχει παρει ενα Ipad 2 16gb wifi προσφατα και κανω την εξης ερωτηση απο μεριας του. Ποιος ειναι ο καλυτερος/γρηγοροτερος τροπος να

 

1) κανεις μετατροπη τα διαφορα βιντεο (ταινιες, σειρες, avi και mkv) σε καταλληλο φορματ του Ipad και

 

2) μεταφερεις τα ετοιμα αρχεια στο ipad.

 

Ευχαριστω.

1. Δεν χρειάζονται μετατροπή τα video για να παίξουν στο iPad. Χρειάζεται απλώς μία κατάλληλη εφαρμογή που τα παίζει όλα.

 

2. Μεταφέρεις γενικώς αρχεία στο iPad μέσω του iTunes.

 

(με πρόλαβαν...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν χρειάζονται μετατροπή τα video για να παίξουν στο iPad. Χρειάζεται απλώς μία κατάλληλη εφαρμογή που τα παίζει όλα.

 

2. Μεταφέρεις γενικώς αρχεία στο iPad μέσω του iTunes.

 

(με πρόλαβαν...)

Πράγματι, υπάρχει τρόπος και να μην γίνει μετατροπή στα Video.

Ωστόσο όμως αυτό έχει αντίκτυπο στην μπαταρία. Όταν συμφωνούμε και μετατρέπουμε το Video, στο format που θέλει η Apple, η μπαταρία θα κρατήσει όσο εκείνη αναφέρει.

Είναι θέμα διαχείρισης ενέργειας του προγράμματος αναπαραγωγής και αλλά και επεξεργαστικής ισχύς που χρειάζεται ένα Video σε Format που δεν συμφωνεί με την Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις συμβουλες. Θα παρουμε και το προγραμματακι να το δοκιμασουμε αλλα προς το παρον δοκιμασαμε να κανουμε μετατροπη με το xilisoft ipad converter και τα αποτελεσματα ηταν εντυπωσιακα, διαλεξαμε το H 264 HD και η εικονα ηταν τελεια το ιδιο και ο ηχος και η μεταφορα πετυχε ευκολα με το itunes.

 

Να σας ρωτησω κατι ακομα, ξερουμε πως αναμεσα σε συσκευες apple μπορουμε να επικοινωνουμε μεσω imessage, πολυ γρηγορο και ανετο απο Ipad π.χ σε iphone. Τι γινεται ομως αν θελουμε να στελνουμε μηνυματα απο το ipad σε αλλα κινητα αλλης μαρκας? Θα μου πειτε το viber αλλα δεν εχει βγει συμβατη εκδοση για ipad ακομα και δεν ειναι καθολου ωραιο. Υπαρχει καποιος αλλος παρομοιος τροπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δοκιμάσεις το παρακάτω με τους φίλους σου:

http://www.whatsapp.com/

 

Υπάρχει για όλες τις φορητές πλατφόρμες όπως βλέπεις.

 

Φιλε μου τελικα δεν ειναι αυτο που ζηταω διοτι δεν υπαρχει για ipad, ενω εγω θελω καποιο app αν υπαρχει για ipad για να μπορεις να στελνεις μηνυματα τζαμπα απτο ipad προς κινητα android, οπως δηλαδη υπαρχει το imessage για να στελνεις μηνυματα απτο ipad προς iphone. Με συγχωρεις αν δεν το εξηγησα σωστα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανενα αππ για νανμπορω να ελεγχω to windows media player απο το ipad?

 

Βασικα αυτο που θελω βα κανω ειναι να διαλεγω μουσικη (που βρισκεται στο pc ) απο το ipad και να την ακουωνστα ηχεια τπυ pc...

Αν μπορουσα να το κλεινω και στο τελος θα ηταν ακομα καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φιλε μου τελικα δεν ειναι αυτο που ζηταω διοτι δεν υπαρχει για ipad, ενω εγω θελω καποιο app αν υπαρχει για ipad για να μπορεις να στελνεις μηνυματα τζαμπα απτο ipad προς κινητα android, οπως δηλαδη υπαρχει το imessage για να στελνεις μηνυματα απτο ipad προς iphone. Με συγχωρεις αν δεν το εξηγησα σωστα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

το viber μηπως κανει τη δουλεια που θελεις..? αλλα στελνει μεσω δικτυου(wifi/3g) κ πρεπει να εχει κ ο αλλος εγκατεστημενη την εφαρμογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...