Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου τελικα δεν ειναι αυτο που ζηταω διοτι δεν υπαρχει για ipad, ενω εγω θελω καποιο app αν υπαρχει για ipad για να μπορεις να στελνεις μηνυματα τζαμπα απτο ipad προς κινητα android, οπως δηλαδη υπαρχει το imessage για να στελνεις μηνυματα απτο ipad προς iphone. Με συγχωρεις αν δεν το εξηγησα σωστα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Δεν βρήκα κάτι. Οπότε μένει μόνο Skype, msn, κλπ. Δηλαδή καθαρά Instant Messaging

 

Υπαρχει κανενα αππ για νανμπορω να ελεγχω to windows media player απο το ipad?

 

Βασικα αυτο που θελω βα κανω ειναι να διαλεγω μουσικη (που βρισκεται στο pc ) απο το ipad και να την ακουωνστα ηχεια τπυ pc...

Αν μπορουσα να το κλεινω και στο τελος θα ηταν ακομα καλυτερο

Θα χρησιμοποιείς iTunes και θα βάλεις στο iPad το Remote.

 

το viber μηπως κανει τη δουλεια που θελεις..? αλλα στελνει μεσω δικτυου(wifi/3g) κ πρεπει να εχει κ ο αλλος εγκατεστημενη την εφαρμογη

Δεν είναι για iPad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι το viber θα ηταν τελειο αλλα ακομα δεν εχει βγει για συμβατη εκδοση για Ipad.

Και μια ερωτηση ακομα, εχω καταφερει να μετατρεψω αρχεια .avi σε καταλληλη μορφη για να τα βλεπω στο Ipad με ηχο κανονικα και με υποτιτλους, με το προγραμμα xilisoft ipad converter. Αλλα οταν παω να μετατρεψω μια ταινια μορφης .mkv σε καταλληλη μορφη για ipad, την μετατρεπει αλλα το τελικο αποτελεσμα ειναι χωρις ηχο. Ξερει καποιος τον λογο? Κανω κατι λαθος? Υπαρχει καποιο αλλο προγραμματακι να μετατρεπεις τα αρχεια .mkv σε μορφη ipad (mp4 νομιζω) μαζι με υποτιτλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα χρησιμοποιείς iTunes και θα βάλεις στο iPad το Remote.

 

 

 

Καλημερα. Εβαλα το ρεμοτε αλλα κολαει εκει που βαζω τα στοιχεια μου για να συνδεθω... Φορτωνει για παντα... Κατι θυρες που ελεγε το ρεμοτε τις ανοιξα απο το ρουτερ αλλα και παλι τζιφος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ναι το viber θα ηταν τελειο αλλα ακομα δεν εχει βγει για συμβατη εκδοση για Ipad.

Και μια ερωτηση ακομα, εχω καταφερει να μετατρεψω αρχεια .avi σε καταλληλη μορφη για να τα βλεπω στο Ipad με ηχο κανονικα και με υποτιτλους, με το προγραμμα xilisoft ipad converter. Αλλα οταν παω να μετατρεψω μια ταινια μορφης .mkv σε καταλληλη μορφη για ipad, την μετατρεπει αλλα το τελικο αποτελεσμα ειναι χωρις ηχο. Ξερει καποιος τον λογο? Κανω κατι λαθος? Υπαρχει καποιο αλλο προγραμματακι να μετατρεπεις τα αρχεια .mkv σε μορφη ipad (mp4 νομιζω) μαζι με υποτιτλους?

 

Kατεβασε το AVplayer HD (ενας απο τους καλυτερους, αν οχι ο καλυτερος player) και θα παιζεις οποιοδηποτε αρχειο ακομη και mkv και με υποστηριξη εξωτερικων υποτιτλων

 

Ναι το viber θα ηταν τελειο αλλα ακομα δεν εχει βγει για συμβατη εκδοση για Ipad.

Βαση αυτου που εγραψες εκανα το εξης και ως δια μαγειας το viber sto ipad δουλευει μια χαρα

1. Εγκατασταση της εφαρμογης για iphone στο ipad με τη καρτα sim στο ipad

2. Ετρεξα την εφαρμογη και εστειλα μνμ ενεργοποιησης. Δεν ελαβα κωδικο ενεργοποιησης στο ipad

3. Εβγαλα τη καρτα SIM και την εβαλα στο iphone. δεν ελαβα μνμ με κωδικο ενεργοποιησης. Ξαναστειλα εντολη παλι τιποτα. Αφησα τη sim στο iphone

4. Επελεξα την επιλογη να με καλεσει η εφαρμογη (μεσα απο το ipad) και με καλεσε στο iphone αφου ειχα τη καρτα sim σε αυτο. Aκουσα τον αριθμο.

5. Τον εβαλα στο viber του ipad

6. To viber απο ipad λειτουργει μια χαρα κανονικοτατα !!!!!

Για οσους δεν εχουν iphone η microsim υποδοχη λογικα πρεπει να κανει και ενας microsim adaptor για αλλα τηλεφωνα προκειμενου να ακουσετε τον κωδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έκανα χθες Untethered Jailbreak το iPad 2 μου στην iOS 5.1.1 με το Absinthe 2.0.4. Όλα έγιναν κανονικά, όμως στο safari, όταν πηγαίνω στο youtube ή σε κάποιο site που έχει βίντεο, το βίντεο δεν παίζει και στη θέση του φαίνεται κενό σαν να μην υπάρχει τίποτα. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω να βρω καποιο navigator για ελλαδα μονο. Θελω ναχει και ελληνικο μενου. Μπορειτε να μου προτεινετε κατι? Εχω βαλει το sygic europe αλλα κατεβαζει ολη την ευρωπη και δεν χωραει στο ipad.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νασαι καλα αδερφε. Το κατεβασα αλλα και παλι το μενου ειναι στα αγγλικα και δεν βρηκα καποια ρυθμιση που να αλλαζει την γλωσσα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασαι καλα αδερφε. Το κατεβασα αλλα και παλι το μενου ειναι στα αγγλικα και δεν βρηκα καποια ρυθμιση που να αλλαζει την γλωσσα.

 

Οτι γλώσσα έχεις επιλέξει από τις ρυθμίσεις του iphone/ipad αυτή τη γλώσσα θα χρησιμοποιεί και το tomtom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οτι γλώσσα έχεις επιλέξει από τις ρυθμίσεις του iphone/ipad αυτή τη γλώσσα θα χρησιμοποιεί και το tomtom.

 

Α οκ, φιλε μου νασαι καλα σευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μπορει ναναι και χαζη ερωτηση αλλα επειδη δεν ξερω, εχω το ipad 2 wifi. Εχει gps αυτο ή δεν εχει καν gps δεκτη και τζαμπα ψαχνω gps τοσο καιρο?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το WiFi δεν έχει κανονικό δέκτη GPS. Μπορεί να βρει περίπου που βρίσκεσαι μέσω του Wi-Fi αλλά όχι με μεγάλη ακρίβεια (χρησιμοποιεί μια υπηρεσία της SkyHook Wireless που έχει καταγράψει τις συντεταγμένες μεγάλου αριθμού Wi-Fi Access Points παγκοσμίως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το WiFi δεν έχει κανονικό δέκτη GPS. Μπορεί να βρει περίπου που βρίσκεσαι μέσω του Wi-Fi αλλά όχι με μεγάλη ακρίβεια (χρησιμοποιεί μια υπηρεσία της SkyHook Wireless που έχει καταγράψει τις συντεταγμένες μεγάλου αριθμού Wi-Fi Access Points παγκοσμίως).

 

Αρα με λιγα λογια δεν μπορω να βαλω gps στο δικο μου μοντελο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πήγα σήμερα στο Γερμανό και πήρα στικακι για Ίντερνετ για το καλοκαίρι και ρώτησα αν μπορω κάπως να το βάλω στο iPad για να έχω εκει (έχω το iPad 2 wifi) και μου είπε πως μέσα στη sim που πρέπει να βάλω στο στικακι υπάρχει και μια πιο μικρή και μου την έδειξε και την βάζω λέει στο iPad έχει μια μικρή θυρα για αυτήν την κάρτα μου τη έδειξε αλλα μάλλον εκει είχαν το new iPad και 3g σίγουρα δηλαδη! Οπότε δν έχω εγω κάπου να την βάλω την δικιά μου τν καρτούλα αυτη! Ξέρετε πως αλλιώς μπορω να βάλω το Ίντερνετ στο iPad εκτός απο το λάπτοπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πήγα σήμερα στο Γερμανό και πήρα στικακι για Ίντερνετ για το καλοκαίρι και ρώτησα αν μπορω κάπως να το βάλω στο iPad για να έχω εκει (έχω το iPad 2 wifi) και μου είπε πως μέσα στη sim που πρέπει να βάλω στο στικακι υπάρχει και μια πιο μικρή και μου την έδειξε και την βάζω λέει στο iPad έχει μια μικρή θυρα για αυτήν την κάρτα μου τη έδειξε αλλα μάλλον εκει είχαν το new iPad και 3g σίγουρα δηλαδη! Οπότε δν έχω εγω κάπου να την βάλω την δικιά μου τν καρτούλα αυτη! Ξέρετε πως αλλιώς μπορω να βάλω το Ίντερνετ στο iPad εκτός απο το λάπτοπ;

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_PWiFi_ZTEMF60/section/InternetOnTheGo_Devices

To παραπανω ως παραδειγμα.Δεν είναι απαραιτητο να βρεις το ίδιο αλλα κάτι σαν και αυτό.Επισης πολλα κινητα έχουν αντιστοιχη δυνατοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...