Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά είμαι αμέρικα και σκέφτομαι να αγοράσω ένα i pad 2....δεν χρειάζεται να κάνω κάποιο jailbreak για να παίζει και Ελλάδα όπως συμβαίνει στο I-phone σωστά??ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είμαι αμέρικα και σκέφτομαι να αγοράσω ένα i pad 2....δεν χρειάζεται να κάνω κάποιο jailbreak για να παίζει και Ελλάδα όπως συμβαίνει στο I-phone σωστά??ευχαριστώ!

 

Μόνο αν είναι 3g να προσέξεις να υποστηρίζει το δίκτυο της AT&T ώστε να μπορεις να το χρησιμοποιήσεις και στην Ελλάδα με τους εδώ παρόχους.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αν είναι 3g να προσέξεις να υποστηρίζει το δίκτυο της AT&T ώστε να μπορεις να το χρησιμοποιήσεις και στην Ελλάδα με τους εδώ παρόχους.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

 

α μάλιστα σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση! ήταν η επόμενη ερώτησή μου αυτή!!

 

καλό Πάσχα και καλή μάσα παίδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση εχω αγορασει προσφατα το ipad2 και ειμαι τελιος απειρος. πως βαζω τραγουδια στο ipad ταινιες... κτλ

 

πηρα το ιπαντ2 γιατι τρεχει απιστευτα και οκ ειναι καταπληκτικο σε αυτο... αλλα πολυ διαφορετικο απο εναν υπολογιστη που εχω τοσιμπα.. και καπως μου φαινετε... νομιζω πραγματικα οτι εδωσα τα χρηματα μου τζαμπα... κανω λαθος ; αν μπορει καποιος να μου πει πεντε δεκα πραγματα θα το εκτιμουσα παρα πολυ... δεν εχω ιδεα σε τιποτα... τι εφαρμογεσ καλες μπορω να βαλω... ποιον broswer να εχω ... πως βαζω τραγουδια και ταινιες... το itunes τι ειναι; καταρχην τα εχει ολα αγγλικα και μιλαω λιγα αγγλικα ελαχιστα καταλαβαινω... :((((((((((((

 

χρονια πολλα σε ολους .... κιολας

 

παιδια χρειαζομαι την πολυτιμη πραγματικα βοηθεια σας... εχω αγορασει εδω και μια εβδομαδα το ιπαντ2 και πραγματικα δεν χερο πως να το λειτουργησω... πως βαζεις τραγουδια μεσα και απο που ; ταινιες πως μπορεις να δεις και απο που ; πως μπορω να αξιοποιησω αυτη την ομορφη συσκευη που αγορασα... και κατι ακομα... εχω αγορασει ντεμο καταστηματος... με αποδειξη ομως κανονικα... απο 429 το αγορασα φτηνοτερο.. ειναι κακο που αγορασα ντεμο ιπαντ2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσικη μπορεις να περασεις μεσα απο τον υπολογιστη σου αρχικα με το προγραμμα itune της apple που κανει συχρονισμο με ολα τα προιοντα της.Οσο για το demo ipad2 δεν το εχω ξανα ακουσει εγω προσωπικα.

Ελπιζω να βοηθησα με την μουσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση εχω αγορασει προσφατα το ipad2 και ειμαι τελιος απειρος. πως βαζω τραγουδια στο ipad ταινιες... κτλ

 

πηρα το ιπαντ2 γιατι τρεχει απιστευτα και οκ ειναι καταπληκτικο σε αυτο... αλλα πολυ διαφορετικο απο εναν υπολογιστη που εχω τοσιμπα.. και καπως μου φαινετε... νομιζω πραγματικα οτι εδωσα τα χρηματα μου τζαμπα... κανω λαθος ; αν μπορει καποιος να μου πει πεντε δεκα πραγματα θα το εκτιμουσα παρα πολυ... δεν εχω ιδεα σε τιποτα... τι εφαρμογεσ καλες μπορω να βαλω... ποιον broswer να εχω ... πως βαζω τραγουδια και ταινιες... το itunes τι ειναι; καταρχην τα εχει ολα αγγλικα και μιλαω λιγα αγγλικα ελαχιστα καταλαβαινω... :((((((((((((

 

χρονια πολλα σε ολους .... κιολας

 

παιδια χρειαζομαι την πολυτιμη πραγματικα βοηθεια σας... εχω αγορασει εδω και μια εβδομαδα το ιπαντ2 και πραγματικα δεν χερο πως να το λειτουργησω... πως βαζεις τραγουδια μεσα και απο που ; ταινιες πως μπορεις να δεις και απο που ; πως μπορω να αξιοποιησω αυτη την ομορφη συσκευη που αγορασα... και κατι ακομα... εχω αγορασει ντεμο καταστηματος... με αποδειξη ομως κανονικα... απο 429 το αγορασα φτηνοτερο.. ειναι κακο που αγορασα ντεμο ιπαντ2;

 

Φιλε μου αν πηρες οπως λες demo καταστηματος θα πρεπει να το κανεις restore και update λογω οτι αυτα ερχονται συγκεκριμενα για vodafone , cosmote , wind και εχουν προεγκατεστημενα καποια apps που εχουν ημερομηνια ληξεις συν σιγουρα παλαιοτερο λογισμικο. Το ipad ειναι κορυφαιο απλα δεν αντικαθιστας τον υπολογιστη , ειναι κατηγορια tablet. Αν καταφερεις να κανεις και καποιο κωδικο στο applestore θα μπορεις να κατεβαζεις καινουρια apps και να δεις πραγματικα τις δυνανοτητες του:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα αλλο ιπαντ2 και εχω λογαριασμο itunes.. στον υπολογιστι μου ... καναμε update kai restore kai exei to 5.1 den einai 3g ειναι wifi μονο.. τι μπορω να κατεβασω και πως φιλε μου.. applestore κωδικο φυσικα και εχω .. κατεβαζψ ηδη εφαρμογες.. εχω κατεβασει κιολας... να το αξιοποιησω ομως θελω στο επακρο..

 

το update και το restore το καναμε στο καταστημα απο εκει ποθ το πηρα γιατι αυτοι ειχαν αρχεια μεσα και επρεπε να το παρω αδειο... :) τι εκανα καλα φιλε μου και τι δεν εκανα ; για να ξερω ...

 

multirama πιρα το ιπαντ2 οχι απο κηνιτη τηλεφωνια... απλα δεν ξερω τιποτα το itunes ειναι στα αγγλικα ολα και οκ δεν βγαζω ακρη σε τιποτα... :)

 

 

tommacgr εσυ ξερεις πολλα απο ιπαντ ποιες ειναι η καλυτερες πχ εφαρμογες... :)

 

 

φιλε μου

 

President_mace εψαχνα να αγορασω ιπαντ2 την προηγουμενη εβδομαδα και δεν υπηρχε διαθεσημο στη θεσσαλονικη ειχαν τελιιωσει.. ετσι πηγα σε καταστημα στη θεσσαλονικη και επειδη εγω το ηθελα μου ειπαν θελεις να σου δωσουμε το ντεμο καταστηματος ; ειχαν δυο.. ο διευθηντης μου εφερε το δικο του απο το γραφειο του .. που δεν το χρησιμοποιουσε.. και του ειπα ποσο θα μου το δωσετε ; και το πηρα φθηνοτερα λιγο απο 430 που κοστιζει.. λεω εγγυησει θα εχω ενα χρονο μου λεει φυσικα με αποδειχει θα το παρεις.. απλα πρεπει να κανουμε restore και update... pragmath kaname mas peire 3-4 ores εγω περιμενα στο καταστημα και το αγορασα.. ειναι μια χαρα χορις καμια γραντζουνια κτλ αψογο. απλα δεν ξερω να το χρησιμοποιησω .. δεν ξερω τι πρεπει να κανω για να βαλω τραγουδια απο που και πως γινετε.. ποιο broswer ν εχω ; της φοτογραφιες μου πως της μεταφερω στο ipant2 πραγματικα ειναι πολυ περιπλοκο... και δεν ξερω πως να τα κανω..

 

 

President_mace εντωμεταξυ δεν ειναι λιγα τα χρηματα που το πηρα ποιο φθηνα μιλαμε για 100 ευρω οποτε λεω καταστημα ειναι αποδειξη εχω μια χαρα... και να παθει τιποτα η εγγυησει μου υσχυει... αν ξερει καποιος ας μου πει κιολας μην εκανα καμια βλακεια και δεν εχω εγγησσει.. καηκα :) αν και δεν νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαγγελη μου βλεπω αυτα που γραφεις στο φορουμ και οτι εχεις ιπαντ2 να σε ρωτησω ... πως κατεβαζεις τραγουδια ... πως λειτουργει το itunes; ειμαι τελιος ασχετος και δεν μπορω να χρησιμοποιησω το ιπαντ που αγορασα ποιο browser ειναι καλυτερος αν μπορουσες να με βοηθησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος; Δεν είναι όλα τα iPad Unlocked;

Είναι, αλλά αυτά που έχουν φτιαχτεί για το δίκτυο της Verizon έχουν πομποδέκτη ασύμβατο με τα ελληνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας για να μην ανοιγω new topic εφοσον υπαρχει εδω γενικο για το ipad2 ηθελα να ρωτησω αν εισαστε ευχαριστημενοι με την αγορα και να αξιζει να παρω αυτο η to asus το τφ101!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεζιντεντ παρε λαπτοπ το ιπαντ αν δεν εχεις πλικτρολογιο και γενικα τα παρελκομενα του δεν αχιζει.... Ειναι πολυ γρηγορο στο να κατεβαζει σελιδες αλλα γενικα δεν τρελαθηκα με το ιπαντ

 

Και αυτο που λενε για τα ταμπλετ ιπαντ κτλ οτι ειναι καταπληκτικα ιτς οκ...καλα ειναι αλλα περιπλοκα.....παρα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον έχεις καταλάβει ποιά η χρησιμότητα ενός τάμπλετ και από τη στιγμή που δε θα έρθεις στη θέση να το συγκρίνεις με λάπτοπ/νετμπουκ όπως ο φίλος από πάνω, θα σου έελεγα από τα δύο να πας σε ipad..και δε θα χάσεις!

εξυπακούεται βέβαια ότι θα πρέπει να κάτσεις να διαβάσεις 2-3 πράματα και να μη τα περιμένεις όλα έτοιμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...